Manyetik Rezonans Frekansı Tamiri

hayır arkadaşım hiçbir şeyde problem yok (normal düzgün sarımlı , vidalar tam sıkılmış vaziyette) , ayrıca tonepros eşiklede denendi sonuç yine aynı..Bende o tip şeylerde şüpelenmiştim önceden fakat durum ne yazıkki onlardan ötürü degil.

PS : gitarı 1 senedir bu haliyle kullanmaktayım.Birsürü sap ayarı tel değişikliği oldu.Telleri biraz indirince azalıyor , sap ayarıyla ses azalıyor artıyor fakat bi şekilde o ses var hala.

Son düzenleme:
arkadaşlar amplitube ile calısıyorum fakat amfidede durum aynı.. Ses akustık olarak mevcuzt , bende manyetıkten kaynaklanıyor denmesine anlam veremedim açıkçası.. Nette gördügüm cogu schecter gitarlardada nut un arka kısmına bir bant yapıştırılmış.Dukkanda denedigim şektırlardada bu sorun vardı , çınlamasız olanına rastlamadım..Normal bir durummu bu bilemedim açıkçası , ilk defa tune o matic kullanıyorum.. Aranızda en azından tune o matıc bridge kullanan varsa , sert tuşe ile senkoplu overdrive da bir kaç deneme yapıp söyleyebilirlerse bu problemin mevcut olup olmadıgını, sanırım daha iyi bir yol gösterici olacaktır bize..

Feedback olanını dinlemedim, öbür çınlamalı olanını dinledim. Susturma yaparken bazı tellerin çok kısa bir süre titreşmeye devam etmesinden kaynaklanıyor gibi geldi. Konunun manyetik veya amplifikatör ile alakası olduğunu da düşünmüyorum.

İmzama bakarsanız 2 tane Schecter elektro gitarım var. Hatta bir ara Hellraiser C-1'im de vardı. Fakat bunların hiçbirinde bu şekilde bir şeyle karşılaştığımı hatırlamıyorum. Köprüden önce ve üst eşikten sonra konulan sünger veya mandalların amacı, bu tip çınlamaları kesmektir zaten. İsterseniz bir de üst eşiğe çorap veya lastikli toka benzeri bir şey dolamayı deneyin. Ben şahsen GruvGear'ın Fretwrap ürününü kullanıyorum bu yüzden.

programcı ilgine teşekkür ederim , evet bu tip çözümler sorunu cozuyor dedigim gibi , fakat tellerin sustainini etkiliyor buda.. Neden diger insanlar normal kullanırken ben böyle birşeye gideyimki ? beni geren nokta bu aslında. Fretwrap i cıkardıgında overdrive modda sert tuşeden sonra telleri susturdugunda bu tip problem varmıydı sende ? onu bizzat bi denemeni isticem , gerçi yaşamıyorum demişsin ama fretwrap kullandıgınada söylemişsin , o yüzden şettirdim.

Sanırım tek çözüm mevcut , o da fretwrap kullanmak.. Veya dore ye gidip tekrardan gosterecegim gitarı , inş rezonans manyetık şu bu sorunundandır çözülür..Fretwrap kullanmak ıstemıyorum acıkcası.

programcı ilgine teşekkür ederim , evet bu tip çözümler sorunu cozuyor dedigim gibi , fakat tellerin sustainini etkiliyor buda.. Neden diger insanlar normal kullanırken ben böyle birşeye gideyimki ? beni geren nokta bu aslında. Fretwrap i cıkardıgında overdrive modda sert tuşeden sonra telleri susturdugunda bu tip problem varmıydı sende ? onu bizzat bi denemeni isticem , gerçi yaşamıyorum demişsin ama fretwrap kullandıgınada söylemişsin , o yüzden şettirdim.

Sanırım tek çözüm mevcut , o da fretwrap kullanmak.. Veya dore ye gidip tekrardan gosterecegim gitarı , inş rezonans manyetık şu bu sorunundandır çözülür..Fretwrap kullanmak ıstemıyorum acıkcası.

Bende tel çınlaması yok. Ama 7. tele (yani en üsttekine) vurduğumda veya 7. ve 6. tele sert palm-mute yaptığımda, sarımsız bütün teller de titriyor (Bu titreşimler, ağır gövde yapısına sahip Blackjack ATX'te, hafif gövdeli olan Blackjack SLS'ye göre daha az. Bunu da belirtmiş olayım). Bu istenmeyen titreşimleri kesmek için fretwrap kullanıyorum. Evet sustaınde azalma oluyor; fakat çalımı da büsbütün toparlıyor.

teşekkürler arkadaşım , baya bi yardımın oldu , açıkçası genelde var bu problem ben onu anladım..Fretwrap tek çözüm gibi..

floydrose lu degil gitarım , tune o matic , ama dediğin gibi fr li gitarlardada bazen olur bu , yay değiştirilir sorun çözülür . Malesef çözemedim ben fretwrap dışında..

Pardon gözümden kaçmış, manyetiği düşürmek bu durumu bir nebze katlanilir kılabilir. Ayrica Threshold da bir noise gate de yardimci olacaktır. Birde tellere toka takmak vs... Dene, hangisinin sana göre daha uygun bir çözüm olacağına karar ver.

noisegate ve mannyetık birazcık yardımcı oldu , fretwrap ise sorunu cozuyor . işin kötüsü normal diger insanlarn kullandıgı gibi tune o matic i kullanmamak canımı sıkan mevzu.

peki izzy onuda tekrar deneyecegim , bu arada EMG den gelen cevap şöyle: ( bu dosyaları onlarada attım)

I’m sorry, but the magnetic resonant frequency is when the coil induction provides the most output for the pup.

Try another Dealer.

Schecter dan gelen mail ı da sizle paylaşayım..

If you encounter the same problem on both pickups, it is not the pickups.

I keep saying this, your best fixes are to mute the strings behind the nut and behind the bridge, or get a noise gate. Many guitars with this kind of construction experience this problem, it’s inherent in the design. I know you’ve already confirmed that muting the strings behind the nut and bridge works, so that is your fix.

Thanks,

Duncan McCue

Schecter Tech Department

olay dönüp dolaşıp fretwrap e dönüyor , Matrix de morpheus un dedigi gibi " bu kaçınılmazdı "

Tam da bizim söylediklerimizi söylemişler, açıkçası zaten başka bir çözüm akla gelmiyor. Ben noise gate i gerekeli olarak gördüğüm için bu şekilde çözülme taraftarıyım, toka ve benzeri şeyler ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırılmasının mümkün olduğunu düşünmüyorum. En azından ben toka ile tamamen yok edemedim.

Geri