Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

ELEKTRİK GİTAR: Fender American 2006 Telecaster
AMFİ: Fender Champion 600
EFEKT:
drive: ibanez ts9
distortion: vox bulldog cooltron distortion
delay: boss dd-6 digital delay
delay: carl martin red repeat delay
phaser&vibrato: add+ phaser&vibrato2
tremolo: add+ tremolo
wah: jim dunlop gcb 95
ve e-bow.

Kalabalık yapmaması için elde avuçta ne varsa çıkarttım. Gerek sattım gerek hediye ettim. Sadece her daim kullandığım ve gerçekten lazım olanları bıraktım geriye. Benim için ev ortamında huzur budur artık;​
Tarzlarım;​
* Death metal​
* Heavy metal​
* Progressive metal​
* Enstrümantal rock​
Apartman dairesinde istediğim tonu elde etmemi sağlamaya fazlasıyla yetiyor. Çok memnunum.​
GİTAR
• MODİFİKASYONLU 2005 KORE YAPIMI CORT X-TH​
Özellikler:​
- Maun gövde​
- Akçaağaç-Bubinga sap (Neck Thru)​
- Gül ağacı klavye​
- 24 perde, Dunlop 6105 fret​
- Son dört perde scalloped​
- EMG 81-60 manyetik​
- Hipshot Tremsetter​
- Tüm kapaklar (Truss rod kapağı ve arkadaki kapaklar) gomalak cilalı maun ağacı​
AMFİ
• LANEY LX35R (Fx Loop Modifiyeli) + 2 Butonlu Footswitch​
PEDALLAR
• BOSS CE-3 CHORUS (1983 Japon Yapımı)​
• JİM DUNLOP CRY BABY ZW-45 WAH (True Bypass ve Blue Led Modlu)​
• MESA BOOGİE V-TWİN PREAMP (V2) (2 x SOVTEK 12AX7)​
DİĞERLERİ
• ELECTRO-HARMONİX PEDAL BAG​
• KLOTZ FUNKMASTER (3m), KLOTZ KIK (3m)ve DİMARZİO JUMPER (2X 30 cm) KABLOLAR​
• ALEN GEERE PW2 ADAPTÖR​
• ALEN GEERE AGPWRA2 12VAC ADAPTÖR​
• ATABA 12V ADAPTÖR​
• PLANET WAVES 44N071 ve PLANET WAVES JACQUARD WOVEN ASKI​
• KORG PİTCHJACK GB-1 TUNER​
• KAPO​
• ERNİE BALL 2221 (10-46) TEL​
• JİM DUNLOP TORTEX STANDART 1.14mm PENA​

Gitarlar:
PRS Orianthi SE
PRS Custom 22
PRS 513 Ten Top

Ampli:
Orange Tiny Terror Combo

Pedallar:
Korg Pitchblack Tuner
Jim Dunlop Jerry Centrell Wah
Lovepedal Eternity Burst
Keeley Mod Boss DD3
Line 6 Modulation Modeler

Yeter zaten.

7089935593_73c22d13e4.jpg

08' Usa Fender Tele Standard 3tone Sunburst Maple:
Bukadar bağlandığım ilk gitar. 3 ay boyunca elime geçen tüm telecaster'ları denedikten sonra piyasanın biraz daha üstünde bir fiyat olmasına rağmen gene de satın almıştım. Denediğim gitarlar arasında en telecaster olan sustainli gitardı kendisi. Çok şey gördük geçirdik. Çok şey de görüp geçirmeye devam edeceğiz beraber uzun süreler.

06 Fender Blues Junior:
Müthiş bir amfi. Evde düşük volume'lerde de performansı da gayet iyi. Barda sesi açıldığında tam bir ton canavarı. Hatta boyutuna göre okadar kuvvetli ki genelde tonmaister arkadaşla aramızda "biraz daha kıs" hadisesi yaşıyoruz her seferinde. Telecaster ile çok iyi anlaşıyorlar.

Ibanez Ts9:
Bol mid'li bir booster. Bj ile çok iyi anlaşmaktalar. Genelde amfi zaten crunch ton da iken sololarda power lambalarını biraz daha zorlamak için kullanıyorum. Aynı zamanda midler de öne çıkarak çok güzel bir ton elde ediyorum.

Mxr Phase 90:
Tek modulasyon pedalım. Efsanevi phaser pedalı işte. Bj ile daha da bir kendini gösteriyor. Bol bol kullanıyorum.

Crybaby gcb95:
Standart crybaby. Sololarda en kopartan yerlerde kullanıyorum genelde.

Tc Electronic Nova Repeater:
Müthiş bir delay pedalı. Bazı şarkılarda tap & tempo ile temposunu ayarladıktan sonra (tek gitar olduğumdan) gitarları daha dolgun hale getirmek, bazı şarkılardada pink floyd var psychodelic işler için kullanıyorum (Reverse modunda). En temiz repeatleri bu pedalla aldım. Tavsiye ederim.

