Gitara Başlamak

Tırnak konusuna katılıyorum.Hiç hoş bir goruntu değil bence.

Ayıptır ayıp :) Senelerdir insanların şu tırnak tabusunu yıkamadık.

Flamenko çalıyoruz diyoruz adam ''kuş olan'' mı diyor.
Klasik müzikle uğraşıyorum diyoruz adam ''benim arkadaşımda klasik gitar çalıyor ama penayla çalıyor'' diyor.

Başka bir tepki ''penan yok mu ?'' ve ''şu tırnaklarını kes,iğrenç gözüküyor.''

Ağızlarına kürekle vurasım geliyor benden söylemesi :)

Klasik müzikle uğraşıyorum diyoruz adam ''benim arkadaşımda klasik gitar çalıyor ama penayla çalıyor'' diyor.

Tırnak bırakmak zorunda olmanız kötü durduğu gerçeğini değiştirmez.

Abi öyle deme. Türkiye'de, Hakkı Bulut'un 2-3 hafta Youtube Favorilerinden düşmediği bu canım ülkemde flamenkoya ne kadar ilgi olabilir ki !?... 40 liralık gofret gitarla adam tırnak uzatıyor. Ama adamın tırnak altında bir ben yokum. Hani sen profesyonelsin saygım var orada. Ama veletler yüzünden gitara olan sempati azalıyor yeminle. Görüntü kirliliği hat safada. Sonrada neymiş efendim gitaristim ben oluyor. Hani zannediyorum ki tırnak altına bir oje gibi birşey çekiyorsunuz. Yoksa tırnakları temiz tutmak zor valla. Saygılar

@Algernon yapman gereken tek şey bir gitar alıp kursa kaydolmak. Gerisi gelir.İnan bana. Kursta yeteri kadar şey öğrenecek ve doğru bir şekilde yönlendirileceksin, kafana takılanları da burada bizlere sorabilirsin, elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Müthiş yardımınız oldu. Ailemle konuştum, yakında gitarı alacağım. Arkadaşlarımdan birinin ağabeyi de bize gitar seçiminde yardımcı olabileceğini söyledi. Şu an için iyi gidiyor. Sorularım olursa yine sizlere danışırım.

Geri