Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

diyagramlarla çizip sayfa sayfa ekipman yazıp onu da aldım bunu da diyenleri dövesim yakasım geldi :D "Atalay" jcm fazla geliyorsa bize misafirliğe gönderebilirsin :D Şaka bir yana herşey güzel de, processor lerin wah ı nasıl bir tatminiyet veriyor onu merak ettim, o kadar denedim bir türlü beğenemedim hiçbir processor ün wah ını...

Şu anda kullandığım ekipmanım :

Gitar & Manyetikler

Hamer Californian 1993 Black

Seymour Duncan Pickups

Amfi & Pedallar

Behringer Gdi21 + Behringer Eq700

Laney 30W bir amfi

edizkralll demiş ki:
diyagramlarla çizip sayfa sayfa ekipman yazıp onu da aldım bunu da diyenleri dövesim yakasım geldi :D "Atalay" jcm fazla geliyorsa bize misafirliğe gönderebilirsin :D Şaka bir yana herşey güzel de, processor lerin wah ı nasıl bir tatminiyet veriyor onu merak ettim, o kadar denedim bir türlü beğenemedim hiçbir processor ün wah ını...

Ben Line6 M13 wahlarından memnunum. Zoom G9lar götürür. İşin püf noktası şu: Wah kullanırken öncesinde midleri yüksek bir EQlama gerekiyor. O zaman o aradığınız koyu wah, cry tonlarını alıyorsunuz. Ciwwuuuaaaaahhhh!!!!!!! :p

Kullandığım ekipmanlar;

pocket_guitar_iphone_ipod_touch_ipa_gitar.jpg

Şaka bir yana :)

Fender Telecaster Olimpic White Mexico + Lag Tramontane 66-DCE + Pocket Pod Express + Laney Lx35r + dolma parmaklarım :) :) :)

Atalay demiş ki:
edizkralll demiş ki:

Ben Line6 M13 wahlarından memnunum. Zoom G9lar götürür. İşin püf noktası şu: Wah kullanırken öncesinde midleri yüksek bir EQlama gerekiyor. O zaman o aradığınız koyu wah, cry tonlarını alıyorsunuz. Ciwwuuuaaaaahhhh!!!!!!! :p

crybaby tonları değil aradığım standarttan farklı biraz, morley bh2 kullanıyorum misal, dunlop ın da sevdiğim rengi zakk in wah ı, diğerleri içimi yeterince gıcıklatamıyor :D ama arada bi 535q sesi çınlıyor kulaklarda da gerek yok 10tane wah almaya :)

Zaten M13 te de Zoom G9 da da birkaç tane ilginç ve standart wah var. Biri muhakkak sizin için.... Ancak her marka tek analog wah ayrı tat verebilir ona hemfikirim biraz dinleyip karar vermek lazım. M13 teki wahlar da bir iki ilginç tip var seviyorum. Bİr de VOX wah var bende o zaten süper. Wah olayı da en az distortion kadar çeşitli bence.

Merhaba arkdaşlar ben yeniyim aranızda hatta buda ilk mesajım

Gitar
● Ibanez RG350m Limited Edition

Pedallar
●Boss Metal Zone II
●Boss Chorus Ensemble
●Boss DigiDelay 3
●Boss Overdrive II
●Boss Noise Suppressor
●Marshall JackHammer
●MXR DynaComp
●Morley Bad Horsie II

Amfi
● Marshall DFX 30

gitarlar:fender mexico stratocaster köprüde seymour duncan hotrails, orta ve sapta lace sensor gold manyetikli.. yamaha rgx220dz. pedallar: add+ greatwhite, korg ax1500g amfi: stagg 20 watt uyduruk bişe.. pena,askı parmaklarım:)

Gitar: RG1527 Prestige /w Dimarzio Blaze Bridge, 2* Dimarzio 500K potans.

Pedallar: Boss CS3, Vox Satchurator, Crybaby GCB95, Carl Martin Red Repeat

Amfi: Marshall VS8080 /w Celestion

Benim için gayet yeterli bir setup. Pedal sayısını az tuttum zaten ihtiyacım yok başka bir şeye diye.

Gitar = Cort M520 (eylülde fender telecaster patlatıyor çok şükür :)))

Pedallar = nux komp. , boss ds -1 ,boss ,ch-1,ibanez ts9, EHX big muff PI (satabilirim heran belli olmaz ) , Crybaby gcb 95 wah..adaptör add+ 10 uçlu.

Amfi = Marshall mg30dfx

götürüyor bu ekipman saolsunlar :) birde fender telemi aldıgımda ve cortta modifikasyon yaptıgımda tamamdır.

Fender Usa strat marshall bb-2,kafamda g9.2tt shr-1b hot rails,laney lc30 almak var.

@Atalay
G9 kullandım diesel drive hayvani bir şey.Wahını da denedim Vox wah olması lazım fakat aralığı cok düşük gibi geldi bana.Sona kadar bastırınca waw waw ları alabiliyodum :S

KoNt87 demiş ki:
Fender Usa strat marshall bb-2,kafamda g9.2tt shr-1b hot rails,laney lc30 almak var.

@Atalay
G9 kullandım diesel drive hayvani bir şey.Wahını da denedim Vox wah olması lazım fakat aralığı cok düşük gibi geldi bana.Sona kadar bastırınca waw waw ları alabiliyodum :S

alıştıysan analog wah a processor kesmez, bunu bilir bunu söylerim :) bad horsie nin tadını veren başka bir pedal yok vesselam bana, 535q da aynı şekilde dijital ortamda taklit edilmesi zor aletler. Ama zoom un 9.2 sini bir ara elime almalıyım twin tube olayı ne veriyor merak ettim.

