Schecter Alacağım Ama...

Konunun tamamını okumadım ama, hem EC 1000 hemde 2 adet Schecter sahibi olarak şunu söyleyeyim. EC 1000 iyi bir gitar kim ne derse desin. Sapı falan rahatsız değil, sap kalınlığı konusu tamamen alışkanlıkla ilgili bir şey. (Kalın sap kötü birşeyse o zaman hiç kimse Gibson kullanmasın ki kendi adıma Ibanez tarzı saptansa Gibson tarzı sapı tercih ederim.) Elbette arkasında ESP olduğu için fiyatı biraz yüksek. Buna Pera yıda eklersek fiyatı iyice artıyor.
Schecter Hellraiser Special C1 FR için ise geçen bir yazı yazmıştım. İlgilenirseniz http://turkrock.com/konu/54586/#post-960843 bu başlık altında..

Bende Schecter Omen Extreme 7 telli var, Erdem Birgül'den satın almıştım, üzerinde Seymour Duncan Full Shred manyetikler takılı, kendisi bana fabrika çıkışı gelen manyetikleri de yanında verdi ama tabi ki SD Full Shred varken onları takıp kullanmayı düşünmedim bile.

Eski gitarım Cort X6 idi, bu gitarı kullandığım sırada, bilgisayarda kullandığım ve çok beğendiğim Clean tonları Schecter gelir gelmez denemiştim, o an Cort gitarla uzun zaman boyu çamur gibi ses dinlediğimi anladım.

Malzeme işçilik olarak bir kusur göremedim, hepsinden önemlisi 7 telli klavye, 6 telli klavyeden elime daha rahat geldi, en çok da buna sevindim, gitarın normal tel tınlaması bile çok güzel, beni en çok şaşırtan yanı blues hatta caz soundlarda bile başarılı sesler verebilmesi oldu, higain tarafında zaten sıkıntı yok, manyetik takviyesini korkmadan yapabileceğiniz ve hakkını veren bir gitar, tavsiye ederim.

4071bb585fe5baa90c61fec90a13c422.jpg
tesekkurler gercekten merak ettım gıtarınızın sesını

Konunun tamamını okumadım ama, hem EC 1000 hemde 2 adet Schecter sahibi olarak şunu söyleyeyim. EC 1000 iyi bir gitar kim ne derse desin. Sapı falan rahatsız değil, sap kalınlığı konusu tamamen alışkanlıkla ilgili bir şey. (Kalın sap kötü birşeyse o zaman hiç kimse Gibson kullanmasın ki kendi adıma Ibanez tarzı saptansa Gibson tarzı sapı tercih ederim.) Elbette arkasında ESP olduğu için fiyatı biraz yüksek. Buna Pera yıda eklersek fiyatı iyice artıyor.
Schecter Hellraiser Special C1 FR için ise geçen bir yazı yazmıştım. İlgilenirseniz http://turkrock.com/konu/54586/#post-960843 bu başlık altında..
hemen okuyorum

ben de trabzondayım. resimdeki schecter solo 6 custom var. tam anlamıyla beni tatmin etti fiyat performans ilişkisi muazzam. ağacının çok sert olmasından ötürü nemden kaynaklı sap ayarı sıkıntılarını biraz yaşıyorum,malumun üzere trabzon :) onun dışında klavyesi aşırı rahat,ağaç yoğunluğundan ötürü güzel de bir sustain i var. öneririm.
edit: güney kore üretimi bir gitar,endonezyası var mı bilmiyorum.

ben de trabzondayım. resimdeki schecter solo 6 custom var. tam anlamıyla beni tatmin etti fiyat performans ilişkisi muazzam. ağacının çok sert olmasından ötürü nemden kaynaklı sap ayarı sıkıntılarını biraz yaşıyorum,malumun üzere trabzon :) onun dışında klavyesi aşırı rahat,ağaç yoğunluğundan ötürü güzel de bir sustain i var. öneririm.
hocam yarın bulusup deneme sansım varmı ?

off mustafa ya :D

maalesef bir süreliğine gitarım servis dışı :( kaliteli bir alyan seti lazım sap ayarı yaparken baya bi iş aldım gibi görünüyor başıma. ankaraya luthier e gönderme durumum dahi olabilir. arızayı giderebilirsem ulaşacağım sana. sabahın 4 üne kadar alyan çapağı temizledim yine bi b.ka yaramadı.
owww cok sakat işler bunlar ya.. telefonu pc yı en ınce ayrıntısına kadar sökerım o cesaret vardır ama sap ayarı ayrı bır gozumu korkutuyor

Geri