Virüs (Rock) - izmir

Listenin başında veya sonunda olmanın, benim fikrimce fazla bir önemi yok.. bu konuyu uzatmanın anlamıda yok. zaten ilk katılımda sıralama karışıktı sanırım.. neyse İlk 100 içinden farkedilmek zor olmasa gerek. Bu arada sarkınızda gayet güzel tebrik ediyorum.. başarılar ...

gelecek yılda grubun adını nokta parça adınıda supersound koyun.
NOKTA-SUPERSOUND
hem nokia'ya yaranmak için boğaz patlatmanıza gerenk kalmaz hemde dikkat çekip müziğinizi geniş kitlelere dinletirsiniz(ee yanlışmıyım sıfır taktiği gelecek yıl sökmez,yeni şeyler bulmak lazım).
Yarışmayı kazanınca bana laf edecekmişsiniz sevinirim şahsen.(sonuçta bende müzisyenim cevabınızı veririm)bence sahneye çıkınca aryukenle başlayın ardarda komboları döşeyin.hatta sıfırınıza laf ettilerya "o" yazan tşörtler giyip öyle çıkın.
tevazu sahibi olun biraz arkadaşlar.biraz zamanın ve şartların farkında olun.yaptığınız hataların farkında olun ve bunu kabullenin.bu yaptığınızın açıklanacak bir yanı yok.siz üçkağıtçılık yapmasanızda yine sizi dinleyenler olur.sevenleriniz mutlaka olur.ama bunu artırmak için köylü üçkağıtçılığı yapmanıza gerek yok.başarılar.parçanızı indiriyorum hadi bakalım

Açıkçası nokia başlığı altında favorilerimi yazarken virüs ün karşısına 0 olayına ufak bi dokundurma yazmıştım...

aslına bakarsanız evet etik değil... ama kaç grup etik olarak orda ki... en azından kimisi gibi kendi aldıkları mail adresleri ile o listeye girmiş değiller (en azından şarkı ile aldıkları tepkilerden çıkardığım sonuç bu)...

etik değil mi??? hayır değil!!! ama xxxtiredin en azından suç değil... sadece şarkınızın 100'lerce zırvalık arasında eriyip gitmesini engellediniz... "0" kendi aklına gelse düşünmeden yapacak insanlar da var sırf aklına gelmediği için sizi eleştiren (herkes demiyorum)...

boşverin iyi yaptınız aklıma gelse ben de yapardım...

Gezegen demiş ki:
Listenin başında veya sonunda olmanın, benim fikrimce fazla bir önemi yok.. bu konuyu uzatmanın anlamıda yok. zaten ilk katılımda sıralama karışıktı sanırım.. neyse İlk 100 içinden farkedilmek zor olmasa gerek. Bu arada sarkınızda gayet güzel tebrik ediyorum.. başarılar ...

şuan bizim içinde bi önemi yok liste başında ya da lisete sonunda olmanın.....çünkü sayı oldukça azaldı ve bir önceki oylamaya göre daha adil bir oylama olacağını düşünüyoruz....en azından 100 tane grubu dinlemek çokta zor olmasa gerek....oyüzden insanların daha seçici ve daha hassas davranacaklarını umut ediyoruz.......
ilgin için teşekkürler.............

kallipardi demiş ki:
gelecek yılda grubun adını nokta parça adınıda supersound koyun.
NOKTA-SUPERSOUND
hem nokia'ya yaranmak için boğaz patlatmanıza gerenk kalmaz hemde dikkat çekip müziğinizi geniş kitlelere dinletirsiniz(ee yanlışmıyım sıfır taktiği gelecek yıl sökmez,yeni şeyler bulmak lazım).
Yarışmayı kazanınca bana laf edecekmişsiniz sevinirim şahsen.(sonuçta bende müzisyenim cevabınızı veririm)bence sahneye çıkınca aryukenle başlayın ardarda komboları döşeyin.hatta sıfırınıza laf ettilerya "o" yazan tşörtler giyip öyle çıkın.
tevazu sahibi olun biraz arkadaşlar.biraz zamanın ve şartların farkında olun.yaptığınız hataların farkında olun ve bunu kabullenin.bu yaptığınızın açıklanacak bir yanı yok.siz üçkağıtçılık yapmasanızda yine sizi dinleyenler olur.sevenleriniz mutlaka olur.ama bunu artırmak için köylü üçkağıtçılığı yapmanıza gerek yok.başarılar.parçanızı indiriyorum hadi bakalım

