gibson explorer

Epiphone Goth Explorer vardı bir tane Ankara'daki Zuhal'de. 600 Euro gibi bir fiyat biçmişlerdi kendisine. Ona göre Musician's Friend'den bir fiyat alıp hesapla bence.

Ya da Zuhal Müzik'e e-mail at, cevap alabilirsen o daha güvenilir olur.

Ama tahminimce 1500 Euro'dan aşağı olmayacaktır bir Gibson Explorer.

abi bahsettiğin aleti james hetfield hala konserlerinde kullanır.gibson explorer omurluk gitarın oteisnde bence asırlık bi gitardır.uzerindeki manyetikler yeterince hatta fazlasıyla iyidir.ama hem metallica sevgimden hemde tonuna olan hastalığımdan dolayı ben emg 81 60 takar doya doya kullanırdım.ve emin ol verdiğin paraya değicek gitarlardan gibson explorer.

epiphone yide gibson üretir ama gibson kalitesinde değil tabi. ama ESP-LDT ex-50 var james in şimdiki kullandığı kasa onların fiyatı 600-500 ytl

hayır kasası explorer demek istedidm. ama onun kulandığı kasalar esp gitarda tam anlamıyla satılmıyo esp nin sattığı explorer lar da kıç tarafı dışa değil içe doğru.james in gitarı sadece james te var.

ilginç bir gitardır,şekli çığır açmış tam bir sahne-şov gitarıdır.Ben baya bi epiphone explorer kullandım ancak gibsonların daha kaliteli ve kullanışlı olacaklarına inanıyorum.keza eski megadeth lead gitaristlerinden Al Pitrelli şahane solo atardı bu gitarla konserlerde hiç zorlanmadan..Klavyesi istediği kadar kazulet olsun..Sonuçta iş solo atana bakıyor:D

metallizm demiş ki:
hayır kasası explorer demek istedidm. ama onun kulandığı kasalar esp gitarda tam anlamıyla satılmıyo esp nin sattığı explorer lar da kıç tarafı dışa değil içe doğru.james in gitarı sadece james te var.
<--------
law suit esp explorer. hala da siparişle yapılıyor, sadece amerika'ya ithalatı yasak. japonya'da dealer bulursan mx250II diye sipariş edebilirsin. m metallica, x explorer, 250 de 250 bin yen demek ;)

james4.jpg

james'in kullandığı paslı pickguardlı gibson aslında kendisinin elden geçirdiği orjinal bir 1976 gibson explorer, eski hali de bu:

hetfieldrustybefore.jpg

cihancobek demiş ki:
ilginç bir gitardır,şekli çığır açmış tam bir sahne-şov gitarıdır.Ben baya bi epiphone explorer kullandım ancak gibsonların daha kaliteli ve kullanışlı olacaklarına inanıyorum.keza eski megadeth lead gitaristlerinden Al Pitrelli şahane solo atardı bu gitarla konserlerde hiç zorlanmadan..Klavyesi istediği kadar kazulet olsun..Sonuçta iş solo atana bakıyor:D
olay klavyenin kazuletliğinden falan değil, ağır ve hacimli gitarlar olduğundan ayakta solo atarken istediğin pozisyonda tutman/sıkıştırman/sabitlemen zor.

bildiğim kadarıyla türkiye'de toplam 7 tane siyah, bir tane de beyaz esp explorer var, o da bu.

belimde iki tane fıtık çıktı, yakında satışa çıkarırım belki :)

james kill em all günlerinden bir fotoda dave mustaine o korina yı tutuyodu şimdi hatırladım.

ama ben esp nin sitesinde james in explorerini göremedim

Yaw arkadaşlar bu gibson explorer '76 ebony musicians friends gibi sitelerde 1041 dolar. Bu nedir ne deyildir? Bide usa yazmaz mı? Bende ümitlendiydim azcık...

Geri