Pedalımın Bass Ayarının Response'ı Çok Az.

Elimdeki Seymour Duncan Twin Tube Classic'in bass ve tiz olmak üzere ayarları var. Tiz çok tepkiliyken iyiyken bassla oynayınca çok minimum çok az bir karşılık alıyorum.
Hayır videolarda falan öyle değil. Tamam çok güzel geniş bir bass range'i de yok bence. Ama benim kendi pedalımda nerdeyse hiç yok abi. Acaba benim pedalda bir sıkıntı olabilir mi?
Bir modlama tarzı çözüm öneren var mı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka bir kabin ya da amfi de denediniz mi?
1- Çok kötü
2- Vasat
3- Yeterli
4- Süper

Marshall MG100 + 4X12 Kabin = 2 Bass'la oynamaya ihtiyacım oluyor ses idare eder ama tepki çok zayıf. (2 saat önce stüdyoda denedim.) (Soundumdan utandım abi mg100ün driveı daha iyi demek üzereydim nerdeyse. O zaman bu lambalı pedalı neden aldık?)
Roland Jazz Chorus 20 2x5 Combo = 1 Bass range'i şart resmen tabi hoparlörler küçük ya ondandır. Tepki yok nerdeyse. Boşa dönüyor. Arkadaşa çalarken çevirttiryorum farketmiyor resmen.
Roland Jazz Chorus + Greenback 1x12 = 3 Pedalın sesi en düzgün, güzel ve orantılı şekilde bu ikiliyle geldi. Bass'la oynamaya çok ihtiyaç kalmıyor. Ama ilginçtir ki en iyi bass ayarı response'ı da bu ikiliden çıkıyor. Daha iyi tepkiler alıyorum döndürdükçe. Bence özellikle kabinden bu, diye düşünmedim değil. (Bu ikilyle bu pedal mg100ü ezer geçer.)

Hafta sonu amfimi ve kabinimi de stüdyoya götürüp 3 amfi 3 kabin ile pedalları deneyeceğim.
Bir 1x12 vox greenback 4x12 bir marshalldan daha iyi ses verir mi?
1 hoparlörün iyisi 4 hoparlörün vasatından iyi mi? (ki onlarda celestionmış ha.)
Bunları göreceğiz. Ama şu anda sorular evet duruyor.

Bass responsunda farklılık olabilirde, iki 12 inç speakerı kıyaslarken hoparlör kötü bile olsa, leş bir bass response olmaz. Olay sadece hoparlör bass olayı değil, sen mg100 ü beğenmemişsin :D

MG100 kabinideki hoparlörümsüler ile Greenback'i bir tutma bir daha, kulaklarını çekerim :)
Abi bir hoparlörün hem sound olarak hem de pedalın eqsunun tepkisine kadar bu kadar fark edeceğini düşünmezdim.
@izzzyy diyor tabi mg100ün uyumunu da beğenmemişim o da var :D
JC20'yi 4x12 marshalla takıp bakacağım.
Gerçi celestion bu kadar kötü hoparlörü nasıl üretmiş aklım almıyor. :D

Çözüldü mü responsun? Var mı şikayetin?
:)
Valla pedalın huyu suyu böyle. Yapacak bişey yok :)
En azından ısınınca 20 dk soundu iyi ve videolarla aynı tepkileri veriyor gibi.
Gene de mg'de hiç duyamıyordum greenbackle az buçuk anlıyorum farkı. :D
Pedalın bass huyu bozuk napacaksın. Ya modlattırıcam ya da idare edeceğim :)
Şimdilik idare :D

Valla pedalın huyu suyu böyle. Yapacak bişey yok :)
En azından ısınınca 20 dk soundu iyi ve videolarla aynı tepkileri veriyor gibi.
Gene de mg'de hiç duyamıyordum greenbackle az buçuk anlıyorum farkı. :D
Pedalın bass huyu bozuk napacaksın. Ya modlattırıcam ya da idare edeceğim :)
Şimdilik idare :D

Valla yakinda olsaydik ufak dokunuslar yapardik ama burdan elimiz uzanmaz :D

Yine de geldigimde vakit olursa bakayim, ocak ayinda gelecegim muhtemelen.
Eyvallah abi yani burda ekipman (alet edevat) yok ama. Oluyorsa bir bakarsan neden olmasın? :)
Bir de benim amfiye bakıversen :)
Ona para bile veririm. :D :D
Chorusu bir taraftan gelmiyor kargoda sallantıdan gitmiş. (jc20) (Moda göndermiştim kabin çıkışı için)
50 lira tekrar kargo parası vereceğime yarısına sen halletsen çok minnettar kalırım :D

Geri