söylediklerin bi anlam ifade etmiyor....oyüzden bir yorum yapma gereği duymuyorum.....ama espri değil tavsiyeyse (eğer espriyse çok vasat bence) bu konu hakkında uzun uzun düşünürüz rahat ol ;)

hellheat demiş ki:
Açıkçası nokia başlığı altında favorilerimi yazarken virüs ün karşısına 0 olayına ufak bi dokundurma yazmıştım...

aslına bakarsanız evet etik değil... ama kaç grup etik olarak orda ki... en azından kimisi gibi kendi aldıkları mail adresleri ile o listeye girmiş değiller (en azından şarkı ile aldıkları tepkilerden çıkardığım sonuç bu)...

etik değil mi??? hayır değil!!! ama xxxtiredin en azından suç değil... sadece şarkınızın 100'lerce zırvalık arasında eriyip gitmesini engellediniz... "0" kendi aklına gelse düşünmeden yapacak insanlar da var sırf aklına gelmediği için sizi eleştiren (herkes demiyorum)...

boşverin iyi yaptınız aklıma gelse ben de yapardım...

"keşke "0" ı koymasaymışsınız daha iyi olurmuş" gibisinden eleştrilere birşey demiyoruz demeyizde herkesin düşüncesine saygımız var......(tabi insanlar hadlerini aşmadıkları sürece) yaptığımız şey içinde övünmüyoruz ya da aman allahım çok zekice birşey bulduk diye gezinmiyoruz ortalıkta sonuçta bu çok basit bir numara herkesin aklına gelebilirdi......ama bizden başka kimse yapmamış o da bizi ilgilendirmez sonuç olarak........
biz en azından seninde dediğin gibi grup ismiyle değil besteyle ilk 100e kaldığımızdan eminiz......bundan sonra neler olur bekleyip göreceğiz hep birlikte...
ama bence şu son 1 haftadır bu konu üzerine insanların bu kadar yoğunlaşması biraz garip geldi....sanki elenen gruplar bizim yüzümüzden elenmiş gibi davranıyor bazıları......:D
umarım bundan sonra müzik konuşulur..... ;)

VİRÜS-BAS GİTAR

Selamlar
Arkadaşlar şarkınızı beğendiğimi önceden de yazmıştım.

Son zamanlarda dönen şu "0" meselesinden dolayı bazı eleştiriler gelmesi doğal ama ufak bir kurnazlıkla şarkınızı insanlara dinletmeye çalışmanız bana yanlış gelmedi.

Eminim bunu düşünerek sırf bu yarışma için "a" ile başlayan gruplar da türemiştir ;) Onlara da kızmak lazım o zaman.
Gerekli tedbirleri NSS yönetiminin alması gerekirdi.
Boşluklardan yararlanmak kafası çalışanların hakkıdır bana kalırsa.

Bu konudaki düşünceler kişiden kişiye göre değişir.
Ama birkaç kendini bilmez yorum nedeniyle forumdan vs. uzaklaşmak istemeniz beni üzdü.

Buralardaki geyik, seviyesiz tartışmalar vesaireden ben de çok sıkılmış durumdayım ama çözüm bizim gibi müziğini insanlara ulaştırmaya çalışanların çekilip ortamı boş muhabbetlere bırakmaları mıdır bilemem.

