Direc-t

hasret gerçekten her tür müziği dinleyenler için eğlenceli bir parça ama albümde hasretten başka dinlemeye çok değer bir parça yok 8O

gag demiş ki:
hasret gerçekten her tür müziği dinleyenler için eğlenceli bir parça ama albümde hasretten başka dinlemeye çok değer bir parça yok 8O
yoo bennce var
niye gittin-başa dönebilir miyiz-ama sen varsın-wooden love gayet güzel parçalar
bu arada 5 şubattaki konserde 2. albümdende parça çaldılar o şarkıda baya hoşuma gitti...

gag demiş ki:
duman'ın da ilk albümdeki çoğu parça benim hoşuma gitmemişti ama emin ol dinledikçe bir süre sonra sen de bütün parçaların bağımlısı olacaksın.olmazsan elinde albüm yok demektir zaten!

direc-tin cidden 5şubattaki performansı harikaydı -5derece sıcaklığa karşın bilge ellerini hissetmesede çok güzeldi poverturk sağolsun konseri yayınladığı için valla yoksa içimde kalcaktı yeni albümü debiran önce çıkarırlar inşallah

3-4sene öncede bu yeni kasette olcak şarkıları çalmışlardı bi zamanlar desibel die bi program vardı trt1de belki bilenler olur biraz geç tanındılar ama en azından eskiden çoğu rock grubuna olduğu gibi silinip gitmediler undergrounddan gelen böyle grupların hakettikleri yerde olması gerçekten güzel bunda maksimum rock ve güven erkin erkalın da çok emeği gerçekten(reklama girmez dimi bu)

melis demiş ki:
3-4sene öncede bu yeni kasette olcak şarkıları çalmışlardı bi zamanlar desibel die bi program vardı trt1de belki bilenler olur biraz geç tanındılar ama en azından eskiden çoğu rock grubuna olduğu gibi silinip gitmediler undergrounddan gelen böyle grupların hakettikleri yerde olması gerçekten güzel bunda maksimum rock ve güven erkin erkalın da çok emeği gerçekten(reklama girmez dimi bu)
evet direc-t gibi zorluk çekip şimdi çok iyi yerlerde olan gruplar var-hakettikleri yerde
ama hakkettikleri yere ulaşamayalar da var malesef..direc-t zoru başardı hepimiz biliyoruz bunu..ve ikinci albümleride ilkinden daha büyük bi başarıya ulaşacak eminim ki...
güven abinin bu konuda büyük rol oynadığınıda biliyorum..direc-t de zaten gittikleri her yerde bu konu açıldığında güven abiye teşekkür ediyo..

Evet Güven abiye teşekkür ettiklerine çoğu kez ben de şahit oldum... Zaten adamı da takdir etmek lazım rock grupları hakkettikleri yere ulaşsınlar diye elinden geleni yapıyor kendisi.... Direc-t'in henüz hakkettiği yere geldiğine de inanmıyorum ki böyle bir sürü grup var hala örnek verecek olursak: Gripin dediğimde insanlar bön bön bakıyor..... Ama 2. albümle çok daha iyi bir başarı grafiği çizeceklerine inanıyor şahsım :D

bence direc-t -onları gerçekten sevebileceklerin olduğu ortamlarda -gerçekten müzikten-rocktan anlayanların gözünde hakkettiği yerde-yani direc-t dediğimde benim yüzümede bön bön bakanlar var ama onların direc-t yi bilmemesi bunu etkilemiyo bence :D
ama tabiiki daha iyi bi yeri hakediyo ;)

kesinlikle.. güven abi yıllardır çırpınıp duruyor..
eko tv den felam bılıyorum,işte radyo prog ramı olsun gerekse diğer yollardan bide dream de sanırım arada izliyorum..
o ve onun gibiler yolu acıyor saolsunlar hepsi..
onun dediği gibi..
sert kalın,taviz vermeyin!!!