Ben yazmadım sanırım ekipmanı, çok bi ekipman da yok zaten borca harca yarısından çoğu gitti,
Gitar baya süredir aynı, sanırım çok uzun süre de aynı kalacak,
Epiphone Les Paul Goth
(2002 Kore,
gibson switch,
emg 81-85 18v modlu manyetikler,
piyasadaki en ucuz teller,
zuhalden 1.5tl ye alınma pena şarjörü)

Pedallar :
Morley Bad Horsie 2 > asla vazgeçmeyeceğim 4 pedaldan biri,
Digitech Whammy 4 > asla vazgeçmeyeceğim 4 pedaldan 2.si,
Hughes&Kettner Warp Factor > asla vazgeçmeyeceğim 4 pedaldan 3.sü :)
Boss ge7 > asla vazgeçmeyeceğim 4. pedal,
analog delay, bugün vazgeçeceğim pedal :)

Gitar:

USA 2005 Fender Standart Stratocaster
USA 2001 Fender Standart Telecaster

Pedal:
Line 6 M13
Line 6 EX1 Expression Pedal
BOSS PS-5
Jim Dunlop Cry Baby 535Q
MXR 10 Band EQ

Diğer:
BBE DI-100X D.I. BOX

Gitar:
El Yapımı Randy Rhoads (dgcfad)
Gibson Vintage Mahogany LP
Fender Meksika Strat (60th)

Ekipman
Laney Lv100 Anfi
Boss Me 70
M -Audio Fastrack 2 ses kartı + Guitar Rig 4
Behringer Gdi21
Metal Muff (satılık,processorle aynı anda geldi kullanamadım hiç :)

Daha önce Sansamp Triac, Boss Os2, Morley Bad Horsie2 kullanıyordum, hepsi de çok iyi pedallar şiddetle tavsiye ederim, evde processor ve guitar rig her ihtiyacımı karşılıyor bu bakımdan bütün analoglarımı sattım. Gdi21 ise zaten yer kaplamıyor ve dandik anfili studyolarda hayat kurtarıcı oluyor. Metal Muff ise eğer analog metal setup'ı kuruyorsanız (hatta sadece drive için bile kullanabilirsiniz) Mxr Doubleshot,Dime ile birlikte alabileceğiniz en baba distortion pedallarından biri.

Gitar :
Jackson Ke-2
Esp LTD MH-400 nt

Amfi:
Jet City 20 W Tube

Pedal :
Dunlop Zakk Wylde Wah
Ibanez Tube Screamer (TS9DX)
Zoom G2.u1 (Bazen amfi pedal derdi oldumu idaretenlik kullanma açısından çok tatlı bi alet :D )

Şimdi ISP Decimator almak istiyorum şu gereksiz gürültüler iyice bi yok olsun :)

Fender Blues junior Usa
Fender Richie Sambora Signature Strat
Antonio sanchez 1010 Klasik Gitar

TC Electronic - Nova Modulator
Vox Joe Satriani - Time Machine
Carl Martin - Plexitone
Tube Screamer TS9DX
VOX U.S.A. - V847
ModTone Tuner
Electro Harmonix Octave Multiplexer
Rat 2
Hughes and Kettner Red Box
Proco Solo

Gitarist değilim yine de yazayım

Klavye/Synth

Nord Electro 3 (klasik klavye tonları)
Nord Rack 2 (VA synth)
Waldorf Q (VA + wavetable synth)

Pedal/Outboard

Boss FW-3 : Wah güzel oluyor arada
EHX BassBalls: Synth basslarda analog filtre işlevi görüyor.
Rocktron Replifex: Klavyelerin tonunu bozmadan efektlendirmesi bir yana (analog sinyal yollu), sample gitarları efektlendirmek için de bu alete yönlendireceğim
BBE DI 1000, DI 400 (sonic maximizer da var, kararında açınca sesleri toparlıyor canlı çalarken)
Ufak bir yamaha mixer.

Gitarım: Fender American Standart Strat
Bu gitar gercekden suana kadar sahip oldugum en güzel gitar İnanılmaz tatmin edici tonları var . Cok sert Seyler Yapmayabilirsin(Bundan Kasıt Death metal vs. He yapamazmısın onun tonunuda alırsın fakat tam anlamıyla randuman vermez ) Dedigim gibi geldigim günden beni hayatımın büyük bir kısmında bu gitar yer tutucak :)

Proccesor:Boss Me-70
Bu proc. gercekden iyi ama ufak defek sorunları var. Ton kaydetmede bazen sorunlar yasayabiliyorsun cok enteresan şeyleri var daha çözemedim :) ama çözdügün kadarı hep bana konserlerde yetiyor :)

Gelecekler .. :) Bu ekim sonuna kadar muhtemel hepsi elimde
Anfi:Fender Mustang III
Denedim. Gercekden kullandıgım en güzel clean karakterli anfilerden cok tatlı bir fender american stratlada iyi gidiyor. :) Overdrive ve distortion tonlarınıda iyi bir proccesorle destekleyebiliriz :)
2.cil Gitar: İbanez Rg2550z
Bu gitarın dist. ve overdrive tonlarına gercekden bayılıyorum . ve buda inşallah elimde olacak yakında :)
Ayrıca.
Yakında proc. satıp analog sisteme döncem suan bi kaç tane aklımda analoglar var. Onlarda Şöyle ;
Morley Bad Worsie -2 Wah Pedalı
Boss GE-7
Boss OS-2
Boss MD-2
Boss DD-7
Boss CE-5

Ve değiştircegim zaman alternatif.
Sert Ton için Bir MT-2 ye benzer bi pedal
Noise Gate
Sustainer .:)
İyi günler müzikle kalın :)

Geri