Umarım yarışmada sonuç alırsınız.
Başarılar
MG

Uzun zamandır forumlarda gezinmiyorum.Sanırım nss başlığında hakkımızda bir tartışma olmuş ama mesajlar silindiği için bizi üç kağatçılıkla suçlayan arkadaşın yazdıkları dışında hiç bir mesajı okuyamadım.Yaptığımız şeyin etik olup olmadığı tartışılır buna hiç bir itirazım yok.Sanatçı(kendimi sanatçı olarak falan gördüğüm yok yanlış anlaşılmasın sakın)duyarlılığına inanan bir insan değilim ve kimseye adalet dağıtmak gibi bir niyetimde,iddiamda yok ben oyunu kurallarına göre oynadığımızı düşünüyorum bu kadar saçma bir yarışmada günah keçisine dönüşmüş olmamıza anlam veremiyorum.
Bizi ahlaksızlıkla suçlayan arkadaşlar madem bu kadar dürüstsünüz neden yarışmaya katıldınız?Neden müziğinizi yarıştırma gereği duydunuz?Neden nokiaya bedava reklam yapma şansı verdiniz?Bende yarışma mantığına karşı olan bir insandım ama insanların parçamızı dinleyip düşüncelerini bizimle paylaştıklarını gördükten sonra yarışmaların gerekliliğine inanmaya başladım.Bukadar çok insana kendi imkanlarımızla ulşamamıza imkan yoktu herşeyden önce sadece bu bile büyük bir kazanç bizim için.
Bu yarışmaya katılmakla adının başına sıfır koymak arasında ahlaki açıdan bir fark yok bence,etik olmayan bir yarışmaya bazılarının dediğine göre "etik"olmayan bir yolla katıldık.Ama kendi çevremizdeki en fazla elli kişiden başka hiç kimseden oy dilenmedik ,forum forum gezip bize oy verin diye yalvarmadık, ip broker kullanıp kendimize binlerce oy yağdırmadık.Sadece daha çok insanın bize ulaşmasını sağladık.Açıkçası ilk yüze girmeyi hakettiğimizi düşünüyorum bu yüzden yaptığımız "üçkağıt" inanın hiç vicdanımı sızlatmadı.

Maalesef rock müzik bir ideoloji olmaktan çok uzakta artık.Her nekadar kabullenmekte,hazmetmekte zorlansakta gerçek bu.Artık çark tersine dönüyor ve dişlilerin arasında sıkışıp kalmamak için bizde bu "adi" yolu seçtik bu kadar üçkağıtçı olduğumuzu bilmelerine rağmen yinede bize destek olan insanlara çok teşekkür ederiz.
saygılar....

müzikte ahlak diye birşey vardır.her zamanda olmuştur.müzikal zeka her zaman takdir edilmelidir.fakat doğru yerde kullanıldığı sürece.(müzikte kullanılanı oluyor)benim sizlerle yada sizin gibilerle bir sorunum yok ama özellikle bazı "kaybedenler"in sizinle bazı sorunları olmalı.yıllarca uğraşanların,müziğe hayatını adayanların sizlerle sorunu elbette olmalı.
"otuzbeşine" gelip bar köşelerinde sürünenlerin,sırf dürüst oldukları için hakettiği yerde olmayanların sizlerle sorunu olmalı.en başta vicdanınızın sizinle sorunu olmalı.
nokia platformu önemli değil ama gerçeğin bir yansıması olduğuda su götürmez.camiada birileri sürekli önde olma telaşı içinde.haklı birileri,samimi birileri,bu işe emek veren birileride görmezlikten geliniyor.
genç insanlar buna emek vermezse ilerde sizlerde bu çamur deryasında silinir gidersiniz.bu bakımdan birbirimizi kollayacağız.herkesin hakkına sahip çıkacağız.doğruyu beraberce bulacağız.
daha vokal kaydını adam gibi alma zekasına sahip olmadan "sıfır" çakalım işi alalım yapmayacağız.
şarkınızıda indirdim.cd'yede kaydettirdim.dinliyorum evde falan.besteleyen arkadaşı tebrik ederim.ama dediğim gibi iki akor (E-C) üzerine kurulu bir parça.dediğiniz gibi iki akorada parça olur fakat ben o sıfır koyan parlak zekadan cayır cayır komplike birşey beklerdim.en basit ninni dört akor.

