Edgeflame

'Grubunu Tanıt!' forumunda blackfriday666 tarafından 6 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. @Rat_Dog ve @welmour hocam çok doğru noktalara değindiniz. Sololara varan değerlendirmeler gelince geçen sene çıkan albümümüzdeki şarkılara dayanarak bunları söylediğinizi düşünüyorum. Devamlı ele aldığımız daha güçlü ve etkili vokaller, daha temiz ve sağlam bir sound, daha kafa yorulmuş sololar bizim en çok üstünde çalıştığımız şeylerdi birçoğunu da yeni albümümüzde güzel bir seviyeye çektiğimize inanıyorum. Ekipmanları güçlendirdik ben vokale biraz kafa yordum (Kronik farenjit sahibiyim artık hırlamaktan :D ) teaserımızda solo bulunmamakta ama şarkının tamamını dinlemiş meraklı abilerimiz var aramızda o memnuniyeti görünce yukarıda 1 yıla yakındır biriken mantıklı eleştirilerin sahiplerinin de beklediklerini bulacağına inanıyorum.

2. Önümüzdeki birkaç ay içinde yayınlamayı planladığımız albümümüzden ilk single'ı yayınladık. Umarım tüm vokal/dil kullanımı/gitar tonları/miks vb hakkındaki haklı eleştirilerinizi 1 yıllık süreç içerisinde yola koymayı başarmışızdır grup olarak.

Keyifli dinlemeler :)

persac, eyazıcı ve gurkanisevic bunu beğendi.
  3. Kreator, Sodom gibi gruplar fazlasıyla yolumuzu çizmek için incelediğimiz gruplar arasında o tadı hissettirebilmek mutlu etti. Konserlerimizi ancak sosyal medya hesaplarımızdan insanlara duyurabiliyoruz videonun altından ulaşıp takip edebilirsiniz :)

4. Albümün yayınlanması için gün saymaktayken yayınladığımız yeni single.
    Keyifli dinlemeler!

antbalci ve flyravenfly bunu beğendi.
  5. Vokal farklılığı var güzel olmuş.takipteyim :)

blackfriday666 bunu beğendi.
  6. pek anlamam ama Eyes of Crown parçasına From The Cursed Lands parçasındaki vokali koyarsanız muhteşem bişey olur diye düşünüyorum. onun dışında ben beğendim.

7. Herkese selamlar, dün yeni albümümüz spotify ve birçok büyük platformda yerini aldı. Pek neşemiz olmamakla beraber şu şekilde duyurduk takip eden arkadaşlar varsa aramızda inceleyebilirler. (Umarım html kod koymayı becerebilmişimdir)

Edit* Becerememişim

Spotify: https://open.spotify.com/album/37Z65fLG35uPmmweJC999H

Edit2* İstemeden becermişim

flyravenfly ve gurkanisevic bunu beğendi.
  8. antbalci, spitz, songlessbird ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. Yeni albümümüzden 301'i lyric video ile yayınladık!

10. Albümümüzle aynı adı paylaşan, kütür kütür bir şarkı "Liberate Then Separate" yine bir o kadar canlı bir lyric video ile yayında!

spitz bunu beğendi.
  11. benim müzikal yaklaşımım tamamen yeni bir şey yapmamak üzerine kuruluydu. zaten var olan farklı kalıpları "yeni" bir şekilde birleştirmek. bunu çok başarılı yapmışsınız. eleştiri değil kesinlikle, old school yaklaşım böyle olmalı. bir de "tight" olmuş.

iki eleştirim var sadece. biri şarkılar "catchy" değil. diğeri de solo yazarken biraz daha fazla vakit ayırın. aceleye gelmiş gibi bir hava sezdim. daha müzikal ve akılda kalıcı bir yaklaşım seçilebilir tarzınıza daha uygun bence. bir dinleyici ve tireşçi eskisi devlet memuru olarak naçizane...

son olarak millet bizim zamanımızda çok popİler olan tireş treninden atladıktan sonra,2016 yılında thrash metal yapmak; ilk denemelerde derli toplu çalışmalar ortaya koymak cidden takdire şayan. artçılar bu çalışmaları aşar. acele etmeyin, sindire sindire...

