Virüs (Rock) - izmir

TeRLiK demiş ki:
bir de "bad_luck" ın yeşil ve kocaman fontlarla yazdığı şeyler bana başka biryerlerden tanıdık geldi, 70 küsür sayfası bir anda kaybolan izmirli bir grupta da okumuştum sanki. (önemsiz bir detay ama yazayım dedim)

daha sakin bir hayat diliyorum size, müzik hayatınızda da başarılar

belirtmek istediğin şeyi tam olarak anlayamadım........neyi nerde okudun biraz daha açarmısın konuyu???

bad_luck demiş ki:
TeRLiK demiş ki:
bir de "bad_luck" ın yeşil ve kocaman fontlarla yazdığı şeyler bana başka biryerlerden tanıdık geldi, 70 küsür sayfası bir anda kaybolan izmirli bir grupta da okumuştum sanki. (önemsiz bir detay ama yazayım dedim)

daha sakin bir hayat diliyorum size, müzik hayatınızda da başarılar

belirtmek istediğin şeyi tam olarak anlayamadım........neyi nerde okudun biraz daha açarmısın konuyu???

kısacası senin "başkalarının saçma sapan konuşmaları" oalrak değerlendirdiğini anladığım şeyleri kendinize söylemen -ki bu saçmaladıklarını düşündüğün insanlara bir eleştiri aslında- daha önce makine'nin de yaptığı birşeydi.
aynı mantıkta olmanız ilginç geldi -kötü anlamda değil-

makinenin forumuna ilk kez yeni başlık açtıklarında girdim hatta bir tane mesajım var....orda geçen muabbetlerden haberim yok...
ilginç gelen ne peki ??? :D

bad_luck demiş ki:
eyvalla :D
ama aynı mantıkta olsak bile bunu ilginç kılan ne onu sormak istedim........ ;)
valla işte forumlarda bakınırım genelde, kafama takılan bişi de olursa lafımı esirgemem ama sadece makine ve virüs başlığında bu mantıkta bir yazı gördüm, bu kadar
başlığınızı daha fazla mIRC'ye çevirmeden saygı ve sevgilerimi sunuyorum :twisted:

İlk kez bu tarz bir foruma yazıyorum.Kendimce birkaç eleştiride bulunmak istiyorum.

İlk önce sizi canlı olarak izlemedim.Böyle bir olanak varmı bilmiyorum.Parçanızı indirdim.İlgi çekici akılda kalıcımı bilemem.Zaten pekte tarzım değil.Şu an hatırlamıyorumda.
İlk dinlediğimde hoş şeyler yazmak istedim fakat okuduklarım ve duyduklarım bana itici gelmenize sebep oldu.Uzun süredir usa'de yaşıyorum ve ülkeme sık gelemediğim içi geldiğim her dakikayı iyi değerlendirmek istiyorum.40tan fazla grup dinledim fazlasıyla insanla muhabbet ettim.Bütün bar gruplarında aynı sorun mevcut.Zor müzik yapabilme!Progresif olsun biraz fazla kurcalayalım bizi jazz müzisyeni sansınlar!Müzik evrensel bir dildir.Vücut dili yada sosyal hayatta yer edinme aracı değildir.Bu tarz şeylere alet edilmemelidir.Evet müzikle para kazanılabilir.Kazanılmalıdırda.Fakat yapılan işlerin kalitesizliği maddi sorunlara dökülmemelidir.İlgi çekici,güzel çalışmalar daima basit fakat duygulu eserlerden çıkar.

Şimdi size dönelim.Yaptığınız parça ile ilgili hoş açıklamalar bekliyorsunuz.En ufak eleştiride parlıyorsunuz ve her şeyin bir açıklaması var.Yaptığınız parça ticari amaçlı.En ufak duygu yok...Bu tarz bir parçaya yorum beklemenizde son derece gereksiz...Çünkü bu bir eser değil.Araç.Amaca yoğunlaşmış bir araç...Lütfen biraz daha hissedin biraz daha doyurun ruhunuzu.Üstünüzden ünlü olma gerginliğini atın.