kallipardi demiş ki:
müzikte ahlak diye birşey vardır.her zamanda olmuştur.müzikal zeka her zaman takdir edilmelidir.fakat doğru yerde kullanıldığı sürece.(müzikte kullanılanı oluyor)benim sizlerle yada sizin gibilerle bir sorunum yok ama özellikle bazı "kaybedenler"in sizinle bazı sorunları olmalı.yıllarca uğraşanların,müziğe hayatını adayanların sizlerle sorunu elbette olmalı.
"otuzbeşine" gelip bar köşelerinde sürünenlerin,sırf dürüst oldukları için hakettiği yerde olmayanların sizlerle sorunu olmalı.en başta vicdanınızın sizinle sorunu olmalı.
nokia platformu önemli değil ama gerçeğin bir yansıması olduğuda su götürmez.camiada birileri sürekli önde olma telaşı içinde.haklı birileri,samimi birileri,bu işe emek veren birileride görmezlikten geliniyor.
genç insanlar buna emek vermezse ilerde sizlerde bu çamur deryasında silinir gidersiniz.bu bakımdan birbirimizi kollayacağız.herkesin hakkına sahip çıkacağız.doğruyu beraberce bulacağız.
daha vokal kaydını adam gibi alma zekasına sahip olmadan "sıfır" çakalım işi alalım yapmayacağız.
şarkınızıda indirdim.cd'yede kaydettirdim.dinliyorum evde falan.besteleyen arkadaşı tebrik ederim.ama dediğim gibi iki akor (E-C) üzerine kurulu bir parça.dediğiniz gibi iki akorada parça olur fakat ben o sıfır koyan parlak zekadan cayır cayır komplike birşey beklerdim.en basit ninni dört akor.

Katılıyorum.
Eklemek istediğim bikaç nokta var yalnız.

Bu 0-gurup ismi-0 fikri çok tehlikeli bi yerden geliyor bence. Yüzlerce zırva içinden nasıl dinlenecek olma sorusu neyin zırva neyin değil olduğuna karar verme faşizmini getiriyor. Diğer yarışmacıların büyük bi kısmını zırva olarak görüyor olmak derinliği olan bi durum değil.

Ben sizin parçanızı dinledim gönderdiğiniz gün. Biliyorsunuz parça gönderildiğinde yeniler olarak en üstte görünüyordu. Bu yolla hazirandan ağustos sonuna kadar kendimi hiç yormadan bütün şarkıları dinledim. Bu yarışmanın reklam olma mantığının üstünü örtebilecek tek şey buydu benim için. Daha sonra alfabetiğe geçtim. Ve kendi kriterlerime göre değerlendirdim olayı. Şimdi şöyle bi durum var. Liste başında gördüğü bikaç gurubu dinleyip oy verenlerin oylarını almaya umut bağladıysanız nasıl gümbür gümbür geliyorsunuz anlamıyorum. Diyorsunuz ya emin adımlarla geliyoruz parçamıza güveniyoruz diye. Neye göre güveniyorsunuz soru işareti. Kimin değerlendirmesine göre güveniyorsunuz. Tanınmak ya da yarışma kazanmak bi yere getirmez insanı. Bence bunun devamında ne yapılabilire bakmak daha faydalı olur sizin için. Tek parçaya güvenerek olmaz bu işler. Önce kendine güvenmek gerek ama panik ve öfkeyle karışık bi güvenden bahsetmiyorum.

Müzik denen şeyi algılayışınız nicelikle tanımlanabilen bi düzeydeyse parçaya güvenmeye de çok gerek yok. Atonal olmayan bi parça vasat bi kayıt ve dinlemekten hoşlandığınız şeylere benziyor olmak yeterli olur sanırım. Biraz daha parlak bişey yapmak iyi olur ama çok gerekli değil. İşin ondan sonrası ilişkiler, kendini pazarlama ve piyasaya bi şekilde lanse edilme olaylarına giriyor.

Kazanmak istiyorsunuz bu belli. Bunun için her yol mübah diyorsunuz bu da belli. Sanatçı ahlakı vs.. bizi ilgilendirmiyor diyorsunuz bu da belli. Bütün bunları toplayınca müzikle ilgili çizdiğiniz yol bana iyi görünmüyor. Gurubun ürettiği ilk parça üzerine daha çok konuşuyor olmanız gerekmez mi bu aşamada. Düştüğünüz durum iyi olmadı. Fena bi parçanız yok oysa. Her ne kadar iki akor, üçbuçuk döngü gibi olsada benzerlerine benziyor :) .

Şimdi bi de şöyle bi durum var oylar öyle ya da böyle geliyor. Ben 0-gurup ismi-0 olayından dolayı size oy yağdığını sanmıyorum. Etkisi olmuştur ama sırf bu yüzden girdiniz ilk 100e demiyorum. Yanlış anlamayın. Bütün parçaları defalarca dinlediğim için görüyorum ilk 100 içinde olmanız normal. Ama bu kadar diyalogdan sonra bu yarışmayı kazanamazsanız iyi olmaz. Çünkü o "kurnazca bir fikrin ardından yaşanacak pişkinlik durumu" oluşmaz çünkü siz de kaybedenler arasında olacaksınız.

