Elektronik Devre Şeması Lazım Olanlara..

Hatırlarsın geçenlerde gitar manyetiğinin rezonans frekansı olmaz diyen arkadaş bu :D halbuki güzel güzel insan gibi de cevap vermiştim ama demek ki Herkesle iletişim kurmak mümkün olmuyor.

yav yazmayım diyorum diyorum duramıyorum, insan hata yaptığında kabul eder, ben etmişim sen de et. Hatalısın.Bilmiyorsun.En azından kabul et.Rezonans konusunda hata yaptım ve hata yapmaktan da hiç bir zaman korkmadım.Hatta memnun oldum :) Farkında değilsin ama elektronik cidden uçsuz bucaksız bir konu, bu konuda bazen gözden kaçan şeyler olur,hata yaparsın. Öğrenince yaptığın hatadan utanmazsın.

Merak etme ilerde " türkiyede smd dizgi mi olur" dedin diye dalga konusu olmayacaksın.

Neyse buldunuz birbirinizi biriniz getirsin çipleri diğeri programlasın hadi bakalım.

yav yazmayım diyorum diyorum duramıyorum, insan hata yaptığında kabul eder, ben etmişim sen de et. Hatalısın.Bilmiyorsun.En azından kabul et.Rezonans konusunda hata yaptım ve hata yapmaktan da hiç bir zaman korkmadım.Hatta memnun oldum :) Farkında değilsin ama elektronik cidden uçsuz bucaksız bir konu, bu konuda bazen gözden kaçan şeyler olur,hata yaparsın. Öğrenince yaptığın hatadan utanmazsın.

Merak etme ilerde " türkiyede smd dizgi mi olur" dedin diye dalga konusu olmayacaksın.

Neyse buldunuz birbirinizi biriniz getirsin çipleri diğeri programlasın hadi bakalım.

Harfleri dahi karıştırırken, cümle kurduğunu iddia edince güldüm itiraf edeyim :D ama efendiliğimi bozmayacağım. O başlığıda hatırlamak adına bir aç oku, adamı ısırmadığın kaldı mutlu oldum diyorsun :D
Aaaa hadi be uçsuz bucaksız demekki elektronik, farkında değildim aydınlandım panpa sağol (y)

Beyler yanlış anlamayın ama aranızdaki bir tartışmayı bu seviyeye kadar getirmenizi hayretle izliyorum. Keşke bu başlığı başlatmasaydım..

Beyler yanlış anlamayın ama aranızdaki bir tartışmayı bu seviyeye kadar getirmenizi hayretle izliyorum. Keşke bu başlığı başlatmasaydım..
Haklısın lakin bazı şeyler istenmeyen şekilde gelişiyor. Böyle olacağını kestiremedim, bilseydim en başta samimi şekilde konuşmak yerine he deyip geçerdim, bu noktalara gelmezdi. Bu durumda kendini suclamani gerektirecek birşey kesinlikle yok, hata bende affola.

Foruma başladığım ilk zamanlarda @izzzyy nin üslubunu gördüğümde " bu ne yahu hem bilgili hemde acayip agresif ve insanları bu kadar terslemesi doğru değil diye düşünmüştüm ama sonradan tarz meselesi olduğunu anladım ve saygı duydum. Sevdiğimiz bir abimiz , umarım 10ocakta da tanışacağız :)

@Clamper 'a da şu noktada katılmıyorum çünkü cidden biz hayalperest insanlarız ve bu başlığı gördüğünde sevinen kardeşimin muhtemelen hevesini alabilecek sözler sarfetmiş , kesinlikle hata olarak söylemiyorum haddim değil ama bence hayalperestliği öldürmeye gerek yok.evet teknik zordur ama tecrübe edilmeden nasıl öğrenebiliriz ? Teori ciden yetecek mi ? Ben bu işin okulunu okudum ve cidden teori dediğimiz şey " işte pastanın yapımı da böyle''yi anlatırken senin oradan çilekli pasta tarifini çıkarman gibi birşey.

Ben hayatım boyunca bir xx amfisini alamayacağım çünkü şu kadar para diyorsanız , deneyin abiler kaybınız çok olmaz tecrübedir , olursa olur olmazsa olmaz. Hiç mi boşa para harcamıyoruz sanki ? Milli piyango , iddia , barda takılmak vs. Paranı biriktir böyle bir inşaata giriş , inanılmaz haz verici ve inanın amfinin çalışması piyango tutması oranından birkaç kat daha fazla :) . Sadece ihtiyaç biraz fazla araştırmacı ve sabırlı olmak. Ve bende yakın zamanda başlayacağım umarım. @Ezo teşekkür ederim başlık için.

