Home Studio Ekipman Önerisi

öncelikle merhaba grubumla yavaş yavaş beste içine girdik ve bu yazdıklarımı artık kaydetmek istiyorum açıkçası kayıt ekipmanları hakkında pek bir bilgim yok sadece ne neye yarar onu biliyorum :D mikrofon ses kartı hoparlör ve uygun bir kayıt yazılımına bana yeterli olucak gibi önerileri bekliyorum şimdiden teşekkürler

Düşük bütçeyle iyi sonuçlar için Focusrite Scarlett 2i2 veya Roland Duo Capture EX (ses kartı), Reaper veya Tracktion 5 (yazılım), M-Audio NOVA ve Shure SM-57 (ilki condenser ikincisi dinamik mikrofon. İkincisi her işi görür, ilki vokal ve akustik gitarda işine yarar). Odanda akustik düzenleme yoksa boşuna hoparlör alma, iyi bir kulaklık daha çok işe yarar kanımca.

başta kolay gelsin demek lazım :D yurt dışına çıkma fırsatı varsa krk rokit 5 monitörler mutlaka alınmalı...focusrite 2i4 almanızı öneririm pad özelliği ile clippinge kesin çözüm hemde midi girişi var...davulcunun elektro davulu varsa ya da kayıt için bulabiliyorsa midi bağlantısı ile çaldığını kaydedip daha sonra tonlayabilme şansınız olur midi klavye yerine 2i4 derim ben... 1-sağlam pc ya da mac 2- ses kartı 3-monitör...sağlam amfiniz yoksa mikrofonlara para vermek yerine amp simlere para yatırılabilir...positive grid bias ya da TSE X50 V2 alınabilir...

Geri