Mesa'nın Yeni Kabin Simulatörü Cabclone

Merhaba; Sahnede gitar çalanların ve çaldığı her yere amfisini götürmek zorunda olan arkadaşların çektikleri sorunları iyi bildiğim için yeni aldığım bu aletin ilginizi çekeceğinizi düşünüyorum.

Mesa'ın bir kaç ay önce ürettiği bu kabin simulatörü sisteminin ülkemize gelişini bekledim ve geldiği gün stüdyo da deneyerek satın aldım. Ancak tam bir deneme olması için bir konser ortamında denemek gerekiyordu ve geçen gün Ankara Hayal Kahvesindeki konserimizde kullandım. Amfi olarak hem performansından hemde taşıma rahatlığından dolayı boyutundan çok memnun olduğum Mesa mini rectifier amfimin yanına kabin götürmek yerine bunu götürmek, gerçekten taşımak açısından çok kolay oldu ve soundcheck yapmak sadece 5 dakika sürdü. Mikrofon kullanmadığınız için dip ses/ortam sesini almadığı ve direk miksere bağlandığı için de sound ayarlarınızı çok fazla miksere dokunmadan amfinin ve cabclonun üzerinden hızlıca yapabiliyorsunuz. Tabi kabinle alınacak sesin kalitesini elbet vermiyor ama orta ölçekli bir mekanlardaki programda tertemiz ses alabiliyorsunuz. Şehir dışına gidilen konserlerdeki taşıma rahatlığı da cabası :)

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sevgiler
Oğuz Sırmalı

Son düzenleme:
Hocam izledim andertons tanitimini ama kullanici yorumlarini ciddi anlamda merak ediyorum.
Incelerim bahsettiginiz sayfadaki yazıyı, tesekkurler.

Gene aynı forumda hatırlıyorum sanki birilerinde vardı, gerçi hep ilk aşk ile yazılır sonra aradan zaman geçince bir bakmışsınız satmış ürünü vs konu başlıklarını dikkatli incelemek gerek.

Anderton çok popüler biliyorum ama hep kuşkuyla bakmanın önemi bu video'da çok bariz, aynı şekilde pedal tanıtımlarında mesela haifif drive veren çok var o durumda dinlediğinizin güveni kalmıyor (kendi amfimizde iğrenç olabilir çünkü).

Çıkışı line seviyesine indirdikten sonra gerisi kolay; ir kullanılabilir (çoğu cpu yemez pek), amplitube/GR3 sadece kabinleri aktive kullanılabilir veya cab. sim pedallar var kimisi di vazifesi görüyor.

FX loop'u anlatmıştım yanlış hatırlamıyorsam, şu mesela poweramp tonunu geri kazandırabiliyor ne kadar başarılı biraz kullanıcının marifetine kalmış tabii; Torpedo Wall of Sound III | Two Notes Audio Engineering 3-4 euro'ya 1 cab. sim satın alınca demo moddan çıkıyordu diye hatırlıyorum.

Gene aynı forumda hatırlıyorum sanki birilerinde vardı, gerçi hep ilk aşk ile yazılır sonra aradan zaman geçince bir bakmışsınız satmış ürünü vs konu başlıklarını dikkatli incelemek gerek.

Anderton çok popüler biliyorum ama hep kuşkuyla bakmanın önemi bu video'da çok bariz, aynı şekilde pedal tanıtımlarında mesela haifif drive veren çok var o durumda dinlediğinizin güveni kalmıyor (kendi amfimizde iğrenç olabilir çünkü).

Çıkışı line seviyesine indirdikten sonra gerisi kolay; ir kullanılabilir (çoğu cpu yemez pek), amplitube/GR3 sadece kabinleri aktive kullanılabilir veya cab. sim pedallar var kimisi di vazifesi görüyor.

FX loop'u anlatmıştım yanlış hatırlamıyorsam, şu mesela poweramp tonunu geri kazandırabiliyor ne kadar başarılı biraz kullanıcının marifetine kalmış tabii; Torpedo Wall of Sound III | Two Notes Audio Engineering 3-4 euro'ya 1 cab. sim satın alınca demo moddan çıkıyordu diye hatırlıyorum.
Inceleyecegim ilk firsatta hocam, eyvallah.

Geri