Irkçılık Hakkındaki Filmler

Arkadaşlar nedendir bilinmez, bu filmler nedense beni çok etkiliyor yahu;
İzleyip de hatırladığım filmler;

Schindler's List
Çöküş
Hayat Güzeldir
Bir Şans Daha
Venedik Taciri
American History X
Max

bu listeyi tamamlamaya yardımcı olabilir msniz? Belki izlemediğim filmler de çıkar..

Not: Bazı filmler dolaylı yoldan konuya dahildir(örnek: max "genç hitler")

piyanist tabiiki savaş ve cesaret var sonra nazi ırkçılığını anlatan bir çok film hatta ben pearl harbour da bile ırkçıık yapıldığını düşünüyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
haklısın piyanist gibi bir film nasıl unutulur!?

O zaman listeyi güncelleyelim,

Schindler's List
Çöküş
Hayat Güzeldir
Bir Şans Daha
Venedik Taciri
American History X
Max
piyanist
savaş ve cesaret
pearl harbour
25.saat
Amen.

Pearl harbour.. izlemedim ama sanmıyorum.. ancak dolaylı yoldan olabilir, 25. saatte Norton'ın diğerlerine sövmesi gibi :)

Bir de Amen vardı, şimdi aklıma geldi ;)

abi her yeni mesajda listyi güncellicen mi ya :)
pearl harbour da bariz amerikan propagandası var sanki onlare kahraman japonlar şerefsiz ulan dünyada atom bombasını tek kullanan bu amerikan köpekleri ama filmlere gelince hepsi cesur kahraman

Hepside cidden çok başarılı filmler

in the heat of the night
color people
boyz in the hood
glory
a bronx tale
amistad

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CorvusTheHeretic demiş ki:
Hepside cidden çok başarılı filmler

in the heat of the night
color people
boyz in the hood
glory
a bronx tale
amistad

Ben dedim size, güzel oluyor o tarz filmler :D
Seninkileri hiç duymamıştım bu arada, bir araştırayım saol ;)

Bir de listeyi yenilemek bence iyi bi fikir cünkü daha sonra yazacak olan tüm konuyu okumak zorunda kalıyor diğer türlü ;)

Schindler's List
Çöküş
Hayat Güzeldir
Bir Şans Daha
Venedik Taciri
American History X
Max
piyanist
savaş ve cesaret
pearl harbour
25.saat
Amen.
in the heat of the night
color people
boyz in the hood
glory
a bronx tale
amistad

schindler'in listesi, piyanist ve american history x listede başa çekişecek gibi gözüküyor. benim izlediğim en başarılı ırkçılık filmi schindler'in listesiydi. filmdeki tek renkli bölüm olan o kazaklı çocuğu unutamıyorum.
ayrıca ırkçılık filmi denilince alan parker'ın mississippi burning'i de unutmamak lazım. başrollerde gene hackman ve willem dafoe vardır. saf haliyle bile ırkçılık karşıtıdır. büyük bir filmdir. küçük zenci çocuk olayı...kesinlikle izleyin!

samuel jackson'ın bi filmi vardı "a time to kill" diye pek adı sanı duyulmus bi film diil ben de zaten sinemada diil de tvde izlemiştim ırkcılık üstüne cok iyi bi film

ss

yaw neti etkilio bu filmler bırakın yaa bunların amacı sadece milleti kışkırtmak inanın bu filmleri izlediğiniz zaman sonunda size istedği şeyleri yaptırırlar (yürüüün savaşa gibi.... :twisted: )

Genelde ırkçılıkla ilgili filmleri sevmiyorum. Hepsi birbirine benziyor, verdikleri mesajlar artık çok klişe oldu. Ama bir film var ki, onu diğerlerinden tamamen ayrı tutmam lazım. Irkçılığa bu kadar değişik bakan ve bu kadar orjinal bir film izlemedim. Dogville'i izleyenler için bu tavsiyem, o filmin devamı olan Manderlay. Dogville daha çok insan doğası ile ilgili bir filmdi. Manderlay'da işin içine ırkçılığı da katmış Trier. Irkçılıkla ilgili daha güzel bir film izlemedim.

sava demiş ki:
Genelde ırkçılıkla ilgili filmleri sevmiyorum. Hepsi birbirine benziyor, verdikleri mesajlar artık çok klişe oldu. Ama bir film var ki, onu diğerlerinden tamamen ayrı tutmam lazım. Irkçılığa bu kadar değişik bakan ve bu kadar orjinal bir film izlemedim. Dogville'i izleyenler için bu tavsiyem, o filmin devamı olan Manderlay. Dogville daha çok insan doğası ile ilgili bir filmdi. Manderlay'da işin içine ırkçılığı da katmış Trier. Irkçılıkla ilgili daha güzel bir film izlemedim.

lars von trier ile yazdıklarına katılıyorum. sadece ırkçılığa değil daha birçok yönden çok temeli sağlam ve farklı düşüncelere olan yelken açabilen bir yönetmen. tamamen farklı bir beyin.
ama sen yine de alan parker'ın mississippi burning'ini izlemeyi unutma. ya da aklının bir köşesinde kalsın. sıkı filmdir. ;)

Re: ss

badhacker13 demiş ki:
yaw neti etkilio bu filmler bırakın yaa bunların amacı sadece milleti kışkırtmak inanın bu filmleri izlediğiniz zaman sonunda size istedği şeyleri yaptırırlar (yürüüün savaşa gibi.... :twisted: )

Irkçılık hakkındaki filmlerin yüzde 90'ı anti-rasist filmlerdir arkadaşım ve bu listedeki filmlerin verdiği mesajların hemen hemen hepsi ırkçılık karşıtıdır..

La Haine demek istiyorumda, bu biraz ırktan bağımsız bir ırkçılık anlatımına giriyor, çıkışı bambaşka bir yerden zaten, neyse ben demiş olayım yinede en olmadı ırkçılğa fransız bir bakış der çıkarız işin içinden...

Geri