Prosesör Ve Analog Birleştirme Nasil Olur

Merhabalar öncelikle,ben size bir soru soracağım pedal işine yeni girişmeye başladım,elimde crybaby 95q var ama dist sololarlarda reverb delay chorus olmadığı için dolgun bir ton olmuyor, ben bu pedalları tek tek toplayınca çok yüklü bir maliyeti oluyor, ben bu ihtiyacımı digitech rp255 modeli ile bu istediğim modulasyon,reverb,delay işimi görür mü,ilerde yanına ekleyeceğim analog pedallarla uyum sağlar mı? şimdiden teşekkür ederim :) iyi forumlar herkese :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfi işi şimdi olamaz malesef mezunum 2.ye hazırlanıyorum sınava ve amfi sınavdan sonra malesef,bir sorum olacak yalnız üstte dediğim gibi digitechten aldığım reverb delay fx ler işimi görür mü zaten piyasadaki bir sürü ürün analog pedal diye geçmiyor,

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfi işi şimdi olamaz malesef mezunum 2.ye hazırlanıyorum sınava ve amfi sınavdan sonra malesef,bir sorum olacak yalnız üstte dediğim gibi digitechten aldığım reverb delay fx ler işimi görür mü zaten piyasadaki bir sürü ürün analog pedal diye geçmiyor,
Benim zaten zoomun alt modelini o kadar kurcaladım ki iyi tonlarım zaten var ama daha iyi ton arayışındayım ama dediğin gibi ilk iş amfi olacak

Senin "dolgun ton" dediğin şey için esasta gereken adam gibi "big bottle" sahibi bir lambalı amfidir, chorus, delay ile olacak iş değil o. Onun da sesini köklemeden o dolgun sound zor gelir. Ha, bir ihtimal iyi bir ekolayzer pedalı ile gelen tonu biraz iyileştirebilir, dolgunlaştırabilirsin.

Bence arkadaşın dolgun tondan kastı hacimli bir ses çümkü reverb, delay ve chorus efektlerinden bahsetmiş. Bu saydığın delay efektleri için eğer bütçen yoksa tek tek analog pedal dizmek yerine amfi ve kabin simülasyonlarını "bypass" yapacağın uygun bir pedal alabilirsin. Şahsi kanaatim amatör bir müzisyen için delay efektlerinin analog veya dijital olması hiç fark etmiyor.

Fakat ben Digitech'i önermem. Line 6, Vox ve Boss gibi markaların uygun fiyatlı processorlerine bakmanı öneririm.

Bunun haricinde eğer ufak tefek kayıtla da ilgileniyorsan veya ilerde ilgilinme gibi bir durumun varsa sana en masrafsınızından ikinci bir yol daha öneririm ki bu benim de kayıt alırken kullandığım yöntemdir. Yapman gereken tek iş en uygunundan bir usb ses kartı edinmek ve bütün bu saydığın efektleri bilgisayardan almak. Yalnız bu durumda tek problem sesi amfiden alamıyor oluşun. Bağlantıyı sırasıyla gitar+wah+amfi+ses kartı+bilgisayardan alacağın delay efektleri şeklinde sıralayabilirsin.

Geri