Bir grubun iyi bir yere gelmesi ne demektir ? Daha çok insana ulaşabilmesi mi? Daha çok albüm satması mı yoksa daha çok yere gidip konser vermesi gibi şeyler vs vs? Bakınız Manga diyorum 2 sene önce bizim okulda çaldıklarında tamamen farklıydılar şu an onları tanımayan kalmadı oldukça da iyi albüm satıyorlar ama bu onların daha iyi bir yere geldiğini göstermez bence.. Gerçi onları beğenmiyor oluşum tabii ki şahsi düşüncem ama kendi müzikleri bu değildi veya kral tv de çalıncak müzikler yapmıyorlardı. Direc-t ulaşmak istediği kitleye ulaştıysa bu başarılarının kanıtıdır.. Daha ulaşacağı insanlar da var tabii ama umarım ulaşacakları insanlar popüler olanı (popülerleşmesi yeterlidir iyi veya kötü farketmez) destekleyen insanlar olmaz. Popüler olan kötü müzik yapıyor gibi bir anlam çıkarmayın bu yazıdan onun için de 2. bir örnek Evanescence.. "iyy" diye baktığımız tipler de biliyor ve dinliyor kendilerini ama şarkıları güzel işte ne yaparsın.. Direc-t i çok fazla kişinin bilmemesi hem iyi hem kötü bu yüzden.. Hoşuna giden istediğini dinler yine.. Çok mu saçmaladım ne, farkındayım.. son bir soruyla gidiyorum.. Ne zaman Ankara'ya geliyorsunuzzz??? 8) Sizi seviyoruz..

tycha demiş ki:
Bir grubun iyi bir yere gelmesi ne demektir ? Daha çok insana ulaşabilmesi mi? Daha çok albüm satması mı yoksa daha çok yere gidip konser vermesi gibi şeyler vs vs?

iyi bi yere gelmesi; hepsidir... ama benim gözümde iyi bi yere gelmek; bilinçli ve iyi bi dinleyici kitlesine sahip olmaktan geçer...

neyse ankaraya 19unda saklı dedik ya ya :D

duman'ın ilk halini hatırlar mısınız?saklıkentde elli(50!)kişiyle dinlediğimizi hatırlıyorum ilk albümün ilk konserini.ama sonra 2.albüme bir cover koyunca bunlar geldi başımıza.aslında o zaman duman istediği çekirdek kitleye çoktan ulaşmıştı.
mor ve ötesi için de durum pek farklı değildi.4.albümleri tanıttı onları çoğu insana(bu çoğunluğu çok iyi biliyoruz biz)
direc-t'in durumu da bu şu anda.sadık dinleyicileri var onları seven.o yüzden bu saatten sonra kalıcı olmak ya da daha çok tanınmak gibi bir kaygı gütmesinler.biz seviyoruz onları,ele güne muhtaç etmeyiz!

bence kesinlikle populer olmuşlarsa orda bi sorrun var demektir..popu-lar olmaya başlarlarsa ben kendi dinlediğim müzikten şüphe duyarım kaldıi onlar yaptıkları müzikten haydi haydi duysunlar..çünkü bu ülkede kaliteli olana prim vermezleerrrrr..

silent_guitar demiş ki:
duman'ın ilk halini hatırlar mısınız?saklıkentde elli(50!)kişiyle dinlediğimizi hatırlıyorum
vayy ne gunlerdi, ozel istek yapardik, bi tane de sen sar :cigara, rear view mirror falan, artik calmazlar..

neyse burasi direc-t forumu, albumu begeniyorum ama patlama yapamadi, bunun nedeni de promosyondur bence, 2. si daha genis bir kitleye ulasir umarim, basarilar.

patlama yapamd-hmm bence yapması gereken yerde-müziğini gerçekten sevebilecek insanların arasında iyi bi patlama yaptı...bence geriye kalan sadece müziklerini geliştirmektir,daha çok kitleye ulaşmak değil
gerçi daha çok kitleye ulaşmalarını tabiki isterler ama 'daha çok kitle'den kastım-bknz (mvö-duman..)aslında her grubun var bu tür saçma hayranları ama direc-t henüz o 'daha çok kitle' tarafından keşfedilmemiş durumda-allahtan :D

Geri