Altını çizerek söylemek istediğim bir şey var.Hiç birinizi tanımıyorum.Lütfen kişisel olarak algılamayın ve bana kızmayın.Sizleri meslektaşlarım,kardeşlerim olarak görüyorum.Başarılar dilerim.

Lacost demiş ki:
Şimdi size dönelim.Yaptığınız parça ile ilgili hoş açıklamalar bekliyorsunuz.En ufak eleştiride parlıyorsunuz ve her şeyin bir açıklaması var.Yaptığınız parça ticari amaçlı.

En ufak duygu yok...Bu tarz bir parçaya yorum beklemenizde son derece gereksiz...Çünkü bu bir eser değil.Araç.Amaca yoğunlaşmış bir araç...Lütfen biraz daha hissedin biraz daha doyurun ruhunuzu.Üstünüzden ünlü olma gerginliğini atın.

Altını çizerek söylemek istediğim bir şey var.Hiç birinizi tanımıyorum.Lütfen kişisel olarak algılamayın ve bana kızmayın.Sizleri meslektaşlarım,kardeşlerim olarak görüyorum.Başarılar dilerim.

öncelikle bizim bu forumda ya da başka bir forumda parçamızla ilgili yapılan her hangi bir kötü eleştiriye karşı tepki gösterdiğimizi hatırlamıyorum...insanlar sınırlarını bilmediği, sadece birşeylere bok atmak için ya da sırf konuşmak için konuştuğu zamanlar doğal olarak tepki gösterdiğimiz oluyor. sen demişsinki parçanızda hissiyat yok bana hiçbirşey hissettirmedi... şimdi kalkıp sana tepki gösterirsek söylediklerinde haklısın ama biz bu tür yorumlara açık olduğumuz için bu foruma başlık açtık...insnlar müziğimiz hakkında konuşsun diye yaptık bunu!!!!
en başından beri söylediğimiz şuydu; yeni bir grubuz bu da ilk bestemiz.Bu kadar çabuk beste yapmamamız gerekiyordu belki de sonuçta 3 4 ayda bir grubun soundu ne kadar oturabilir?
ama bir aradayken birşeyler yapabildiğimizin farkına vardık ve bu sırada yarışma başlamak üzereydi...son anda yetiştirilimiş bir parçadır bu...ama bana sorarsan başlangıç için bence gayet iyi bir çalışma oldu!!! sana göre öyle olmaması zoruma gitmedi hatta tam tersine açık konuşmandan dolayı teşekkür ederim...bu şekilde yapılan yorumlar bir grup için her zaman avantajdır...
söylediklerin üzerinde eminim benim gibi grup arkadaşlarımda düşünecek....
ilgin için teşekkürler!!!!!

ViRÜS BAS GİTAR

Dediğim gibi sizleri tanımıyorum.Dinlediğim kayıt harici hakkınızda bir bilgimde yok.Yaptığım eleştiriler sizi yıpratmak amaçlı değildi.Silinip kaybolmanızı istemem tabiki.Ülkemde müzisyenler gelişsin isterim.Zaten yazdıklarımın büyük çoğunluğu genel anlamdaydı.

Hissiyat demişsin.Kusruma bakma anlayamadım.Türkçem biraz kötü.Müzik gelişmiş fakat müzisyenler gerilemiş.Herşey plastik olmuş.3 sene evel Laço Tayfa diye bir grup dinlemiştim.Nasılda sevinmiştim!Doğu eserleri batı formunda yorumlanmış.3 yıl sonra döndüm oda ne Jazz soundlu gruplar diye bir avuç rock grubunu dinledim.Aslında rock bile değil.Alternatif rock denilen melez türün ürünleri.Zevkime uymuyor,sevenler var,müzik evrensel vs...Kabul ediyorum!Peki ya grup bütünlüğü?Emeklemeyi bilmeyen çocukların europa maraton yarışlarına katılması gibi!Müzik ön planda değil,grup ön planda değil enstrumalar ve şahıslar ön planda.Tarzları harmanlamak için çok yol katedmek lazım.Bir ezgiyi çalmakla olmaz bu iş.Olsaydı kimse unutulmazdı zaten...Yaşım 38 ve 3 çocuk babasıyım.Oğullarımda müzisyen olma yolunda.Bu görüntüler beni endişelendiriyor...