Foruma başladığım ilk zamanlarda @izzzyy nin üslubunu gördüğümde " bu ne yahu hem bilgili hemde acayip agresif ve insanları bu kadar terslemesi doğru değil diye düşünmüştüm ama sonradan tarz meselesi olduğunu anladım ve saygı duydum. Sevdiğimiz bir abimiz , umarım 10ocakta da tanışacağız :)

@Clamper 'a da şu noktada katılmıyorum çünkü cidden biz hayalperest insanlarız ve bu başlığı gördüğünde sevinen kardeşimin muhtemelen hevesini alabilecek sözler sarfetmiş , kesinlikle hata olarak söylemiyorum haddim değil ama bence hayalperestliği öldürmeye gerek yok.evet teknik zordur ama tecrübe edilmeden nasıl öğrenebiliriz ? Teori ciden yetecek mi ? Ben bu işin okulunu okudum ve cidden teori dediğimiz şey " işte pastanın yapımı da böyle''yi anlatırken senin oradan çilekli pasta tarifini çıkarman gibi birşey.

Ben hayatım boyunca bir xx amfisini alamayacağım çünkü şu kadar para diyorsanız , deneyin abiler kaybınız çok olmaz tecrübedir , olursa olur olmazsa olmaz. Hiç mi boşa para harcamıyoruz sanki ? Milli piyango , iddia , barda takılmak vs. Paranı biriktir böyle bir inşaata giriş , inanılmaz haz verici ve inanın amfinin çalışması piyango tutması oranından birkaç kat daha fazla :) . Sadece ihtiyaç biraz fazla araştırmacı ve sabırlı olmak. Ve bende yakın zamanda başlayacağım umarım. @Ezo teşekkür ederim başlık için.

Haklısın önceleri içerik dışında hiçbir şeyi önemsemiyordum. Önemli olan ne söylediğimdi, nasıl söylediğim değil, fakat son zamanlarda buna özellikle dikkat ediyorum ve burda agresif sayılabilcek hiçbir sözüm olduğunu düşünmüyorum. Lakin bizim ülkemizde hatalısın diyebilmek için önce destan yazıp pohpohlamak gibi bir zorunluluğun bulunuyor, aksi halde karşındaki tüm silahlarını kuşanıp sana saldırıya geçiyor, en saygılısı bile belden aşağı vurmaya çekinmiyor. Yukarıda bu arkadaşla daha önceki hukukumuza da dayanarak agresiflik bir yana özellikle samimi olmaya çalıştım, lakin birşekilde damarına denk gelmişki kılıcını kuşandı geldi, ama daha fazla hevesim, zamanım yok bu şekilde davranan insana sabırla anlatmaya, dolayısıyla asa sende kalsın dayı der geçerim, bu noktadan sonrada daha fazla ciddi olmam. Diğer başlıklardan birinde de yine agresif sözlerinden sonra bu arkadaşa söylediklerim mesela;
Clamper bildiğim kadarı ile elektronik mühendisliği öğrencisi, şimdiye kadar gördüğüm bu konularda bilgisiz değil. Fakat burda hatalisin @Clamper , gitar manyetiğinin eşdeğer devresi basbaya rezonans devresidir. Sende biliyorsun bunu, biraz sakin ol ve gitar manyetiginin eşdeğer devresinin nasıl olabileceğini düşün, 10 sn içerisinde cevabı bulacaksın.

Demem o ki ne kadar çabalasanda herkes ile iletişim kuramıyorsun, yahut iletişimin yanlış yaptın dediğin noktaya kadar sürüyor. Bir kez söyledinmi karşındaki ağzını açıp, gözünü yumuyor sonrasında zaten ne söylediklerinin ne de üslubunun önemi var. Yani benim sorunum agresiflik falan değil aslında sorun millete hatalısın demek, sonrasında zaten tüm çabalarına rağmen kavgaya tutuşmak zorunda kalıyorsun. Ne kadar çok hata düzeltirsen o kadar agresifsin bu ülkede :D Neyse 10 Ocakta görüşmek üzere, devamını yüz yüze konuşuruz(y)

Haklısın önceleri içerik dışında hiçbir şeyi önemsemiyordum. Önemli olan ne söylediğimdi, nasıl söylediğim değil,

Lakin bizim ülkemizde hatalısın diyebilmek için önce destan yazıp pohpohlamak gibi bir zorunluluğun bulunuyor, aksi halde karşındaki tüm silahlarını kuşanıp sana saldırıya geçiyor, en saygılısı bile belden aşağı vurmaya çekinmiyor.

Saygı duymamın sebebi de bu algını farkettiğim içindi. Biraz empati ile alakalı aslında , severek izliyoruz :)

Saygılar.

SAVUNMA SANAYİİNDE SÜRÜNMEYE SON!

Buyrun efendim Qualcomm Snapdragon 800 (APQ8074), 50 dolar ve kargo ücreti yok.

APQ8074 CPU NEW ORIGINAL-in Other Electronic Components from Electronic Components & Supplies on Aliexpress.com | Alibaba Group

Oooo alırım bi dal.Sen ne kadar çok taktın kafaya yahu bu olayı ? Orta ölçekli firmanda güzel güzel takılıyodun.Tamam artık uzatma.Kaç defa yazdım oraya, uç örneklere takılma diye. cevap vermek istemiyorum sana artık..Trafo başlığında yanlış bişiler yazmışsın da allahtan düzelttin de uğraştırmak zorunda kalmadın :D

Oooo alırım bi dal.Sen ne kadar çok taktın kafaya yahu bu olayı ? Orta ölçekli firmanda güzel güzel takılıyodun.Tamam artık uzatma.Kaç defa yazdım oraya, uç örneklere takılma diye. cevap vermek istemiyorum sana artık..Trafo başlığında yanlış bişiler yazmışsın da allahtan düzelttin de uğraştırmak zorunda kalmadın :D

Neyse dur düzgün cevap vereyim. Takmadım arkadaşım ampli malzemesi bulamazsın dedin, bulduk. Kabullenmek istemedin işi işlemciye taşıdın ne alakaysa. Uç örnek dedin savunma sanayii bile bulamıyor debeleniyor dedin, milyon tane almayınca vermiyorlar dedin, bulursan 2-3 koli alırım dedin. Onu da bulduk, hem de ofise gitmeme bile gerek kalmadı, alibaba' da bile var. Şimdi kimmiş hatasını kabul etmeyen bir tekrar düşün.
Abicim ne orta ölçekli firmada takılması? ben Türkiye' de bile değilim.
Trafo başlığında değil her yerde yanlış birşeyler yazabilirim, söyleyebilirim, dikkatimden kaçar hata da yapabilirim, bundan daha doğal ne olabilir? Lakin gerçekten bir hatam varsa, senin gibi demogoji yöntemi ile haklı çıkmaya çalışmak yerine düzeltmeye çalışırım.

Son düzenleme:
verdiğim örnek işlemci için olduğunu belirtmiştim ve tekrar söylüyorum uç bir örnek olduğu için belirtmiştim.Getirtebiliyorsan getirt abi Qualcomm dan snapdragon getirt ben 1 değil 2 koli alacağım.Hatta ve hatta beni boşver Türkiyede ki nerdeyse tüm savunma şirketlerine de satarsın :D Madem gelebiliyo bu adamlar boşa mı debelenip duruyor texas, stm işlemcilerle.Neyse konu zaten o değildi sen çarpıttın abi.

ITAR iznine tabi olmayan herşeyi rahatlıkla getirebilirsin. Savunma sanayiinde snapdragon kullanamazsın feci alay konusu olursun. Texas, ST, Xilinx falan debelenmenin sebebi savunma sanayii kullanımına uygun olmaları.

Lambalı amfi hariç herşeye ben şahsen bulaşırım. Yüksek voltaj muhabbeti hobi seviyesinde yapılacak şey değil bence. Analog pedallar mesela süper haftasonu projeleri.

Peace (y)

ITAR iznine tabi olmayan herşeyi rahatlıkla getirebilirsin. Savunma sanayiinde snapdragon kullanamazsın feci alay konusu olursun. Texas, ST, Xilinx falan debelenmenin sebebi savunma sanayii kullanımına uygun olmaları.

Herkesin maşallah fikri var. :D yanlış anlamayın lütfen her projeyi piyasaya ele ayağa mı düşürüyor adamlar yahu yapmayın.Demekki herkesin bilmek zorunda olmadığı konular ki çoğu kişi bu konuda bilgili değil,yanlış fikirde.stm texas ın yeri farklı snapdragon yeri farklı, xilinx tamamen konu dışı bir iş.neyse dediğim gibi bu son mesajım olsun, daha da uzatılmasın konu rica ediyorum herkesten.

Geri