Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

vay chuck baba'nın tribute gitarı değil mi bu ? fiyatını öğrenebilir miyim sakıncası yoksa?
ekipmanın çok hoşmuş bu arada, güle güle çal :)

ESP-LTD KH-202: Birkaç gün önce buradan aldım. EMG 81-81. Güzel alet vesselam :D

Marshall MG15CD: İki hafta kadar önce takasla elime geçti. Efekt pek sevmediğimden dolayı böyle dümdüz bir amfi aldım. Şimdilik idare eder.

Pedallar: Yok. Amfinin drive'ı yetiyor sertlik olarak, EMG'ler sağolsun :) Ama bir Equalizer pedalı alıp biraz çeşitlendirme yapmayı düşünüyorum.

mFeCi demiş ki:
vay chuck baba'nın tribute gitarı değil mi bu ? fiyatını öğrenebilir miyim sakıncası yoksa?
ekipmanın çok hoşmuş bu arada, güle güle çal :)

Doğru, tribute gitar.

Tribute gitarın da aslında 2 versiyonu var. 1'si el yapımı, öbürü ihraç versiyonu (bendeki ihraç versiyonu. El yapımına maddi durum elvermedi :) ihraç olanı ben 880 euroya aldım. El yapımı olan 4000 $ civarında gezen bir fiyatı var.)

Teşekkür ederim, umarım herkes bir gün umduğu ekipmana kavuşur.

halilpazarlama demiş ki:
be ekipmandan ansıl bir ses çıkıyor bende merak ettim

Çok acaip bir sesi var :D
bir ses kartı arıyorum kayıt için.
kaydedince bilgi veririm.

Gitar :
Ibanez GRG170DX
Jackson Sl-1 Soloist
Takamine akustik gitar
Pedal:
Ml-2
Ce-5
Eq-7
Dd-6
Tu-2
Ns-2
Bad Horsie 2
Amfi:
Marshall AVT50XT

Ekipmanımın her bir parçasından çok memnunum özellikle Ml-2 :D

Elektro: Ibanez RG2550E-GK
Washburn BT-3
Akustik: Fender Newporter 2 (yaklaşık 20 yıllık)
Prosesör: Boss GT-8
Amfi: Washburn BAD DOG 12R (Tek sıkıntım bu yaa :) )

Çok eski Classic gitar da var fakat onu yazma gereksinimi duymadım . Öğrenci gitarı diye satılanlar ondan daha kaliteli :)
Resimlerini birkaç güne çekip eklemeyi düşünüyorum..

-Jackson Custom 87 Soloist (Sh-8, 59 jr)
-Fender USA Strat (EMG Sv Set)
-ESP Ltd M-1000 (81, 81)

-Boss BCB-60:
DD-3---> EHX Holy Grail---> GE-7---> MT-2---> Mxr EVH Phase 90---> Mxr Super Comp---> TU-2

-Fender FM-25 DSP amp.

-Nady Wireless Syst.

-Jim Dunlop Jazz-3

The_Answer demiş ki:
bide arkadaşlar imzanızda zaten yazdığınız ekipmanları buraya yazmanızın pek bi faydası yok biraz bilgi verin..kimileri harbi çok baba aletler yazmışlarda o aletler harbi düşündüğümüz gibi baba aletlerler mi artıları eksileri neler böle şeyler yazın bir nevi alışveriş rehberi gibi olsun burası istemiştim ben..

çünkü kendim bugüne kadar çok salak saçma alet aldım bir sürü param ziyan oldu bu yüzden..amaç bilgilendirme olursa daha iyi olur..

HulkEkmek demiş ki:
The_Answer demiş ki:
bide arkadaşlar imzanızda zaten yazdığınız ekipmanları buraya yazmanızın pek bi faydası yok biraz bilgi verin..kimileri harbi çok baba aletler yazmışlarda o aletler harbi düşündüğümüz gibi baba aletlerler mi artıları eksileri neler böle şeyler yazın bir nevi alışveriş rehberi gibi olsun burası istemiştim ben..

çünkü kendim bugüne kadar çok salak saçma alet aldım bir sürü param ziyan oldu bu yüzden..amaç bilgilendirme olursa daha iyi olur..

kendi adıma:

Fender strat'ın artı eksisini merak eden iki tıkla 80 farklı yorumla bulabilir zaten...
87 custom soloistin eksisi dikkatli kullanmak lazım eski alet, gerçi kimsenin kalkıp 22 yaşında bi soloist almak isteyip de ikilemde kaldığını sanmıyorum, bu tür bi aleti almak isteyen zaten ne aldığının farkındadır.
m1000 in eksileri ise; floyd rose un ufak uğraşları ve kafasında LTD yazması

gitar olarak ( Epiphone Zakk Wylde Les Paul Custom ) kullanıyorum

amfi = Behringer BG412H ( kafa kabin )

pedal olarak Sansamp GT2 ve Cry Baby ZW-45
( wah )

