Ucuz Gitar Lobisi

Bana sorarsan, ki pek kimse sormaz, zaten ucuz olsa da Gio almayın derim üstad ben enteresan bulduğum için paylaştım aslında... Öte yandan Gilbert abi ne yapsın bilmiyor ki forumdaki piyasanın halini. Hadi Ibanez'i anladık diyelim, halbuki asla, yahu Jackson, Charvel de ölü eşek fiyatına gidiyor daha doğrusu gidemiyor. Nedir bu superstratların çektiği?

Bana kalırsa otobüs durağında servis beklerken bile telefondan Paul Gilbert'ın eğitim videolarının izlenip deli olunması, ardı arkası gelmeyen kötü esprilere de sürekli gülünmesi lazım ama öyle değil gençler diyor ki ben Duman dinlerim Beck dinlerim (Grammy de aldı ki kafasına parçalansın), fast pentatonic licks beni zerre enterese etmez, sen istediğin kadar küfür et funk ritimleri de seviyorum Duman da dinliyorum hem de severek! Vallahi dehşet içinde kalıyorum ama yapacak bir şey yok. Bu ucuz gitar mevzusu da böyle en iyisi ben uzaktan izleyeyim...

Bana sorarsan, ki pek kimse sormaz, zaten ucuz olsa da Gio almayın derim üstad ben enteresan bulduğum için paylaştım aslında... Öte yandan Gilbert abi ne yapsın bilmiyor ki forumdaki piyasanın halini. Hadi Ibanez'i anladık diyelim, halbuki asla, yahu Jackson, Charvel de ölü eşek fiyatına gidiyor daha doğrusu gidemiyor. Nedir bu superstratların çektiği?

Bana kalırsa otobüs durağında servis beklerken bile telefondan Paul Gilbert'ın eğitim videolarının izlenip deli olunması, ardı arkası gelmeyen kötü esprilere de sürekli gülünmesi lazım ama öyle değil gençler diyor ki ben Duman dinlerim Beck dinlerim (Grammy de aldı ki kafasına parçalansın), fast pentatonic licks beni zerre enterese etmez, sen istediğin kadar küfür et funk ritimleri de seviyorum Duman da dinliyorum hem de severek! Vallahi dehşet içinde kalıyorum ama yapacak bir şey yok. Bu ucuz gitar mevzusu da böyle en iyisi ben uzaktan izleyeyim...

Ucuz bir şeyler buldukça yanaş limana, açıkan açıktan gitme. Hayır duası alma ihtimalini es geçme :)

200 tl ye 1992 model kore yapimi uzerinde marka olmayan bir adet les paul ile ucuz gitar lobisine destek vermeye devam ediyorum.Ucuk bir sustain,muhtesem rezonans manyetiklerin tonlari delii, belki fret degisimi gerekebilir fotolari daha sonra paylasacagim.

Yok valla satis yok hocam ben yeni kaptim yazarken ifade bozuklugu olmus.Yeni aldim onu yazmamisim ,satis kesinlikle yok :).En ucuz gitari ben aldim diye yazmak istemistim ama anlatamamisim :)

Çinde uretilen gitarlarda güzel oluyor.Formda SX marka fırtınası sürüyor. Bende Amerikan Ash strat aldım. Cokta memnunum.
Formdan birleşsek beğendiğimiz bir marka ve modelden 10 tane getirsek daha ucuza getirmiş olurmuyuz.

Daha önce yazdığım gibi kore yapımı ,yaklaşık 25 yıllık ,içi dolu maun gövde oldukça ağır bir gitar üzerinde marka yok ,sapın arkasında made in korea yazılı bolt-on neck neck plate te bir serial numarası var manyetiklerden çıkan tok gerçekten oldukça tatminkar akord kaçırmıyor en buyuk problem fretlerde bazı yerlerde erimeler var 17-20 arası ama çalınmayacak kadar değil

Dosyalar

• IMG_20150212_093754.jpg
    IMG_20150212_093754.jpg
    140.5 KB · Gösterim: 305
  • IMG_20150212_093810.jpg
    IMG_20150212_093810.jpg
    137.4 KB · Gösterim: 309
  • IMG_20150212_093817.jpg
    IMG_20150212_093817.jpg
    134 KB · Gösterim: 507
  • IMG_20150212_093829.jpg
    IMG_20150212_093829.jpg
    132.1 KB · Gösterim: 321
Daha önce yazdığım gibi kore yapımı ,yaklaşık 25 yıllık ,içi dolu maun gövde oldukça ağır bir gitar üzerinde marka yok ,sapın arkasında made in korea yazılı bolt-on neck neck plate te bir serial numarası var manyetiklerden çıkan tok gerçekten oldukça tatminkar akord kaçırmıyor en buyuk problem fretlerde bazı yerlerde erimeler var 17-20 arası ama çalınmayacak kadar değil

Abicim gitar şahane bir Samick gibi duruyor görebildiğim kadarıyla. Güle güle kullan.