Bu arada merakımdan soruyorum, sahne üzerinde bu parçayı çaldınız mı? Durum nasıl aynı sound yakalanıyor mu? Bi de başka parça var mı dinlenebilecek durumda olan.

Erdinç

Nokia Super Sound gibi, müzikal anlamda yorum bile yapılmaması gereken grupların bulunduğu bir yarışmaya katılma küstahlığını gösterdiğiniz için, katılmanız yetmediği gibi sırf alfabetik sıralamada en üstte görünmek adına grup ismimizin başına "0" koyma şerefsizliğini, üçkağıtçılığını, ahlaksızlığını,vs...(yakıştırması her neyse) gösterdiğiniz için, 3-4 ay önce bar programı yapıp para kazanmak için biraraya gelmiş bir grup olup haddinize düşmeden beste yaptığınız için, insanların dinlediği türk rock piyasasındaki komplike grupların tam tersine iki tane akoru yanyana koyup üç buçuk döngülük bir çalışmayla müzikal anlamda ne kadar yetersiz, boş, işe yaramaz adamlar olduğunuzu aptal gibi reklam ettiğiniz için, bandrolsüz altyapı, kayıt, vs cdleri kullanıp vergiden muaf olduğunuz o da yetmiyormuş gibi fakirin, fukaranın, evsizin, barksızın, yetimin hakkını yediğiniz için, yaşı 35 e dayanıp bar köşelerinde sürünen müzik dehalarının yoluna taş koyduğunuz için, çok zengin olmanıza para içinde yüzmenize rağmen pazarcı mikrfonuyla sırf üşendiğinizden evde vokal kaydı yapıp dinleyen insanların kulaklarını ...tiğiniz için, ip broker gibi programlarla hiç uyumadan gece gündüz kendinize oy attığınız bunlada kalmayıp her gördüğünüz insana para ya da silah zoruyla oy attırdığınız için, hakkınız olmadan yarışmaya girdiğiniz gibi yine hakkınız olmadan ilk 100e kalıp bu kadar müzik yorumcusunun canını sıktığınız ve onları yorduğunuz için, bir parça yapıp "iyi yaaa biz bunla meşhur oluruz başka beste yapmaya gerek yok bu kadar aptal insan varken nasıl olsa aynı parçayı arka arkaya 10 kez dinleyip albüm havasına sokarlar...." gibisinden iğrenç şeyler düşünerek ne kadar aşağılık insanlar olduğunuzu su üstüne çıkarttığınız için, insanları kandırdığınız, aptal, gerizekalı yerine koyduğunuz için.......vs.vs için hepinizden iğreniyorum......... 8O

:twisted: VİRÜS-BAS GİTAR :twisted:

Ya arkadaşlar... allah aşkına yeter ya... ya ben anlamadım sizin olayınızı... niye bu kadar büyüttünüz ki... hayır bi yerden sonra ezik bir duruş, bir kuyruk acısı sergilemeye başlamışsınız gibi oldu (benzetmelerimden alınmayın lütfen)... tamam kim ne derse desin... kimse sizin adınızın başında 0 var diye elenmedi ve öyle sanıyorum ki siz de kendi kendinize yüzlerce oy atmadınız.. hayır insanlar ağzı köpüklü muhabbetlerine malzeme arıyorlar sizde buna mama oluyorsunuz... bence kendinizi yeteri kadar anlattınız artık bu konuda susun... sizi destekleyen de var desteklemeyen de var... ne kadar konuşursanız konuşun insanların fikirlerini değiştiremezsiniz... kendinizi yıpratıyorsunuz...