Pink Floyd Dark Side of the Moon Bardağı:
İçinde sürekli filtre kahvem olan, uykusuz gecelerdeki tek dost. Backtrack üzerine evde takılırken 2 lick arası bir yudum aldığım ingiltereden gelen orjinal pink floyd lisanslı bardağım. Makinaya bile sokmadım hep elde yıkıyorum o derece :D

Herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım

Gitarlar:
B.C. Rich Jr. V IT(Special Edition) / Seymour Duncan SH-6 Set(Red&Black)
Toplama Frank(Gövde Washburn, Sap Acepro, HSS Manyetikler)

Pedallar:
Line 6 POD HD300
Ashton Tube Overdrive

Amfi:
Hiwatt Spitfire 8W (Bu olmadı şimdi dimi? Ama daha iyisi çok yakında..) :D

7089935593_73c22d13e4.jpg

08' Usa Fender Tele Standard 3tone Sunburst Maple:
Bukadar bağlandığım ilk gitar. 3 ay boyunca elime geçen tüm telecaster'ları denedikten sonra piyasanın biraz daha üstünde bir fiyat olmasına rağmen gene de satın almıştım. Denediğim gitarlar arasında en telecaster olan sustainli gitardı kendisi. Çok şey gördük geçirdik. Çok şey de görüp geçirmeye devam edeceğiz beraber uzun süreler.

06 Fender Blues Junior:
Müthiş bir amfi. Evde düşük volume'lerde de performansı da gayet iyi. Barda sesi açıldığında tam bir ton canavarı. Hatta boyutuna göre okadar kuvvetli ki genelde tonmaister arkadaşla aramızda "biraz daha kıs" hadisesi yaşıyoruz her seferinde. Telecaster ile çok iyi anlaşıyorlar.

Ibanez Ts9:
Bol mid'li bir booster. Bj ile çok iyi anlaşmaktalar. Genelde amfi zaten crunch ton da iken sololarda power lambalarını biraz daha zorlamak için kullanıyorum. Aynı zamanda midler de öne çıkarak çok güzel bir ton elde ediyorum.

Mxr Phase 90:
Tek modulasyon pedalım. Efsanevi phaser pedalı işte. Bj ile daha da bir kendini gösteriyor. Bol bol kullanıyorum.

Crybaby gcb95:
Standart crybaby. Sololarda en kopartan yerlerde kullanıyorum genelde.

Tc Electronic Nova Repeater:
Müthiş bir delay pedalı. Bazı şarkılarda tap & tempo ile temposunu ayarladıktan sonra (tek gitar olduğumdan) gitarları daha dolgun hale getirmek, bazı şarkılardada pink floyd var psychodelic işler için kullanıyorum (Reverse modunda). En temiz repeatleri bu pedalla aldım. Tavsiye ederim.

Pink Floyd Dark Side of the Moon Bardağı:
İçinde sürekli filtre kahvem olan, uykusuz gecelerdeki tek dost. Backtrack üzerine evde takılırken 2 lick arası bir yudum aldığım ingiltereden gelen orjinal pink floyd lisanslı bardağım. Makinaya bile sokmadım hep elde yıkıyorum o derece :D

Herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım

çok tatlı bir ekipman..bj 2 serisinden sanırım..3 serisini denediniz mi,aradaki farkları yazabilir misiniz?

çok tatlı bir ekipman..bj 2 serisinden sanırım..3 serisini denediniz mi,aradaki farkları yazabilir misiniz?

Teşekkürler evet 2 serisinden. Blues Junior 3 denedim tabi almadan önce. Aradaki en bariz fark sparkle mod. Blues junior 2 bayağı mid'li bir amfi. Sparkle mod ile 3 serisini parlaklaştırmışlar. Bana çok tiz karakterli geldi ve beğenmedim. Zaten telecaster'ın bridge manyetiği yeterince çatlak tizleri yüksek. Bana çok tiz geldi ikisi beraber.

100appleimg0139.jpg

Bu da benim... Fotoyu kucultemedim kusura bakmayın..
Gitarlar:
Fender american deluxe hss strat
ibanez xp300fx (emg 81/85 modifiyeli)
Gerisi anlaşılır sanırım :)

Nedemek tabiki sorabilirsiniz.. Gövde ash değil alder.. Hss manyetik diziliminde ash bulmak çok zor.. Ben alırken ash sadece sss diziliminde vardı.. Ocd v4.. Acıkçası bukadar iyi sonuç vereceğini düşünmemiştim voxla.. 9v de calıştırmama rağmen vazgeçmeyeceğim bir pedal oldu..

Pedal = sansamp gt2
ibanez lu20
digitech whammy
crybaby 535q
ehx stereo pulsar
mxr zakk wylde overdrive
add ratortion
add analog delay
ehx english muff'n

Gitar = Epiphone Zakk Wylde les paul custom
Gibson SG Special Faded
;
Amfi = Marshall tsl 100
Behringer v-tone gmx1200h
1922 Extension Guitar Speaker Cabinet

Çok güzel ekipman...
İzin verirseniz bir kaç soru sorayım;
OCD v4 müdür?
Fender ash gövde midir?
En önemlisi vox ve ocd'nin arası nasıl...?
Teşekkürler,
Alper.

