Ucuz Gitar Lobisi 2 - Telecasterlar

Aslında kafamda iki tele var, güzel sx üzerine birini H-H diğerini ise perdesiz yapmak gibi, ama ev kaldırmaz. Fazla birşey tutacağını da sanmıyorum. instagramda sx le çalınmış kısa kısa videolar görüyorum, iyi ellerin elinde çok canavar oluyor.

Bugun sx'in hem thinline hem normal telelerini denedim stratta verdiği tadı veremedi ,Bunda elimdeki american vintage telenin tonuna çok aşina olmamında büyük bir etkisi vardır elbet ama Tele konusunda ucuz etin yahnisi olmuyor anlasılan hakan abi :) @hackeiommi

bence başlık telecaster - stratocaster olarak değiştirilmeli. Zira ben şu aralar strat bakıyorum ve param da az :D ne tür bir strat alabilirim çok kararsızım bana da birşeyler öneriverin :)

Bugun sx'in hem thinline hem normal telelerini denedim stratta verdiği tadı veremedi ,Bunda elimdeki american vintage telenin tonuna çok aşina olmamında büyük bir etkisi vardır elbet ama Tele konusunda ucuz etin yahnisi olmuyor anlasılan hakan abi :) @hackeiommi

Teleci değilim elhamdülsabbath, dert benim değil kısacası :D

Yine de katkıda bulunayım. Vintage diye bir marka var. Bir arkadaş tele araken denemişti, hoşuma gitti bayağı bayağı tele tonu vardı alette. Fiyatı aklımda değil ama gayet uygun bir şeydi. Ne yazık ki arkadaş onu elden kaçırdı.

bence başlık telecaster - stratocaster olarak değiştirilmeli. Zira ben şu aralar strat bakıyorum ve param da az :D ne tür bir strat alabilirim çok kararsızım bana da birşeyler öneriverin :)

O strat olayı birinci başlık ve "SX Gitarlar hakkında" başlığında. SX Strata özellikle de 57 ve 62'lere -daha sağlam donanımlısı da çıkabilir ama- "ucuza güzelinden hazır gövde ve sap, yani ağaç aldım" gözü ile bakıp kalan donanımını zamanla modlamaya bakacaksın.

Teleci değilim elhamdülsabbath, dert benim değil kısacası :D

Yine de katkıda bulunayım. Vintage diye bir marka var. Bir arkadaş tele araken denemişti, hoşuma gitti bayağı bayağı tele tonu vardı alette. Fiyatı aklımda değil ama gayet uygun bir şeydi. Ne yazık ki arkadaş onu elden kaçırdı.
.

Teleci değilim diyeni çarpar valla dikkat et abi :)
Şahini süren adam her arabayı sürer :D Teleyi çalan adam her gitarı çalar .. :D:D

Dostum öncelikle üst eşikler stratlara göre çok daha kötü ,üst eşik değiştikten sonra abartı değil % de 50 zıplıyor yukarı gitar.Ben alder olan teleyi çok beğenmedim ama ash olanı oldukça tatminkar twang tonları veriyor birde manyetikleri değiştirdim , tabiki 3500 tl lik gitarın lezzetini almamız mumkun değil ama oldukça tatminkar tonlar aldım ben elhamdülillah :)

Başlığı görüpte yazmayı unutmuşum hortladığı iyi olmuş.

Birkaç ay önce bir arkadaşım takas+nakitle bir dükkandan en ucuzundan squire tele aldı (vintage vibe'mıydı hatırlamadım trans sarı üzerinde siyah pickguard). Modifiye edilecek diye aldık pek tonunu umursamamıştık, sap harikaydı tel yüksekliği üst eşik yükseklik ayarı bu fiyatlarda daha iyisine rastlamamıştım.

Manyetikleri tele (noiseless) n serisi Fender'lerle, kapasitörünüde orange'la değiştirdik. Bu arkadaşın 6 tane falan gitarı (ibanez, vintage epiphone, dean Z strat...çoğu iyi komponentlerle modifiye), Fender hot rod sınırlı seri amfi ve seskartı var yani standartlar gayet iyi ve o Tele şu an elindeki en güzel tınlayan gitar.

Sap tarafa seymour duncan STK T1N koydum, çift sarım (16 - 8 K)
Bunları ayıran pushpull volume pot (dimarzio)
Köprüde Ltd Esp tele'den çıkma alnico manyetik (internette gördüğüm kadarıyla Lts-120 diye geçiyor, 7.25 K ölçtüm)
Kendi köprüsü. Saddle'lar bakır alaşımı görünüyor (birini hafif eğeleyerek gördüğüme dayanarak).
Delerek string through yaptım.
Perloid 3 katlı pickguard, roller string tree, üst eşik sert plastik.
Pushpull dışarı çekikken sap manyetik 8 K, içerdeyken 16 K çalışıyor.
Seymour duncan'ın sitesindeki çift sarım set şemasıını köprü tek sarım olarak uyguladım. Çıkan sonuçta, 3 yollu switch orta pozisyonda ve pushpull içerdeyken mayetikler faz farklı çalışıyor (baslar siliniyor, çıkış zayıflıyor). Switch ortada ve pushpull çekik iken ise normal çalışıyorlar.
--- Aldığım ilandan modifiyeleri alıntıladım---

2 saatlik kurcalama ile kendi görüşlerim ise; Strata oranla çalımda hız bana göre inanılmaz arttı. Kaymak gibi kayıyor gitar. İnanılmaz bir rahatlığı var. 3 farklı drive ile denedim. Fuzz face ile en iyi anlaştı. Orta pozisyonda pushpull içerdeyken tam Police tonları. Beni benden aldı o mod. Bunun dışında feedback zorlamadığım sürece sıfır. Diğer gitarım Strat olduğu için beni tatmin etti bu konu.

Daha önce modsuz SX denemeyen biri olarak ancak bu kadar söyleyebilirim. Genel olarak elimden bırakamıyorum. Çok memnunum. Aklımda bunu maviye boyatıp Esquire yapmak var neck manyetiğinden vazgeçebilir miyim şu anda sanmıyorum ama.
12191519_10153702406579555_8617371387762657993_n.jpg

2012 american standart tele kullandım çokda iyidi Bir takasda verdim 52 vintage tele aldım Ondan da çok memnunum Açıkçası iki misli fiyatlı custom almak da çok gereksiz geldi bana

Arkadaşlar mevcut gitarım olan Cort X2'yi takas etme veya direk ikinci bir gitar satın alma (Max 350 Lira) durumum var şu an. Önümüzdeki yaz bir Gibson Les Paul Traditional almayı planlıyorum. O zamana kadar beni yumuşak tonlarda idare edebilecek bir gitar arıyorum. Önümde iki seçenek var. Yardımcı olursanız çok minnettar olurum.
-SX Alder Telecaster: Sıfır gibi sx tele elektro gitar - En Uygun SX Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 242207400
-SX Ash Stratocaster: SX SST/ASH/R/NA Elektro Gitar - En Uygun SX Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 237601518

Geri