Aylin Aslım

aylin aslım şarkısının trt nin engeline takıldığını katıldığı bir programda öğrenmiş.şarkıyı çalacaklar,şarkı çalınmıyor."peki neden efendim?"
parçada geçen "çocuk yaşta üstüme çıkan herif" gibi bir cümle yüzünden...
trt gibi bir zihniyeti kınıyorum...

aYNaLI-SuCuK arkadasım olay aylının ılerlemesı deıldı orda anlatmak ıstedıım muzıgın onune gecılmemlı muzık bır ıfade tarzıdır...ozaman teomanın sarkısıda yasaklanmalıydı..hatırlatırım "dokınuyorum ellerıne aralanmıs bacaklarına....."onunda bu sarkısı yasaklanmalı ozaman...muzık özgürlüktür ve kısıtlamamalı!!!!

banane güldünyadan banane aylin aslımdan..
kimin umurunda herkes müziğini dinlesin.
dünya sorunları sosyal problemler töre cinayetleri bunlar benim sorunum değil ankaradakilerin sorunu!

bu arada şebnem ferah yüzündeki fondoteni silse bu ülkedeki 35milyon erkek kaçacak delik arar garanti veriyorum yeni albümdede arak parçalar var dikkat edilirse aylin aslım sağlamdır bin tane şeboya değişilmez :D

ne isyanı ne müziği siz bunların yaptığını rock falan sanıyorsanız sorun yok öyle sanmaya devam edin ondan bundan arak riffler ama kime anlatıyorum sulu bira içmekten neyse..
mesaj kaygısından bana kusma geldi.
şebo hakkında söylediklerime inanmayan ona yarım metre mesafeden
baksın:)
eee bu cezada adam olana yeter..

hannas demiş ki:
banane güldünyadan banane aylin aslımdan..
kimin umurunda herkes müziğini dinlesin.
dünya sorunları sosyal problemler töre cinayetleri bunlar benim sorunum değil ankaradakilerin sorunu!

bu arada şebnem ferah yüzündeki fondoteni silse bu ülkedeki 35milyon erkek kaçacak delik arar garanti veriyorum yeni albümdede arak parçalar var dikkat edilirse aylin aslım sağlamdır bin tane şeboya değişilmez :D
tabii ya senin başında töre gibi bi dert yok kan davası yok...benim de yok aslında...Ama yok diye susmak mı lazım...Yaşıyorum diye ölenlere yüz mü çevirmek lazım...evet ankara dakilerin sorunu ama onlar talebe göre çalışırlar..sesini duyurursun yaparlar..en azından duyarlar...

ya bu insan ilk cıktıgındada böylemiydi ya gayet sakin bi müzik yapıp cici kız ayaklarna yatıyodu nolduda böyle cozuttu anlamadım.ha bu müzik tuttu bakın örnekleride var biz neden yapmıyoruzki mantıgı buradada kendini göstermis tesekkürler saygılar

acıkcası bazı arkadasların yazılarını okudum 1000 tane seboya denk yok sabonun yuzundekı fondoten
lutfen bunları bırakalım arkaadslar hersey ortada
aylın aslım ıyı bır muzısyen olabılır,ama ortada gercekler varken bu tur laflar etmeyelım
bir tarafta turkıyenın yetıstırdıgı aDI avrupada bıle duyulan bırısı sebnem ferah
dıger taraftaıse daha yenı 2.albumunu cıkarmıs bır vokal(ayrıyeten bu benım kısısel fıkrım cıkıs parcası gercekten cok kotu ) aradakı fark cok buyuk

:evil:
buradaki amacın aylin aslım'la şebnem ferah'ın (ya da başka herhengi birilerinin) karşılaştırılması olduğunu hiç sanmıyorum!hele yaptıkları müzik yerine,makyajsız hallerinin nasıl olduğu ile ilgili bir tartışma yapmak oldukça yersiz bir davranış örneği...eleştirecekseniz müziklerini eleştirin!ve mümkünse bunu her birinin kendi sayfalarında yapın!
:evil:

thyrenia çok doğru söylemiş. bir kere kimseyi kimseyle karşılaştırmamak gerek..
şebnem ile aylin iyi arkadaşlar ve fakat günlük hayatlarında aynı tarz müzik bile dinlemiyorlar ve bu durumda ikisinin yaptığı müzikte oldukça farklı. dinledikleri müzikler soundlarını ve yaptıkları besteleri doğal olarak etkiliyor, sonuçta kişilerin müzik yaparken çoğunlukla kendi tarzlarının olma sebebi de dinledikleri müziklerdendir... aylin aslım'ı takip edenler bilirler daha günümüz soundlarını takip eden ve daha fazla underground tabir edilen müziğe yakın çalışmalar yapmaktadır, trip hop, alternative rock gibi. şebnem ferah'ın yaptığı müzik ise; daha çok 80li yılların heavy metal soundlarına yakındır. bu bakımdan iki şarkıcıyı karşılaştırmak doğru olmaz. ha yaptığı tarzı sevmiyorsundur o zaman zaten dinleme :)

offf ilk albümü iyiydi bu kadının. ben farklı bişeyler yaptım havasındaydı gerçi nesi farklıysa. sonra bi anda aa pop-rock yapiyim bu tutuyo, aaa her grup cover yapıyo ben de yapıyim dedi. kilo aldı ama seksi olmayı koymuş ya kafaya soyundu filan. 2.albüm 2 parca dısında bişeye benzemiyo. iyy bi de bu kadını beğenmezler mi!

didemharun demiş ki:
ben kalender meşrebim şarkısının klibinin başında bi yazı çıkıyor.bi türlü yakalayamıyorum.ne yazıyor orda ya???
"kula bela gelmez hak yazmadıkça
hak bela yazmaz kul azmadıkça!.."
gibi bişey yanlış hatırlamıosam ...:roll:

bi de ben eskiden taç takardım şimdi biri arkamdan aaa aylin aslım jr. var diye bağırmasın diye takamıyorum. ee nasıl kıl olmıyım. 3gun okulda taçla dolaşmıştım sonra bi hoca kızdı da öyle çıkarmıştım. off

Geri