Morpho Guitars

Arkadaşlar kendi adıma bir güncelleme yapayım, benim kesik V gitar yapım işi ne yazık ki çeşitli sıkıntılar nedeniyle iptal oldu yahut askıya alındı diyeyim. Ustamız zaman buldukça yapıma devam edecek ama işin sonunda yeni fiyatlandırmayla sanırım bana kısmet olmayacak ve farklı alıcılara çıkacak çünkü benim de son zamanlarda maddi durumum yerlerde sürtmeye başladı. (Kovulunca böyle oluyor) :D
Kendi zevkime göre tasarladığım gitarımın başkalarının olacak olması çok garip hissettiriyor. XD Ama yapacak bir şey yok, böylesi hayırlısıymış diyip avunmaya çalışacağım. ^^

Başlığı hortlatalım. (Daha 3-5 ay önce açılmış gibi hissediyordum bu başlık, ancak 2014 sonunda açılmış. Zaman mı çok hızlı, ben mi çok yavaşım, yoksa forumun tarihlerinde mi bir sıkıntı var anlamadım :D )

Sahibinden üzerinden satılan bir adet Morpho elektro gitar mevcut, ilk posttaki ilk videoda kullanılan gitar. Aslında hortlatma nedenim, gitarda trussrod mu yok (Vigierlerdeki gibi), yoksa ben mi körüm :D

Bir de yeni yapılan gitarlarınız varsa görmek isteriz, başlık açıldığında baya ilgi çekmişti forum ahalisi olarak, sonra 2015 sonunda durmuş başlık.

Başlığı hortlatalım. (Daha 3-5 ay önce açılmış gibi hissediyordum bu başlık, ancak 2014 sonunda açılmış. Zaman mı çok hızlı, ben mi çok yavaşım, yoksa forumun tarihlerinde mi bir sıkıntı var anlamadım :D )

Sahibinden üzerinden satılan bir adet Morpho elektro gitar mevcut, ilk posttaki ilk videoda kullanılan gitar. Aslında hortlatma nedenim, gitarda trussrod mu yok (Vigierlerdeki gibi), yoksa ben mi körüm :D

Bir de yeni yapılan gitarlarınız varsa görmek isteriz, başlık açıldığında baya ilgi çekmişti forum ahalisi olarak, sonra 2015 sonunda durmuş başlık.

Truss rod yok hocam, üç parçalı sap olduğundan herhalde koymaya gerek görmemişlerdir diye düşünüyorum. Belki de bazı firmaların yaptığı gibi karbon fiber çıbık vardır içinde stabilite açısından.

ilk post'taki videoda görünen gitarda hakikaten trussrod olmayabilir çünkü gitarın şimdiki halinde sap kalın mi teli yönünde yamulmuş. neck thru olduğu için tamiri de imkansız. yani yaptıran arkadaşın elinde 3 yılın sonunda sadece kerestenin kalması üzücü. 2000 liradan takasa koymuş ama bilmiyorum, zor...

aradan geçen yıllarda eminim hatalardan ders alarak daha güzel gitarlar üretmişlerdir.

Ekte gitarın bugünkü fotolarını letgo'dan alarak ekliyorum, sona gitarın ilk halinin fotosunu da ekledim. ilk halinde sapta eğrilik yok, hatta müthiş hizalanmış ama aradan geçen üç yılda sap yamulmuş. tamir edilmesi imkansız ve sap tel basıncıyla yamulmaya devam edecek. kullanıcıdan dolayı değil üretimden kaynaklı bir hata ve aslında üreticinin o kişiye yeni bir gitarı ücretsiz vermesi ya da para iadesi yapması lazım.

Dosyalar

• Screenshot_20170224-202412.png
    Screenshot_20170224-202412.png
    790 KB · Gösterim: 199
  • yamuk gitar.jpg
    yamuk gitar.jpg
    142.5 KB · Gösterim: 224
Son düzenleme:
Tekrar selamlar arkadaşlar bir süredir belki uzun bir süredir kişisel nedenlerden yapımları durdurdum, bu yüzden bir kaç hafta daha yeni fotograf olmıyacak en yakın sürede büyük değişiklerle(kendi, düşüncemde) tekrar üretim başlayacaktır

