Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

Hoparlör Celestion G12/75

evet süper olurdu Mesa V Twin bulmak baya zor
ben ENGL E 530 ve G majör düşünmüştüm ama şimdilik bunlar işimi görüyor umarım ilerde

Bence çok mantıklı bir kombinasyon. POD ile Maximizer'i birleştirmek zaten çok doğru olmuş. Bir de velocity gibi steril bir solidstate power amp ile kombine etmişsin. Hem kayıt hem de canlı çalmak için güzel bir sistem olmuş. Güle güle kullan.

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar

sanıldığının aksine pedal board ağır değil(boş ağırlık)
alüminyum bir yapıya sahip ve üzeri ızgara şeklinde olduğu için
asıl ağırlık yan çıtalardan kaynaklanıyor ve tahmin ettiğiniz üzere
çıtalarında içi boş board un kendi ağırlığı hemen hemen 1kg kadar
lakin üzerine pedallar binince 8O taşırken kolum kopuyor

ama yakında tekerlek çözümüyle bunuda halletmeyi düşünüyorum =)

ghostknight demiş ki:
@gitartiz

pedalboard'ın mantığını çok sevdim. kendin mi yaptırdın? bi de ağırlığı sorun olmuyor mu?

board olarak kullandığım malzeme aslında raf =)

ikeadan 19 küsür ytl ye aldım soft case de klavye çantasıydı klavyeyi çıplak bıraktım =D ve görüldüğü üzere kablo kelepçeleriyle pedallar ve kablolar üzerine sabitlendi =)

agmed demiş ki:
Gerçekten çok güzel fikirmiş, ikea da raf kısmında bulabiliriz yani? Kendi üzerine tescillet bence :D

:LOL: uzun bir süre fikrimi çalmasınlar diye forumlara koymamıştım resmini :LOL:

ama rocker olmak paylaşımcı olmaktır ilkesine :!: dayanarak paylaşım yaptım isteyenlere boardun yapımı konusunda ince detaylar fikirler püf noktalarıda sunabilirim gayet kullanışlı bir çözüm isteyene yardımcı olabilirim yapım aşamasında :)

iyi çalışmalar

gitartiz demiş ki:
agmed demiş ki:
Gerçekten çok güzel fikirmiş, ikea da raf kısmında bulabiliriz yani? Kendi üzerine tescillet bence :D

:LOL: uzun bir süre fikrimi çalmasınlar diye forumlara koymamıştım resmini :LOL:

ama rocker olmak paylaşımcı olmaktır ilkesine :!: dayanarak paylaşım yaptım isteyenlere boardun yapımı konusunda ince detaylar fikirler püf noktalarıda sunabilirim gayet kullanışlı bir çözüm isteyene yardımcı olabilirim yapım aşamasında :)

iyi çalışmalar

Alt tarafına sağ sol ve ortalara eğimi yada düz tahta kestirip de yükseklik ve eğim kazandırıp daha değişik kullanım opsiyonlarıda uygulayabilirsin aslında.

2828006267_e8ea54a8d6.jpg

ben ibanez rg370dxgp1 kullanıorm gercekten ii bir gitar tek begenmediim ozelligi bolt-on yapıda olması necktrue olsa daa ii olrdu nese ustunde inf3 inf4 ve inf3s manyetikler war ben bunları degistirmeyi planlıyorum yerine emg 81 set weya seymour duncan blackout almayı dusunuorm.gitar bolt on yapıda ama sustaini bana gore ii durumda.amfiye gelince konserlerde 200 watt kafalı ibanez ton blaster x kullanıorm oda ii bi amfi ama bazı eksikleri war ewde ise ibanez 10 watt lık amfiyle calıorm :D .pedal ise distortionda boss metal zone kullanıorm hem sert tonlar hemde gitarın sustainini icin cok gzl bir pedal yani kafadan 2-3 dk oter gitar :D bide wah olarak ibanez weeping demon (wd7) dusunuorm baktım gzl bir wah clean icin bisi kullanmıorm buda gitarın en buyuk kayıbı cunku clean tonları overdrive gibi :D ewt simdilik setup atamıorm ama en kısa surede tonunu kaydedip atacam bu gitarı dusunenler icin solicemde eer ii bi distortion istiosanız kacırmayın 5-6 konsere cıktım bu gitarla we cok sert parcalar caldm distosu ii bi gitar ama emgleri cakınca daa ii olacak :D

Geri