Bitirme Projesi Anketi : Sosyal Medya Reklamlarının Tüketici Satın Alma Davranışlarına Etkisi

Saygıdeğer arkadaşlar, abiler, ablalar;
Ben bir üniversitede 4.sınıf öğrencisiyim.
Yapmam gereken bitirme projesi için ufak bir anketim var. Anketin amacı; sosyal medya reklamlarının tüketici satın alma davranışlarına etkisini ölçmektir. Toplamda 3-4 dakika sürüyor.
Şimdiden katıldığınız için teşekkür ederim.
(Anket Google Docs üzerinden hazırlanmıştır, ankete vereceğiniz cevaplar sadece akademik amaçlar için kullanılacak olup, bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.)
Sevgiler ve saygılar.
Can.

https://docs.google.com/forms/d/1rb6vzIJKk37yS6A2EbMxazoWd44JwcWt4sScQni-8l8/viewform?usp=send_form

Ben de doldurdum. Hayırlısı olsun.

Ancak eklemek istediğim bir durum var. Reklamların bir siteye girdiğimde ya da site içerisinde bir bağlantıya tıkladığımda karşıma çıkmasını hoş karşılamasam da en nihayetinde o site için gelir kaynağı oluşturması açısından da önemi var, kabul ediyorum. Fakat sesli tacize uğramam konusundan kesinlikle fazlasıyla rahatsızım. Bir reklamın karşıma çıkması sorun değil ama bir anda patlayan bir ses sonucu kalp rahatsızlığı olan bir kişinin hastanelik olmasının ya da yeni uyuttuğumuz bebeğimizin kabus görmüşcesine zıplamasına sebep olmasının sonuçlarının da tartışılıp gereğinde yasal boyutunun da nasıl geliştirilmesi gerektiğinin bu bitirme projesinde yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Ben de doldurdum. Hayırlısı olsun.

Ancak eklemek istediğim bir durum var. Reklamların bir siteye girdiğimde ya da site içerisinde bir bağlantıya tıkladığımda karşıma çıkmasını hoş karşılamasam da en nihayetinde o site için gelir kaynağı oluşturması açısından da önemi var, kabul ediyorum. Fakat sesli tacize uğramam konusundan kesinlikle fazlasıyla rahatsızım. Bir reklamın karşıma çıkması sorun değil ama bir anda patlayan bir ses sonucu kalp rahatsızlığı olan bir kişinin hastanelik olmasının ya da yeni uyuttuğumuz bebeğimizin kabus görmüşcesine zıplamasına sebep olmasının sonuçlarının da tartışılıp gereğinde yasal boyutunun da nasıl geliştirilmesi gerektiğinin bu bitirme projesinde yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Bir anda yüksek sesle giren reklamlardan bende korkmuyor değilim, vallahi bilemedim. Belirtilen kriterler dışına çıkamadık çıkabilsek bu tarz soruları da sorabilirdik aslında :D

Ben de doldurdum. Umarım faydası dokunur.

Lâkin anketteki son 2-3 soru farklı soru öbekleriyle tekrar sorulmuş gibi geldi. :unsure:

Bazı sorular öyle, haklısınız. Sayın @devastator 'ün de dediği gibi anket güvenilirliği için yaptık.

Katılan tüm herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.

Ben de katıldım, başarılar..
Sosyal medyada reklam şart bunu engelleyemeyiz. Ama reklam yayınlayanların da bu agresif politikalarından vazgeçmesi gerek, ters tepiyor. Sonuçta kaçacak yerimiz yok yani :)

Herkese katıldığınız ve proje için iyi dileklerde bulunduğunuz için teşekkür ederim. Yapılan anket düşündüğümden de hızlı artıyor. Bu gidişle yarına kapatacağım anketi yeterli sayıya ulaşmış olacağı için. Çok sagolun Turkrock ailesi.

Geri