Çinde uretilen gitarlarda güzel oluyor.Formda SX marka fırtınası sürüyor. Bende Amerikan Ash strat aldım. Cokta memnunum.
Formdan birleşsek beğendiğimiz bir marka ve modelden 10 tane getirsek daha ucuza getirmiş olurmuyuz.

Aksine, hele tek bir adrese gelirse sayısından dolayı ticari ürün muamelesi görür, astarı yüzünden pahalıya çıkar.

Merhabalar,bende geçen gün bir sx denedim strattı en düşük modeliydi gitarı amfi denemek için arkadaşımla meraktan seçmiştik mağlum çok merak edilen gitarlardan,belki abartıyorum sanacaksınız ama gitar çalarken akort kaçırmasını geçin,akort yaparken dahi akort tutmuyordu belki gitarından gitarına fark ediyordur ama Eğer bir SX alacaksanız kesinlikle denemeden almayın bir tavsiye olsun herkese.

Durun bre durun!!! Ben gitarı sahabısından sitesinde gördüm! Vaay vay! Abi dedik hemen kapmış LP'ü!! Yaktım abi seni!!! Alet hakkında ayrıntılı yorum hatta kayıt istemezsem ne olayım :D

Durun bre durun!!! Ben gitarı sahabısından sitesinde gördüm! Vaay vay! Abi dedik hemen kapmış LP'ü!! Yaktım abi seni!!! Alet hakkında ayrıntılı yorum hatta kayıt istemezsem ne olayım :D
Canin sagolsun dostum , iste hemen kargolayim 1 ay cal geri gonder :) Niyet ettigini bileydim vallahi almazdim yav :) en kisa zamanda bir kayit alirim dostum , yasasin ucuz gitar lobisi = pahali gitar fobisi :)

Caz kasa gitarlardan peerles marka ürün deneyen oldu mu?fiyatları abartılı değil ve formları modern bir anlayışla yorumlanmış modeller var.gören deneyen oldu mu?

Ben de godin gitarlar için bir Kaç Tecrübe belirtmek isterim.elimde progression. Session ve. Session custom var.bir saplantıdır aldık işte.session manyetiklerinden humbuckerın arkasında g&b yazıyor.sanırı prs firmasına da manyetik sağlıyorlar.kore olanlara.gitarın arka Kapağı çıkardığımızda. Boşluğun shielding görevi gören metalik bir boya ile kapandığını gördüm.her kablo özel kaplamalı Pahalı olanlardandı.kablolar Karışık değil birbirine bağ ile tutturulmuştu.kısaca işi yapan HIZLA değil özenerek yapmış izlenimi var.bu arada. G&b manyetikler ile ilgili Detaylı bilgi Tecrübe sahibi olan varsa paylaşmasını arzu ederim.klavyeler 3 model içinde aynı sadece progression v şeklinde biraz alışmak gerekebilir.session modeli bence Verilen paranın Hakk'ını. Veren bir gitar.1150 tl gibi Sıfır bulunablir.ucuz gitar demek belki yanlış gelebilir ancak denedim fender dahil stratlar içinde bu fiyata ucuz ve fendere yakın bir örnek

Son düzenleme:
Merhabalar,bende geçen gün bir sx denedim strattı en düşük modeliydi gitarı amfi denemek için arkadaşımla meraktan seçmiştik mağlum çok merak edilen gitarlardan,belki abartıyorum sanacaksınız ama gitar çalarken akort kaçırmasını geçin,akort yaparken dahi akort tutmuyordu belki gitarından gitarına fark ediyordur ama Eğer bir SX alacaksanız kesinlikle denemeden almayın bir tavsiye olsun herkese.

Hocam korkuttun beni almayı düşünüyordum :D

Strat sevdasından 4 tane strat. Kasa. Gitar. Sahibi oldum.yakında fender Classic player. Bir strat. Geçecek elime.elimdeki tüm stratlar. Ve. Gerçek fender. Arasındaki. Farkları. Uzun. Uzun yazmak istiyorum.umarım ruhum bu farkı çözdükten. Sonra. Rahatlayacak. Bu fenderin olayı ne ?neden diğer stratlar onun üstüne çıkamıyor sorusunu yönelttiğim bir bilen. Bana"ne kadar alırsan al ne toplardan topla bir fender. Almadan ruhun huzur bulmuyor Demişti" bu sevda Yüzünden ev gitar dükkanına döndü.ve en sonunda bir fender almak zorunda kaldım.

Geri