Floydrose Flutter Problemi

Selamlar herkese,
Öncelikle Flutter'ın ne olduğunu belirteyim bilmeyenler için; (brrrrrrr efekti diye de söylentiler var)

2.el bir gitar edindiğimden dolayı üzerindeki Orijinal FloydRose köprüsünün Flutter problemi olduğunu düşünmekteyim. Şu zamana kadar hep Non-recessed (geriye yatmayan) köprüler kullandığımdan dolayı karşılaştırma imkanım da olmadı.

Musicman Petrucci Signature modeli çaldığımda onun köprüsü flutter olduğu an salınımı o kadar fazla oluyor ki hayretler içerisine düştüm.
FloydRose'u komple sıfırlama niyetindeyim de bu yaşadığım sorunu çözecek mi çözemeyecek mi tam emin değilim. Bir de flutter yaptığımda çok kısa bir süre brr alıyorum fakat sonra seste bozulma meydana geliyor. Çalış tarzım ile alakalı değil tamamen köprü ile alakalı bu arada. Petrucci'de böyle bir sorun yaşamadım.

Bu sorunu çözmek için yaptıklarım ve sonuç alamadıklarım;
- FloydRose kolunun deliğini olabildiğince sünger ile kapatıp iyice sıkılaştırdım. Hiç bir şekilde boşluk yok.
- 3 Yay kullanıp çapraz ve düz paralel bağladım
- 2 Yay kullanıp gerilimi arttırdım.
- Köprüyü kusursuz bir şekilde gitar gövdesine paralel bir şekilde ayarladım. Hiç biri olmadı.

Şimdi aklımdaki sorular şu;
- Sistemi komple Gotoh 1996 ile mi değiştireyim ? Ondaki bıçak sistemi daha farklı ve bana göre FloydRose'dan daha başarılı.
- Tremolo kolunun yüksekliği ile alakalı olabilir mi ?
- Yumuşak yay mı almalıyım ?
- Ya da FloydRose'u komple sıfırlayayım mı ?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, Teşekkürler :)

İki ihtimal (tamamıyla mabedimden sallıyorum):
1: Floyd rose yataklarının yenmesi adlı korku romanından olabilir. Salınım esnasında gereğinden fazla sürtünme olduğu için salınım duruyor olabilir.
2: Üst kilitler sıkılıysa etki-tepki olayı sen vurduğunda kilitler de ters tarafa doğru bir kuvvet uyguluyor olabilir, üst kilitleri açarak dener misin.
3: Kitar bozuk.

Geri