Bende tecrübelerime dayanarak ek bilgi olarak şunları söyleyeyim belki işinize yarar. Orange tiny terror 'ler daha populer olmasına karşın vox nightrainler kesinlikle bana göre çok daha başarılı. Özellikle single coil'ler ile orange kullanılamayacak kadar tiz geliyor bana. Ya ciddi bir eq dan geçirmek lazım ya da humbucker. Vox da ise böyle bir durum söz konusu değil crunch tonları hatta çok doğal.
Bir ek bilgi daha carl martin quattro ile de vox çok iyi anlaşıyor. carl martin pedallarına da bakabilirsiniz gönül rahatlığıyla :)

Gitarlar:
2 x ESP alexi laiho signature (emg hz h4 + mm04, emg hz alx + abq booster)
1 x ltd alexi 600, ( emg hz alx + abq booster)
1x b.c rich custom shop gunslinger, ( 1x dimarzio x2n)
1x b.c rich stealth, ( 1x dimarzio x2n)
1x esp m-I,(1x dimarzio x2n) (kıymetlimi satıyorum bu hafta :))
1x cort x2 ,(2x dimarzio x2n)
Ekipman:
Lee jackson perfect connection gp-1000 tube preamp,
ISP prorack decimator,
lexicon mpx g2,
marshall valvestate 8100 head,
ENGL powerball head
sansamp psa 1 preamp,
marshall 1960A kabin,
korg px4
Kullandığım teller ve zımbırtılar:
Elixir strings,
DR strings.
jim dunlop straplocks.
jim dunlop askılar.
hercules gitar standları.
Dunlop temizleme zımbırtısı
Ustüme Giydiğim Elbiseler:
3x toprak rengi t-shirt
3x lacivert renk t-shirt
2x mor renkli t-shirt
baya çok siyah t-shirt
baya çok kot
baya çok şort
baya çok parfüm
baya çok atlet
baya çok don.

Gitarım: LTD H251 fm yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum ancak son dönemlerde yeni bir proje için sakin karakterli ikinci bir gitar ihtiyacım daha var.

Amfim: Laney LX35r yakın zamanda ikinci el olarak aldım. Gayet memnunum. Ama bir lambalı düşünmüyor değilim tabi ilerde.

Pedallarım: Marshall Ed1 Comp, MXR Fullbore Metal Dist, Boss Ds-2 Dist, Boss Mt-2 Dist, Boss Ge-7 Eq. Bu kadar drive pedalını napıyorsun diye soranlar olabilir. Herkes gibi kafamdaki tonu arıyorum :)

İsteklerimi gerçekleştirdim memnun ve mutluyum :) Ltd H251 yerini Ltd ec1000vb ye; Laney LX35R de Blackstar Ht5 e bıraktı. Boss dist pedalları gitti yerine MXR Zw44 geldi.

Selamlar Arkadaşlar,

Gitarım Ibanez JS 1200 Japon> alırken fender mi diye düşünmüştüm fakat klavyesi çok rahat olan ve fender vari tonlar ve aynı zamanda temiz drive alabildiğim bir gitar.
Gayet memnunum alacaklara tavsiye ederim.

Sap 1pc JS Akçağaç
Gövde Ihlamur
Perde W/6105
Köprü Edge Pro
Sap Manyetiği DiMarzio® Paf Joe® (H)
Köprü Manyetiği DiMarzio® Fred® (H)

Amfi > Fender Hot Rod Deville 212 III (lambalı)> çoook memnum olduğum amfi bilen bilir.

Pedal > Şu an için sadece Cry Baby SW-95 Slash.

Amfi 3 kanallı olduğu için (clean-soft drive-hard drive)değişik tonları alabiliyorum. Cleanlerden gayet memnunum ve hard drive lardan da aynı şekilde.
Fakat benim arzum bu setup u ek bir pedal alarak soft drive larımı daha karakterli hale getirebilmek. Hafif blues tonları, temiz hafif drive çaldığım şarkılarda kullanabileceğim bir ton arıyorum.Bunun için şu an aklıma TS-808 en mantılısı geliyor. Fakat fiyat yönünden biraz soğuk bakıyorum. Onun yerine önerebileceğiniz pedallar varsa iletirseniz sevinirim.
Ayrıca bu setup ı bir delay ve EQ alarak tamamlamak istiyorum. EQ almam ne gibi katkı sağlayabilir bana, durumu daha mı karmaşık hale getirir sizce?

Saygılar.

Uzun zamandır gitar çalmıyorum. O sebeple bütün ekipmanımı elden çıkarmıştım. Sahalara dönmek için gittim, bir Ibanez GRG170 aldım, eski formuma kavuşabilmek için haşat edebileceğim ve acımayacağım bir gitar. Amfim ise evde çalışmak için ideal olan 10 wattlık bir Laney. Drive'ı şimdilik yetiyor, ki oldum olası bir sürü efekti sese boca etmeyi sevmem. :)

Geri