bukalemundar kardeş... bence bişeyin zırva olduğunu söylemek faşizm değil zevk meselesidir... senin bu söylediğinden sırf bu adamlara destek olmak için diğerlerine bok atıldığı gibi bir sonuç çıkıyor ki bu yanlış... ben de bu yarışmaya katıldım (yani az biraz müzikten anlayan bir insanım)... ve bu adamlar babamın oğlu değil tanımam etmem (ki isimlerini bile bilmiyorum)... ayrıca 700 küsür eserin 500 küsürünü de dinledim sanırım (en azından rock türevi olanların neredeyse tamamını ki adil beni ilgilendiren müzik de budur)... virüsün hakettiğini düşünüyorum onlara destek olmaya çalışıyorum, ve ilk 100 e kalmış onca zırvalık, yerini bu zırvalıklara kaptırıp kalamamış onca güzel şarkı ve ilk yüze kalamamış onca zırvalık arasından en azından virüsün sıyrılabilmiş olmasına memnunum müzik zevkim adına...

ayrıca senin mantığınla bakarsak; beğenmediğini söyleme hakkına sahip ve bu hakkını kullanan insanları (kendimi böyle görüyorum) laf olsun diye konuşan insanlarla bir tutup faşistlikle suçlama faşizmine düştüğünü söyleyebilirim... sormadan söyleyeyim; biri benim müziğim hakkında zırvalık diye konuşsa zerre gücenmem, sonuçta kimseye zorla bişey beğendiremezsin...

saygılar...

hellheat demiş ki:
Ya arkadaşlar... allah aşkına yeter ya... ya ben anlamadım sizin olayınızı... niye bu kadar büyüttünüz ki... hayır bi yerden sonra ezik bir duruş, bir kuyruk acısı sergilemeye başlamışsınız gibi oldu (benzetmelerimden alınmayın lütfen)... tamam kim ne derse desin... kimse sizin adınızın başında 0 var diye elenmedi ve öyle sanıyorum ki siz de kendi kendinize yüzlerce oy atmadınız.. hayır insanlar ağzı köpüklü muhabbetlerine malzeme arıyorlar sizde buna mama oluyorsunuz... bence kendinizi yeteri kadar anlattınız artık bu konuda susun... sizi destekleyen de var desteklemeyen de var... ne kadar konuşursanız konuşun insanların fikirlerini değiştiremezsiniz... kendinizi yıpratıyorsunuz...

Haklısın ama son sölenenlerden sonra işin boyutu değişti ,bizi bu kadar çok kendimizi savunmaya iten ,sadece "0" olayı değil.Konuyu yaptığımız besteye getirip bizi emek harcamamakla,tembellikle suçlamaya başladılar.O yüzden bu kadar sinirlendik ve belkide gereksiz yere savunmaya geçtik ama açıkçası biz izlediğimiz yoldan son derece memnunuz ve vicdanımız rahat.Sadece bu b.ktan yarışma yüzünden müzik camiasında dönen tüm sahtekarlıkların bizim üzerimize yıkılması hiç doğru değil bizi tanımayan insanların bizleri vicdansız olarak tanımlaması,35 yaşındaki bar müzisyenlerinin kaderlerini bizim gibi işe yeni başlamış 20 yaşındaki insanların çizdiğinin düşünülmesi....bunlar hiç sağlıklı düşünceler değil ama söylediğin gibi ne kadar konuşsak yırtınsakta bi faydası yok derdimizi anlatamıyacağız.
Son olarak biz müzik hayatımızı bu yarışmaya endekslemedik, kazanmak sadece işleri biraz daha kolaylaştırır en büyük getiriside maddi açıdan olur kuşkusuz.Bizi yerin dibine sokan arkadaşlar umarım birgün tanışırız belki ozaman hakkımızdaki düşünceleriniz bir nebze olsun değişir.
saygılar...

Ağzı olan konuşuyor arkadaşlar, boşverin. Siz müziğinize bakın.
Bence başarılı olabilecek kapasite ve altyapıya sahipsiniz.