Genel olarak dikkatimi çekti, taş gibi gitarlar olmasına rağmen tırt amfiler var?
Mesa Mark IV + cort x-2 mi?
Gibson custom + mg10cd mi? gibi seçenek sunulsa herhalde ilkini seçerdim.

amfilerin cok iyi olmaması bazı uyelrin benim gibi mesela sadece evde calıyo olması olabilir. Ben de isterim cok iyi bir Mesa ya da da VOX ama evde attenuator olmadan verim alınması imkansız. Bu arada Turkiye'de attenuator hangi magazalarda bulunur bilgisi olan var mı?

vox ac30 kullanıyorum , daha doğrusu kullanamıyorum
:) ev ortamında volume u 1 e getirmiş durumda ben bile volume e dayanamıyorum:)

şimdi geleyim yukarıdaki mevzuya

iyi gitar kotü amfi veyahut
kotü gitar iyi amfi
,
sanırım ikisi de dayanılmaz olabilir

gibson custom alıp marshall 15 watt a bağlamak veya
cort alıp vox ac30 a bağlamak pek bi fark olduğunu sanmıyorum :)

bence ortalama gitar amfi , ileride de maddi durum ayarlandığı vakit
daha üst düzey ekipmanlara geçilebilir

vox amfimi gibson sahibi olmadan çalardım

şu an aldığım soundun uzağından yakınından alakası olmazdı

neyse geleyim ekipmanlara

1960 lardan Vox Ac30 cc2
1983gibson lespaul special custom 1960 vos
1997gibson les paul gem sapphire
fender standart telecaster
ibanez artcore jazz kasa

gelelim pedallara

digitech whammy

keeley mod lu rat2-- bildiğimiz rat dan çok farklı!

ibanez ts808 pro overdrive-

boss tu2

line-6 fm4 -hem gıtar hem klavye ıcın cok ıyı fılter modelleme boss exp pedal ıle cılgınca oluyor

line6 dl-4 bence gelmıs gecmıs en ıyı delay pedalı ancak delayden baska her ıs ıcın kullanıyorum :) yıne exp pedal ıle harıkalar yaratabılııyorum

boss fvl100 lıne 6 lar ıcın 2 ınput ve volume pedal ozellıgı bence fıyat performans acısından tercıh edılmelı

70 lerden ibanez cs505 chorus- anlatılmaz çok ozel bır butik pedal

zvex fuzz probe- theremın - butik aynı zamanda da ınanılmaz orjinal bir fuzz
çok yonlu bir pedal

pod 2.0
pod xt
fender pedal tuner

korg microkorg analog synth- justin timberlake - pharell -hell is for heroes -thrice- kanye west
vintage sound için vazgeçilmezim

pedal setup um hakkında ;
post rock , progressive - indie çalıyorum
orjinal soundlar vazgeçilmezim setup ımı bu yonde olusturdum
ve herbiri benim için vazgeçilmez
almak istedğim bir iki pedal kaldı,
sorularınız olursa seve seve yanıtlayabilirim bu pedallar amfiler gitarlar hakkında

cort m600 lh - bana göre dünyanın en güzel klavyesine sahip gitar. belki de solak oldugum için arada denk geldi ama gerek tonları gerekse görünümüyle beni hep memnun etmiş olan gitarım.
washburn bt4 lh - egzersiz yapmak için aldığım ama clean tonları yeterince tatmin edici olan, stickerlardan yeterince nasibini almış gitarım..
cort ad870 lh nat - dolgun tonuyla "akustik bi başka abi ya" dedirten gitarım..
boss gt8 - :)

-Guitars-

ESP MH-50
Fender Fat Strat Modified
Jay Turser 7 stringed guitar
özel Yapım Flying - V
Winner acc.(handmade)
cutom model acc.

-Amps-
marshall G30RCD 30 watt amp.
Traynor TS25 25 watt amp.

-FX-
DIGITECH DF7(Distortion factory)
Dunlop Cry baby
Mesa v-Twin tube preamp
mİpro Wireless system
T.C Electronic mOne
T.C Electronic MultiFX
MindPrint Tube Preamp
RME Fireface 800

Gitar:Evl x4
Maun body emg HZ h4 set ve floydrose..
sabit köprülü gitar almayı düşünüyorum tabiki fender :D gitarın tonu cok tok iyi bir prosesörle her yöne cekebiliyosunuz tonunu.1000Tl e kadar alıncak en iyi gitardır (ibanezle kıyaslanamaz bile)
amfi:yok (okulda konserlerde mixere giriyoruz yetiyor şimdilik.Avt 50 almayı düşünüyorum bakalım..)
pedal:rp 80 im vardı sattım.Line cıkışı yoktu ton yelpazemi karşılamıyordu g9.2tt siparişi verdim kuzenime haftaya getiriyor :) denedikten sonra inceleme yazısı yazıcam
son olarak USA Fender Standard strat hakkındaki düşünceleriniz neler?birde aynı saat icinde üretilen aynı Fenderlerde bile kalite farkı olabiliyor diyenler var iyi kaliteli bi fenderi nasıl anlarım?

Geri