Emg Dg20 Hakkında Bilgi

Merhabalar, bu aralar forumu yapacağım modifiye hakkında çok rahatsız ettim biliyorum, öncelikle kusuruma bakmayın :D

Meksima Stratıma Manyetik modifiyesi yapacağım, aklımdan hic gecmemesine rağmen emg d20 önerildi, almak istediğim tonlar 60lar 70lerin hafif kirli, fuzzlı tonları.
çaldığımız şarkılara örnek, Jailhouse Rock, Johnny be Good, Twist 'N Shout, Satisfaction gibi 60lar 70ler ruhunu yansıtan Rock'N Roll ve Klasik Rock. (Kendim iyi bir Gilmour hayranıyımdır, evde de çalıyorum ama sahnede çalmadığımız için birebir onun tonlarına ihtiyacım yok esasında)

BU manyetiği hiç denemedim, tonları nasıldır? Hangi tür şarkılara gider?
Amfim Vox Lil Night Train, Pedallarım ise GCB95Q, MXR Custom Badass Modified Overdrive ve Boss FRV-1 Fender '63 Reverb.

Bir dönem gitarımda kullanmıştım bu seti.Çözünürlük olarak çok yüksek kalitede,net sesleri olan,Gürültüsüz ve çalarken güven veren manyetikler,özellikle de drive seslerde.Hele ki dg-20 deki exg ve spc potansları,benim kullandıgım eski sette sadece spc vardı, tonları bambaşka yerlere götürüyor.Ancak benim çalıp deneyimlediğim kadarıyla klasik strat seslerinden uzak kendine has bir single karakterindeler.Özellikle de çaldıgın tarza uymayacagı kanısındayım.Daha iyi bir tavsiye istersen gürültüsüz ve iyi kalitese sesler olması nedeni ile lace sensor ün klasik single manyetiklerini öneririm.Özellikle gold serileri çok yaygın olarak bilinen ve güvenilir manyetiklerdir.Clean ve tarzına bakarak söylüyorum hafif drivelarda çok iyi neticeler alacağını düşünüyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir dönem gitarımda kullanmıştım bu seti.Çözünürlük olarak çok yüksek kalitede,net sesleri olan,Gürültüsüz ve çalarken güven veren manyetikler,özellikle de drive seslerde.Hele ki dg-20 deki exg ve spc potansları,benim kullandıgım eski sette sadece spc vardı, tonları bambaşka yerlere götürüyor.Ancak benim çalıp deneyimlediğim kadarıyla klasik strat seslerinden uzak kendine has bir single karakterindeler.Özellikle de çaldıgın tarza uymayacagı kanısındayım.Daha iyi bir tavsiye istersen gürültüsüz ve iyi kalitese sesler olması nedeni ile lace sensor ün klasik single manyetiklerini öneririm.Özellikle gold serileri çok yaygın olarak bilinen ve güvenilir manyetiklerdir.Clean ve tarzına bakarak söylüyorum hafif drivelarda çok iyi neticeler alacağını düşünüyorum
Teşekkür ederim hocam, bende youtube'dan dinledim birkaç örnekte, strat soundundan ziyade daha farklı geldi.

Yıllarca kullandım ve @celal12345 benden almıştı bahsettiği seti. Kesinlikle klasik, bildiğimiz strat tonlarıyla alakası olmayan bir settir. Tamamen progresif işler içindir. Forumda EMG SV set var. Kesinlikle öneririm. İşte o set daha çok strat tonları içeren aktif bir set.

Yıllarca kullandım ve @celal12345 benden almıştı bahsettiği seti. Kesinlikle klasik, bildiğimiz strat tonlarıyla alakası olmayan bir settir. Tamamen progresif işler içindir. Forumda EMG SV set var. Kesinlikle öneririm. İşte o set daha çok strat tonları içeren aktif bir set.

Çok teşekkürler, aktif manyetik işine henüz pek hazır değilim, o zaman yola Fender fat 50's, Texas Special ya da 57/62'yle devam :D

Meksika stratta bahsettiğiniz tarz için en güzel cevap 57/62 olacaktır benim fikrimce ,bendede o şekilde modifiye edilmiş bir adet mim strat var ve ben ayni türde çalıyorum, istediğiniz tonları birebir alabileceğiniz set bence 57/62 olacaktır .Tabiki bu benim nacizane fikrim.

Meksika stratta bahsettiğiniz tarz için en güzel cevap 57/62 olacaktır benim fikrimce ,bendede o şekilde modifiye edilmiş bir adet mim strat var ve ben ayni türde çalıyorum, istediğiniz tonları birebir alabileceğiniz set bence 57/62 olacaktır .Tabiki bu benim nacizane fikrim.
Nusret abi ne zamandır sizli bizli konuşmaya başladık :D

En iyi çözüm (fiyatı düşünmeden): Lollar'dan şaşmıyoruz.

http://www.lollarguitars.com/mm5/me...&Product_Code=237&Category_Code=strat-pickups
_________________________________________________________________________________________________________

En ucuz çözüm (fiyat-performans dengeli): Seymour Duncan ilaç gibi gelir. İkinci el düşünürsek tabi...

Köprüye Seymour Duncan Little 59' ya da Seymour Duncan JB JR
Ortaya Seymour Duncan SSL1 Vintage Staggered
Sapa Seymour Duncan SSL1 Vintage Staggered

Not: Sondaki seti sattığım USA Fender'de kullanıyordum. Alan arkadaş orijinal manyetiksiz almayacaktı sözde. Çalmaya başladıktan sonra açmadı konusunu. Ciddi anlamda cuk oturan bir settir Seymour Duncan seti. Ama tabi Lollar da parasına değen bir set, çok severim. Gitarın değerini de artırır, doğruya doğru.

Kişisel görüşlerimdir :)

Son düzenleme:
Geri