Neyse benim sıkıntılarım alır başını gider.Uzatmayada gerek yok.Başarılı olmanızı yürekten istiyorum.Sadece siz değil diğer gruplarda dahil buna.

saygılar.

bad_luck demiş ki:
Lacost demiş ki:
Şimdi size dönelim.Yaptığınız parça ile ilgili hoş açıklamalar bekliyorsunuz.En ufak eleştiride parlıyorsunuz ve her şeyin bir açıklaması var.Yaptığınız parça ticari amaçlı.

En ufak duygu yok...Bu tarz bir parçaya yorum beklemenizde son derece gereksiz...Çünkü bu bir eser değil.Araç.Amaca yoğunlaşmış bir araç...Lütfen biraz daha hissedin biraz daha doyurun ruhunuzu.Üstünüzden ünlü olma gerginliğini atın.

öncelikle bizim bu forumda ya da başka bir forumda parçamızla ilgili yapılan her hangi bir kötü eleştiriye karşı tepki gösterdiğimizi hatırlamıyorum...insanlar sınırlarını bilmediği, sadece birşeylere bok atmak için ya da sırf konuşmak için konuştuğu zamanlar doğal olarak tepki gösterdiğimiz oluyor. sen demişsinki parçanızda hissiyat yok bana hiçbirşey hissettirmedi... şimdi kalkıp sana tepki gösterirsek söylediklerinde haklısın ama biz bu tür yorumlara açık olduğumuz için bu foruma başlık açtık...insnlar müziğimiz hakkında konuşsun diye yaptık bunu!!!!
en başından beri söylediğimiz şuydu; yeni bir grubuz bu da ilk bestemiz.Bu kadar çabuk beste yapmamamız gerekiyordu belki de sonuçta 3 4 ayda bir grubun soundu ne kadar oturabilir?
ama bir aradayken birşeyler yapabildiğimizin farkına vardık ve bu sırada yarışma başlamak üzereydi...son anda yetiştirilimiş bir parçadır bu...ama bana sorarsan başlangıç için bence gayet iyi bir çalışma oldu!!! sana göre öyle olmaması zoruma gitmedi hatta tam tersine açık konuşmandan dolayı teşekkür ederim...bu şekilde yapılan yorumlar bir grup için her zaman avantajdır...
söylediklerin üzerinde eminim benim gibi grup arkadaşlarımda düşünecek....
ilgin için teşekkürler!!!!!

ViRÜS BAS GİTAR

Mesaj ve cevap çok hoş.
Demek ki akıl yaşta değil baştaymış gerçekten :)

Sevgiler
MG

Lacost demiş ki:
3 sene evel Laço Tayfa diye bir grup dinlemiştim.Nasılda sevinmiştim!Doğu eserleri batı formunda yorumlanmış.3 yıl sonra döndüm oda ne Jazz soundlu gruplar diye bir avuç rock grubunu dinledim.

Uzun süredir yurt dışındaymışsın,belkide biliyorsundur ama kesinlikle TELVİN dinlemeni öneririm.Bunun dışında eleştirilerin için gerçekten çok teşekkürler.Bu tarz yaklaşımlara çok ihtiyacımız var.Özellikle grup olma konusunda sölediklerine tamamen katılıyorum tam anlamıyla bir grup olabilirsek yaptığımız besteleri dinlerken eminim sen bile keyif alacaksın.Açıkçası şuanda dinlemekten hoşlandığımız,örnek aldığımız müzisyenlerin yanına bile yaklaşabilmiş değiliz.Ama söylediğinin aksine biranönce ünlü olmak gibi bir gayemiz yok.Tekrar teşekkürler...

SON ZAMANLARDA YASANAN BAZI SORUNLAR NEDENIYLE GİTARİSTİMİZ ARDA ERBOZ'LA YOLLARIMIZI AYIRDIK!!

YENI ISIMLERLE YAPILAN GÖRÜSMELERIN OLUMLU GEÇMESIDE GRUP IÇIN MUTLULUK VERICI BIR GELISME OLDU. ÇOK YAKINDA YEPYENI BIR KADROYLA GÖRÜSMEK DILEGIYLE.......

VİRÜS-BAS GİTAR

Geri