Manyetik Modifikasyonu Hakkında

artec dark star güzel basları ne fazla ne az, midleri de öyle ama kendini belli ediyor tizleri cleande iyi distortionda kendini biraz daha fazla belli ediyor ön plana çıkarıyor, tuşeyi iyi algılayan manyetikler ama daha yüksek çıkışlı daha sert olmasını istersen hxbb ve hxtb var bu fiyata endonesia çin üretimi gitarların fabrika çıkışlı stok manyetiklerinden kesinlikle daha iyi, kaliteli gitarlara bile sırf sıkıldığında ton değişikliği olsun diye alabilir insan :D güzel manyetikler ama dimarzioyu taklit ediyor gibi duyumlar almıştım artec hxbb dimarzio x2n e hem görüntü hem ton olarak yakın manyetik taklit gibi biraz ama fiyatına göre çok iyi
Artec single ile hotrails-tb11 senkron sağlayabilecek mi kafamda bu düşünce var.
Denemek lazım ama şuan için imkânım yok.
Deneyimli abilerin fikirlerini bekliyorum :)

zor bir soru deneyip görmek en iyisi ama arteclerin hangi single manyetiği ?

Denemek şart gerçekten de.
Şuan için middle pozisyonuna MyDukkan.com :: Artec AS57 Single Manyetik :: Single Manyetik bunu düşünüyorum.
Tb11 yüksek çıkışlı, hotrailsi de yüksek çıkışlı diye biliyorum.
Artecin çıkışları vs de yazmıyor.
Kafam karışık ama eğer bu üç manyetik arasında uyum olma imkânı varsa çok güzel bir durum olabilir.
Şuan köprüden middle yada neck pozisyonuna atlarken biraz ses düşmesi oluyor çıkış farklarından dolayı.
Bakalım araştırmaya devam :)

artec çıkışları yazmıyor ama ben biliyorum artecin çıkış değerlerini internetten manyetik kılavuzlarını vs bulmuştum senin attığın singleları iyi değil düşük çıkışlı stock manyetiklerin daha yüksek çıkışlı olabilir mightymite olması lazım benim g250mde öyleydi
MyDukkan.com :: Artec Giovanni Custom Single GCS-2 :: Single Manyetik
MyDukkan.com :: Artec Giovanni Custom Single GCS-1 :: Single Manyetik
ARTEC GCS-2N Neck | Diyez Müzik Park
ARTEC GCS-2M Mıddle | Diyez Müzik Park
ARTEC GCS-1N Neck | Diyez Müzik Park
ARTEC GCS-1M Mıddle | Diyez Müzik Park
GCH serisi customdur yani diğer arteclerden daha iyidir ve daha yüksek çıkışlıdır
ARTEC ASN57-N Neck,alnıco Noıseless Sıngle Magnetıc 13,9K | Diyez Müzik Park
ARTEC ASN57-M Mıddle,alnıco Noıseless Sıngle Magnetıc 13,9K | Diyez Müzik Park

artec çıkışları yazmıyor ama ben biliyorum artecin çıkış değerlerini internetten manyetik kılavuzlarını vs bulmuştum senin attığın singleları iyi değil düşük çıkışlı stock manyetiklerin daha yüksek çıkışlı olabilir mightymite olması lazım benim g250mde öyleydi
MyDukkan.com :: Artec Giovanni Custom Single GCS-2 :: Single Manyetik
MyDukkan.com :: Artec Giovanni Custom Single GCS-1 :: Single Manyetik
ARTEC GCS-2N Neck | Diyez Müzik Park
ARTEC GCS-2M Mıddle | Diyez Müzik Park
ARTEC GCS-1N Neck | Diyez Müzik Park
ARTEC GCS-1M Mıddle | Diyez Müzik Park
GCH serisi customdur yani diğer arteclerden daha iyidir ve daha yüksek çıkışlıdır
ARTEC ASN57-N Neck,alnıco Noıseless Sıngle Magnetıc 13,9K | Diyez Müzik Park
ARTEC ASN57-M Mıddle,alnıco Noıseless Sıngle Magnetıc 13,9K | Diyez Müzik Park
Eyvallah hocam ilginiz için teşekkür ederim :)

Şimdi biraz inceledim çıkışları,
GCS 2N 6.5 K
GCS 2M 6.8K,
Tb11 14.4 k
Çıkışlar baya farklı ses kaybı olur.
En iyisi biraz daha beklemek ve araştırmak

Asn 57 ye Artec'in sitesinden baktım da sevindim :)
13.3 K imiş.
Pek fark olmaz sonuç olarak.
Alıp denemek lazım ama yine de

Geri