Kolay gelsin
MG

Selamlar tekrar.
Yazımı lütfen dikkatli okuyunuz. Ben sizin 0-Gurup İsmi-0 durumundan dolayı finale kaldığınızı düşünmeyenlerdenim. Bu durumun sizin için iyi olmadığını düşünüyorum sadece. Benim eleştirilerim olumlu olması amacıyla yapılmıştır. Gurubunuzun yeni olduğunun farkındayım. Merak ettiğimden sorduğum şeyler şundandı: Finale kalırsanız umarım canlı performansta da aynı ya da daha güçlü bi soundu yakalarsınızdı.
Heyecanınızı anlıyorum ama sizin başarılı ya da başarısız olmanız benim hayatla ilgili ilişkimde en ufak bi etki yaratmıyor. Bana bişey kazandırmıyor. Ama yine de gördüğüm şeyleri söyleme gereği duydum. Ağaz dalaşı yapacak yaşları çoktan geçtim. Bu yüzden lütfen yazdığım şeyleri sinirlenmeden ve iğrenmeden tekrar okuyun.
Ayrıca benim yoluma taş koymuyorsunuz. Ben inşaat mühendisliği yapıyorum yani müzikten para kazanmıyorum. Bar köşelerinde çürümüyorum ama büyük bi zevle de müzikle uğraşıyorum. Ev kayıtları yapıyorum. İki elemanı istanbulda yaşayan bi gurubu 13 yıldır sürdürüyorum, tiyatro oyunlarına müzik yapıyorum. Bi artniyetim yok. Sadece, demek istediğim (keşke yüzyüze olsak da öyle söylesem) çok zamanınız var daha. İyi şeyler yapacak çok zamanınız ve gücünüz var. Alengire dalmayın. Sonuç çok fazla değişmiyor. Zamanı gelince herşey olur. Önemli olan doğru çabayı göstermek.
Bi de içinizi rahatlatacaksa söyliyim iki akor üçbuçuk döngü benim çok kullandığım bi laftır. Bi parçanın akor sayısı umrumda da olmaz. Yoksa jazz olayları benimm için daha çekici olurdu. Bi parçanın anlattığı şey ve atmosfer çok daha önemlidir benim için. Bi farklılık tabi. Birinci parçadan sizi müzikal olarak eleştirmek kimsenin haddi değil. Sadece şunu söyliyim daha eleştirilmek için biraz yolunuz var ama iyisiniz.

Bi de hellheat arkadaş demiş ki;

hellheat demiş ki:
bukalemundar kardeş... bence bişeyin zırva olduğunu söylemek faşizm değil zevk meselesidir... senin bu söylediğinden sırf bu adamlara destek olmak için diğerlerine bok atıldığı gibi bir sonuç çıkıyor ki bu yanlış..................................................................................................................
ayrıca senin mantığınla bakarsak; beğenmediğini söyleme hakkına sahip ve bu hakkını kullanan insanları (kendimi böyle görüyorum) laf olsun diye konuşan insanlarla bir tutup faşistlikle suçlama faşizmine düştüğünü söyleyebilirim.................

Bu faşizm lafını şunun üzerine söylemiştim. Forumda bi arkadaş "....virüs 0 eklemekle iyi yapmış, okadar zırvanın arasında kaybolup giderdi...." demiş. Bişeyin zırva olduğunu düşünmekle bu durum karşısında bişey yapmak arasında bi fark var. Bu düşünce Virüs gurubuna maledilemez belki ama yarışmada başarı elde ederlerse "zırvalıkları altetme yöntemleri" üzerine bi deneyim kazanacaklar. Faşist olduğumu düşünmenizi istemem. Tabii ki herkes herşeyi beğenmek zorunda değil. Bunu da her istediği yerde iafade edebilir. Neyse geçelim bunları. Kusura bakmayın.

Son olarak da şöyle diyeyim. Bizim parçamızı da bi dinleyin. Adımız zamphir olsaydı kalmazdık belki ilk 100 arasına. Ne bileyim.

Erdinç

ANKH-Flüt, Vokal, Göbek Dansı

MusicMan demiş ki:
hala daha parçanın 2 akor üzerine kuruldugunu iddia etmeyede devam eden arkadaslarada son bi şey sölemek istiyorum..
bizim elimizdeki 5 milyonluk aletle bu kadar kayıt çıkıyordu..kusura bakmayın
ekipmanların maddi değeri ile şarkıların kaç akordan oluşmasının ne alakası var anlayamadım. yani progresif veya caz sadece trilyonluk aletlerle mi yapılabiliyor?
bir de "bad_luck" ın yeşil ve kocaman fontlarla yazdığı şeyler bana başka biryerlerden tanıdık geldi, 70 küsür sayfası bir anda kaybolan izmirli bir grupta da okumuştum sanki. (önemsiz bir detay ama yazayım dedim)

daha sakin bir hayat diliyorum size, müzik hayatınızda da başarılar

Geri