Gitar Boyama - Desen - Resim - Sticker Yapıştırma Üzerine

bende de bir warlock var, sivri yerleri haşat tabi :) gitar siyahsa elektrik bandı şahane çözüm bence, hem olası vuruklardan da koruyor aleti. oje ve ince fırçayla cila da fena sonuç vermiyor. in oje we trust!

raistlin17 demiş ki:
Gitari ''pickguard"li olan arkadaslara bir onerim var.Zamaninda kendim yaptim ama simdi bulamiyorum resimleri...

Bir yerlerden seffaf pickguard satin alabilir veya kestirebilirsiniz.Daha sonra uygulamak istediginiz grafik,desen,sekil vs'yi pickguardin altina ozenli bir sekilde uygularsiniz.Daha sonra da stickerim sokuldu,boyam bozuldu vs gibi dertleriniz olmaz.Desenli pickguardlar var ne gerek var boyle bir seye diyebilirsiniz ama gel de bul onlardan Turkiye'de :)Hem bu sekilde siz istediginiz deseni ya da sekli uygulayabilirsiniz.Plexiglass satan ve kesim yatan atolyeler var onlara seffaf pickguard kestirebilirsiniz.Hatta H-S-H dizilimli arayan varsa bende bir tane mevcut :)

seffaf pickguard olayını biraz daha açabilirmisin. ben pickguardın rengini değiştirmek için her şeyi yaptım ama hiç biri kalıcı olmadı. malesef gitarım için uyugun pikguardı da bir türlü bulamadım. bütün ankarayı gezdim.

Benim ikinci gitarın boyasını kazıyabilecek (en azından makul isteklerlerle) bir gitar atölyesi bulamadığım için gitarıma yapmayı düşündüğüm airbrush projem yatmıştı. Arkadaşın dediği gibi Türkiyede çok zor.

gitareın sivri köşesindeki boya kalkmasını kendim halletmek istemiyorum iyi bi luitherin halletmesini istiyorum..ankarada boya işiyle uğraşan bi luither varmı??

Elektro Gitarıma poster yapıştırmak istiyorum.

Met.jpg

Bu posteri nasıl yapıştırılabilir? Gövde'ye zarar vermemesini istiyorum.

2803030887_md.gif

Bu gitarın siyah rengini düşünelim tabi.

PREDESİZ GİTAR:

fena problemlerim var. Perdesiz yapmak üzere bir klasik gitar aldım, perdeleri söktüm ettim vs fakat doldurmak için derz ve macun denememe rağmen hala boya atınca boşluklar kabak gibi çıkıyor. Dolgu malzemesi olarak uygulanması kolay bir malzeme öneriniz var mı?

Klavye üzerinde hiç çalışmadım ama bayağı gövde boyadım. Malum solağım ve istediğim renkte gitar bulamadağım için kendi gitarımı kendim boyama işine biraz fazla zaman ayırıp çok deneme yaptım hala da deniyorum. :)

Akılma gelen : Boya atınca zeminde gözle görülmesi zor da olsa engebeler varsa boya atınca bu engebeler kartopu gibi giderek büyüyüyerek belirgin hala geliyor. Acaba boya öncesi ince zımpara ile zemini pürüzsüz hale getirmekle ilgili bir problem olmuş olabilirmi?

AllexStone demiş ki:
Klavye üzerinde hiç çalışmadım ama bayağı gövde boyadım. Malum solağım ve istediğim renkte gitar bulamadağım için kendi gitarımı kendim boyama işine biraz fazla zaman ayırıp çok deneme yaptım hala da deniyorum. :)

Akılma gelen : Boya atınca zeminde gözle görülmesi zor da olsa engebeler varsa boya atınca bu engebeler kartopu gibi giderek büyüyüyerek belirgin hala geliyor. Acaba boya öncesi ince zımpara ile zemini pürüzsüz hale getirmekle ilgili bir problem olmuş olabilirmi?

Dostum gitarı istediğin renge boyadıktan sonra hangi ciladan kac kat atıyorsun???Merak ettim de :D

Geri