12. Müzik thrash eyvallah da vokaller punk vokali gibi, sözlü video olmasa sözlerin yarısı kayıp. Anlaşılmıyor. Yani çalışma güzel ama bu telaffuz ile İngilizce müzik yapmak ne kadar mantıklı?..

Sürçülisan ettiysek affola, direkt düşündüğümü yazdım..

13. @spitz Çok teşekkürler hocam, zaten 30 yıldır alışılmış kalıpların üzerine beklenmedik şeyler serperek kendi çizgimizi yakalamaya çalışıyoruz, her işte biraz daha güçlenerek ilerleyeceğimizi düşünüyorum ben de, kimi şarkılarımız biraz daha 3 4 riffli yakalayıcı haldeyken kimileri de çok az daha kompleks yapılara kayıyor, sonuçta 8 şarkıdan oluşan bir albümün tamamı dile dolanan veya tamamı her saniyesinden teknik akan cinsten olmamalı bence(bizce). Mesela az yukarıda "Sledgehammer Of Time" olacaktı, o biraz daha dile dolanan nakarata, Verse - Bridge - Chorus - Verse - Bridge - Chorus tekdüzeliğine sahip. Tüm albümü baştan sona Spotify üzerinden bulabilirsiniz, yer yer yükselip yer yer sakinlediğini farkedeceksiniz bence, tekrardan sağolun.

@mapofheart Estağfurullah, normalde insanların görüşlerini çok önemsemem ama burada müzikten anlayan geniş bir aile ortamında hissettiğimden özellikle başka insanlarla iletişime geçip, geri dönüşler alıp kendimizi geliştirmek için. Vokallerde sevdiğim tını bu şekilde olduğu için bu çizgiyi yakalamaya çabaladım ancak ilk albümümüzde çok daha bilgisiz ve başarısızdım bu konuda. Mesela 2014te çıkan işimizden sonra buradan da birçok kişi sadece uyarmakla kalmayıp kendimi nasıl geliştireceğim hakkında da yol gösterdi. Şununla başladığım çalışmalarda " " elbette daha da oturaklı ve kontrollü işler yapmak için çalışıyoruz ekip olarak.

mapofheart bunu beğendi.
  14. Spotify uzerinde suana kadar yayinladiginiz butun calismalariniz mevcutmudur acaba? Hem kendimi gelistirmek hemde genc bir takipciniz olmak icin soruyorum :)

15. @FirstAvenger Tabii ki, her 2 albümümüz de bulunmakta; bu link üzerinden erişebilirsiniz veya "edgeflame" olarak arattığınızda yine bulabilirsiniz. Ayrıca Spotify üzerinde yer almayan 2013 çıkışlı bir demo albümümüz de var, incelemek isterseniz youtube hesabımız üzerindeki listelerden veya edgeflame.bandcamp.com adresinden dinleyebilirsiniz, bandcamp üzerinden ücretsiz indirmeye de açıktı yanlış hatırlamıyorsam demo.

Edit* son 2 mesajda düzeni pek bozdu verdiğim linkler, yasak bir durumsa forum düzeni adına, linklerin önizlemelerini kaldırırsa yönetici arkadaşlar sevinirim, ben beceremedim.

16. Tesekkurler :D

17. Bence en güzel tarafınız, inanmışlığınız ve üretkenliğiniz...

18. Selamlar, şu anda videolarımızın bulunduğu Youtube hesabının adsense özelliği telif mevzuları yüzünden engellendiği için yeni bir hesap açtık. Hem yeni işlerimizi takip etmek adına, hem de 250 kullanıcıya ulaşıp eski kullanıcı adımızı alıp devam etmemizi kolaylaştırmak adına abone olabilirseniz çok sevinirim.

Edgeflame

gurkanisevic ve koray7 bunu beğendi.
  19. Abone oldum, bütün sülaleyi de abone edicem ama yeterince tıreş olduğunuzu düşünmüyorum.
    Sevgiler.

20. İlginize teşekkürler Koray bey, umarım ya Erdem Koca bey ya da yakınınızdaki hastanenin acil servisi çok yoğun değildir. İlk fırsatta 7 tellinizle döveceğim sizi, ikinizden biri kırılana kadar, umarım o zaman yeterince tıreş olurum <3

Psychonaut bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş