Morpho Guitars

Herkese merhaba arkadaşlar , sorularınız için elimden geldigince yardımcı olmak için aşağıda face sayfasını paylaşıcam yine 05546778531 numaralı telefondan ulaşmanız mümkündür :)

Videodaki yada önceden yapılmış herhangibi bir gitarın fiyatını malesef paylaşmam mümkün ve dogru degil , sipariş üzerine çalıştıgımız için hepsinin sahibi var :)

Güzel yorumlarınız içinde çok tesekkürler :)

Morfo Guitar | Facebook

Fiyatları neden açık olarak paylaşmanız mümkün ve doğru değil tam olarak orasını anlayamadım? Bu durumda sizinle irtibata geçen birisi "videodaki gitarın aynısını istiyorum" dese fiyatını söylemeyecek misiniz? Yaptığınız bir gitarın aynısından bir tane daha yapmıyor musunuz ya da öyle sorayım.. Özelden yapılan konuşmalarda fiyat konusu rahatlıkla konuşulabiliyor ancak açık olarak fiyatları belirtemiyorsanız ilginç.. Konuya böyle yaklaşınca custom gitar ve "custom fiyat" olarak düşünürüm.

Fiyatları neden açık olarak paylaşmanız mümkün ve doğru değil tam olarak orasını anlayamadım? Bu durumda sizinle irtibata geçen birisi "videodaki gitarın aynısını istiyorum" dese fiyatını söylemeyecek misiniz? Yaptığınız bir gitarın aynısından bir tane daha yapmıyor musunuz ya da öyle sorayım.. Özelden yapılan konuşmalarda fiyat konusu rahatlıkla konuşulabiliyor ancak açık olarak fiyatları belirtemiyorsanız ilginç.. Konuya böyle yaklaşınca custom gitar ve "custom fiyat" olarak düşünürüm.

Tabi ki custom gitar için custom fiyat başka türlüsü düşünülemez , sonucta dediğiniz gibi aynı gitarı bir daha yapmak mümkün degil.Çok fazla değişken var konusulması gereken , buraya ulu orta rasgele ortalama rakamlar yazar isem zaten kimsenin bir işine yaramaz

Tabi ki custom gitar için custom fiyat başka türlüsü düşünülemez , sonucta dediğiniz gibi aynı gitarı bir daha yapmak mümkün degil.Çok fazla değişken var konusulması gereken , buraya ulu orta rasgele ortalama rakamlar yazar isem zaten kimsenin bir işine yaramaz

Elbet her farklı isteğe göre fiyat değişir benim demek istediğim o değildi. Sonuçta size videodaki gitarın fiyatı nedir diye sorulmuş birileri tarafından. Siz o kişiye - atıyorum - "videodaki gitarın maliyeti vs. son satış fiyatı 2000 TL'ydi" demek yerine gitar artık satıldı elden çıktı, kaça sattığımı söylemem doğru olmaz gibi bir şey demişsiniz. Neden doğru olmasın? Fikir edinmek amacıyla soruluyor sonuçta.. Her aklı başında insan, o gitarın fiyatının sırf o gitara mahsus olduğunu bilir. Bak bu gitar için 2000 tl istemişsin ben sana kendi custom tasarımımla geldim benimkisi için neden 4000 tl istiyorsun demez yani. Ortalama rakam yazmak bence yine de işinize gelecektir ben sizin iyiliğiniz için diyorum. Tahminime göre çoğu kişi custom gitarların kime, hangi ülkeye yaptırılırsa yaptırılsın standart gitarlardan daha pahalıya denk geldiğini farzedip sizinle irtibata geçmeye tenezzül bile etmiyo olabilir: "Ufff custom gitar abi sonuçta kim bilir kaç paraya mal oluyodur uzak durmalı en iyisi..." gibi. Açıkça söylüyorum benim custom gitarların fiyatları konusunda en ufak bir fikrim yok. Yine de custom gitar yaptırmak isteseydim siz de ortalama bir fiyat olarak en azından bir rakam vermiş oslaydınız ulu orta açık bir şekilde irtibata geçmeye niyetlenebilirdim. Ancak şuanki önyargılarımı yıkan bir şey okuyamadım başlıktan. Benim anladığım; menüsünde yer alan yemeklerin fiyatlarının yazmadığı lüx restorant gibi bir şey custom gitar yaptırmak. :) Böyle bir önyargı var ve yalnız olmadığımı düşünüyorum.

A
Elbet her farklı isteğe göre fiyat değişir benim demek istediğim o değildi. Sonuçta size videodaki gitarın fiyatı nedir diye sorulmuş birileri tarafından. Siz o kişiye - atıyorum - "videodaki gitarın maliyeti vs. son satış fiyatı 2000 TL'ydi" demek yerine gitar artık satıldı elden çıktı, kaça sattığımı söylemem doğru olmaz gibi bir şey demişsiniz. Neden doğru olmasın? Fikir edinmek amacıyla soruluyor sonuçta.. Her aklı başında insan, o gitarın fiyatının sırf o gitara mahsus olduğunu bilir. Bak bu gitar için 2000 tl istemişsin ben sana kendi custom tasarımımla geldim benimkisi
bir önyargı var ve yalnız olmadığımı düşünüyorum.

Aslında haklısınız mutlaka ortalama bir rakamdan haberiniz olması gerekiyor tabi ki bende yazabilirim yada bir özel mesaj kadar uzaktayım o kadar da fark etmez , süreç magza alışverişi gibi bir süreç degil çok farklı
Mesela ben gitar yaptırmış olsam internette gezinirken fotografının altında fiyatını görmekten memnun kalmızdım ki onu geçtim , ''fotografını internete koyma lütfen'' diyen kişilerde az olmuyor
Mesela ben telefonla arayıp ortalama fiyatınız nedir acaba diyen biline bile rakamı söylemek yerine daha yaptırma konusunda hiç bişey düşünmese sadece rakam ögrenmek için arasa bile aklında ki gitarı soruyorum önce onun üzerinden konusuyoruz , yapım aşamalarından yapım süresine kadar konustuktan sonra bir rakam verebiliyorum
Bitmiş gönderilmiş bir gitarın üzerinden konuşmak hoşuma gitmiyor , tabi ki soranlara elimden geldigince yardım ediyorum , fotografta ki gitarın benzerinin ortalama fiyatı şu şekilde olur diye
Sürekli bu işin içinde olan insanlarla yanyana oldugum için dediğiniz gibi büyük bir hatam var ortalama rakamlar herkezin aklında varmış gibi davrandıgı mı fark ettim :)
Geçte olsa buraya da ortamala bir rakam konduruyorum , gitarlarımız 1500tl gibi bir rakamdan başlayıp değişkenlere istenilene, işçiliğe, verilen zamana göre 4000tl gibi bir rakama kadar çıkabiliyor arkadaşlar

Daha önceden yazdım, tam fiyatlar verilemez tabii ama gerçekten de rakamlar uygun arkadaşlar.
Forumdan sipariş veren ilk üyeyim ve sanırım henüz tek üyeyim (Ayrıca onu en zorlayan üyeyim de ^^) Şunu söyleyebilirim hiç karamsar düşünmenize gerek yok, çekinmeden eğe beyi arayın ve konuşun. Yardım etmeye gönülden istekli bir Luthierimiz ^_^ Ben çok garip şeyler yaptırıyorum mesela kendisine(tasarım anlamında) XD Affınıza sığınıyorum eğe bey :)

Son düzenleme:
IMG_20150506_133356.jpg

Huyum kurusun, beklentileri aşan bir yapım vardır. :D
Şu sıkıntılı dönemi atlatalım, ondan sonra fotolar düşmeye başlar diye düşünüyorum. En son bende kendi tasarım sürecimin hikayesini ve çizimleri koyarak paylaşımda bulunacağım. (Herkesin zevki farklı sonuçta, şimdiden söyliyeyim) :D

Son düzenleme:
Geri