tabi ki bir açıklama yapma geregi duydum yazanlar olunca , bahsi geçen gitar 3 yıllık bir gitar
sapında özel maun olmak üzere akçaağa ile 3 parça şeklinde neck thru olarak yapıldı
Trussrod mevcuttur , her gitar gibi ayarı yapılabilir ve bakım gerektirir
neck thru gitarlar için kendime özel bir bakım tekniğim oldugu için her müşterime gitarı edindikten sonra 7 ay - 12 ay içinde mesaj atarım gitarı gönderin bakımını yapalım diyerekten ( ücretsiz ve gereklidir )
bu bakım gitarın fret level ayarı hatta komple cilasını bile içermektedir çünkü gitarlarımın çoğunlugunda sadece yağ cilası kullanmaktayım , malum gitarları dış etkilerden nemden soguktan sıcaktan ışıktan darbelerden 7/24 koruması gereken kısımdır bakımı önemlidir aksatılmamalıdır

bu gitarda bana bakıma dönmeyen gitarlardan bir tanesidir

herseyin bir çözümü vardır amaç yapıcı olmaktır konusurkende bir şeyler üretirkende , elde kereste kalması gibi tabirler pekte yakışık oldugunu düşünmüyorum

05546778531 numaralı telefonumu 9.00-22.00 arasında sorularınız siparişleriniz herhangibi bir nedenden arıyabilirsiniz mutlaka geri dönerim

Tekrar selamlar arkadaşlar bir süredir belki uzun bir süredir kişisel nedenlerden yapımları durdurdum, bu yüzden bir kaç hafta daha yeni fotograf olmıyacak en yakın sürede büyük değişiklerle(kendi, düşüncemde) tekrar üretim başlayacaktır

tabi ki bir açıklama yapma geregi duydum yazanlar olunca , bahsi geçen gitar 3 yıllık bir gitar
sapında özel maun olmak üzere akçaağa ile 3 parça şeklinde neck thru olarak yapıldı
neck thru gitarlar için kendime özel bir bakım tekniğim oldugu için her müşterime gitarı edindikten sonra 7 ay - 12 ay içinde mesaj atarım gitarı gönderin bakımını yapalım diyerekten ( ücretsiz ve gereklidir )
bu bakım gitarın fret level ayarı hatta komple cilasını bile içermektedir çünkü gitarlarımın çoğunlugunda sadece yağ cilası kullanmaktayım , malum gitarları dış etkilerden nemden soguktan sıcaktan ışıktan darbelerden 7/24 koruması gereken kısımdır bakımı önemlidir aksatılmamalıdır

herseyin bir çözümü vardır amaç yapıcı olmaktır konusurkende bir şeyler üretirkende , elde kereste kalması gibi tabirler pekte yakışık oldugunu düşünmüyorum

05546778531 numaralı telefonumu 9.00-22.00 arasında sorularınız siparişleriniz herhangibi bir nedenden arıyabilirsiniz mutlaka geri dönerim

Benim başlığı hortlatma sebebim, yazdığım gibi hem yeni gitarlar var mı diye merak etmem hem de o gitarda trussrod olup olmadığını merak etmemdi :) Onun dışında, çok hoşuma giden bir gitar idi kendisi. Sade ve şık. Teşekkürler açıklama için ayrıca.

Merhabalar, bir şeyler üreten insanlara sonsuz saygım var. Hiçbirimiz robot değiliz ve elbette hatalar yapacağız sonuçta insanız. fakat sx gibi çok ucuz gitarlarda bile olmayan bu sap eğilmesi olayı bana sorarsanız ciddi bir sorun. Size gitar yaptırmış olsam 12 ayda bir size gönderemem. göndersem bile bu durum sizin için üretim miktarınız arttıkça sürdürülebilir olmaktan çıkar. Bir süre sonra gitar bakımı yapmaktan üretime vakit bulamazsınız.

Gitar yapmak bana sorarsanız başlı başına müthiş bir şey. Çalışan, yaşayan ve artı değer üreten bir şey üretmek gerçekten saygıdeğer. Tecrübe arttıkça kalite daha da artacaktır. Umarım dünya çapında custom gitar üreticilerimiz olur. Başarılar diliyorum.

Benimde açıklamada anlatmak istedigim bir sorundan çok sonuç olduguydu , bakım için tabi ki göndermeniz gerekmiyor bu benim sundugum bir hizmet sadece yaptıgım ürünün arkasında oldugumun kendimce göstergesi ben olsam kendi gitarıma kendim bakım yapmak isterim
Tesekkürler

Geri