Nurhat Şensesli

o zaman ben bu konuyla ilgili bir baslik olusturayim :) nurhat sensesli nin konusunu salca etmeyeyim :) kendisi gercekten cok saygi duydugum bir muzisyendir bu arada :) kibrisi gorunce kendimden gectim biraz affedin :)

Arkadaşlar kusura bakmayın ama biraz abartmışsınız durumu..Nurhat Şensesli nin iyi bas gitarist olduğu konusunda değil adamı baya yazık konumuna sokmuşsunuz :) Kendisini yıllardır tanırım duyduğunuz birçok pop albümde ve daha birçok projede çalan ve konserler de çalan birisidir..Doğal olarak güzel paralar da kazanmaktadır..Kendisi keyif alarak çalar mı orası muamma..Ama sizden benden çok daha iyi paralar kazandığı gerçektir..Saygılar...
Öyle öyle de... İşte müzisyenlik memurluğa dönünce bazı şeylerin yitirilme riski de oluyor bence.
Piyasada gerçekten berbat şeyleri çok iyi icra ederek para kazanan adamlar var. Ama bu kadar berbat müzik ile etkileşimde olup bundan hiç etkilenmediklerini düşünüyorlarsa bence yanılıyorlar. Nietzsche'nin "if you stare into abyss long enough, the abyss stares back at you" sözü aklıma geldi birden nedense:)

Başıma bir şey gelmeyecekse eğer bence standartların bir veya iki tık üstünde bir basçıdır.Öyle inanılmaz ,çok çok çok iyi bir basçı değil.
Yani Türkiyedeki pop müziği gerektiği şekilde çalan birçok basçıdan biridir bence.Bundan ne az ne de çoktur.

Pardon ama bir insan daha ne kadar çalabilir?Bu adam çok sağlam jazz da çalar hiç merak etmeyin..Türk olunca yapamaz algısı oluşmasın kimse de..15. Ankara Jazz festivalinden görüntüdür..Yaptıkları müzik de bence berbat değildir..Tabiki göreceli olduğunu da unutmamak lazım bu konunun...

Öyle öyle de... İşte müzisyenlik memurluğa dönünce bazı şeylerin yitirilme riski de oluyor bence.
Piyasada gerçekten berbat şeyleri çok iyi icra ederek para kazanan adamlar var. Ama bu kadar berbat müzik ile etkileşimde olup bundan hiç etkilenmediklerini düşünüyorlarsa bence yanılıyorlar. Nietzsche'nin "if you stare into abyss long enough, the abyss stares back at you" sözü aklıma geldi birden nedense:)
Herkes bu hayatta para kazanmak zorunda öyle ya da böyle, Eğer bir insan aşık olduğu şeyden para kazanıyorsa bu onun için asla sıkıntılı bir durum değildir bence. Kayıt kayıtta kalır, bunun kendine yazdığı şeyler var, öğrencileri var, konserleri var, severek yaptığı projeler var, var oğlu var. Ki en dandik şarkıda bile şarkıya neler yaptığı ve nasıl eğlendiği aşikar. Aşık Veysel'in de dediği gibi, güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa.

Ülkemizin önemli müzisyenlerinden biri olan nurhat şensesli'yle ilgili bir konu açayım dedim. adamın da şöyle kendini anlatan düzgün bir videosu yok bunu bulabildim.

Albüm müzisyenidir kendisi daha çok , saygı duyulacak bir bassisttir. Bass gitar ile iştigal olan biriyim, her ne kadar tarz açısından dağlar kadar fark olsa da yaptığı işleri takip etmeye çalışırım.Ülkemizde Nurhat Abi gibi çok saygıdeğer başka bass gitaristler de var.

Geri