Modifiye Edilen Manyetik Ile Stok Manyetik Tiz-bas Uyumsuzuğu Yaşasaydı Ne Yapardınız? :)

Air Norton u eşikte kullanan varsa ben denk gelmedim hiç o bakımdan her kullananın sap için kullandığını görüyorum kendi içinde zaten modelleri var. Kaldı ki herkes her aleti edevatı kulağına tarzına hoş gelen şekilde takar kullanır öneri dile getiriyoruz burda bide Başlıkta single mı humbucker mı olduğu yazmıyor diye ben genel olarak stok manyetikler ve modifiye üzerine konuşuyorum. Rica ediyorum Herkes herkesi dikkatlice okusun.

Başlıkta single mı humbucker mı olduğu gayet net şekilde yazıyor. Dikkatli okuması gereken biz değil, sizsiniz.

Önerileriniz de problem yok fakat bir mesaja ortasından girip, "zaten air norton sap manyetiğidir" diyen de sizsiniz, yoksa kimse size durduk yere "hıımm siz neden böyle böyle tavsiyeler veriyorsunuz" demedi. Bu sizin tepkinizden sonra ortaya çıkan mesajlaşma serisi.

Başlıkta single mı humbucker mı olduğu gayet net şekilde yazıyor. Dikkatli okuması gereken biz değil, sizsiniz.

Önerileriniz de problem yok fakat bir mesaja ortasından girip, "zaten air norton sap manyetiğidir" diyen de sizsiniz, yoksa kimse size durduk yere "hıımm siz neden böyle böyle tavsiyeler veriyorsunuz" demedi. Bu sizin tepkinizden sonra ortaya çıkan mesajlaşma serisi.
Modifiye Edilen Manyetik Ile Stok Manyetik Tiz-bas Uyumsuzuğu Yaşasaydı Ne Yapardınız? :) Okuyorum okuyorum çıkamıyorum işin içinden bu başlıkta biyerde single mı yazıyor. Dikkatimi çeken her konuyu taaa ilk mesajdan itibaren okuyarak gelmek zorunda değlim üç aşağı beş yukarı konuşulan konu zaten belli. Ben de Taaaa ortadan daldığımda kimseye bir cevap değil soruyu soran arkadaşa bir örnek verdim. Manyetik önerilerinde bulundum. Single da önerebilirim tonla. Sap manyetiğidir demekle aslına genelde sapta kullanılan bi manyetik olduğunu belirtiyorum. Zira eşiğe takıp kullandığınızda tatmin edici bir verim alamazsınız. Bu benim gözlemim deneyimim sonucu elde ettiğim bi sonuç. Bobiniydi devresiydi sayısal değerleriydi bunlar herzaman uygulamada istenileni vermez. Sap manyetiğini ters çevirip eşiğe bağlayan insan da var mid manyetiğini sap ta kullananda. Olmaz diye bişey yoktur tabi. Düzeltmem gereken tek şey Evet air norton Hep Neck hem Bridge manyetiğidir paran varsa al bitane dene hem sapta hem eşikte. Ozaman nerde iyi olduğunu anlarsın. Şu arkadaşların kafasıyla konuşayım gitarın Single manyetikliyse sadece single olanlara merak duy gerisini salla başka bişey duymana gerek yok.

Merhabalar,

3 Single manyetikli Fender Mex. Strat'ın köprüsüne Seymour Duncan STK S-2 manyetik modifiyesi yaptım. Diğer iki manyetik stok manyetik. Taktığım manyetiğin tonları çok hoşuma gitti fakat diğer manyetiklerle tiz-bas konusunda bir uyuşmazlık oldu gibi geldi bana. Gitarın manyetikleri daha bas karakterli. Siz olsaydınız bu durumda ne yapardınız merak ettim :)

Not: Manyetiği @ma1 'den aldım. Kendisi bu güne kadar tanıdığım en kral insanlardan birisi. Çok temiz bir alışveriş yaptık ve ne sıkıntı yaşadıysam içtenlikle yardım etti. Daha fazla rahatsız etmemek adına ve benin durumumda olan arkadaşlar varsa onların da görebilmesi adına yeni bir konu açtım.

Genelde başlık değil, başlığın altında yazanlar önem taşır. Arkadaş manyetik modifiyesini de zaten yapmış. Teşekkürler.

Sap manyetiğidir demekle aslına genelde sapta kullanılan bi manyetik olduğunu belirtiyorum. Zira eşiğe takıp kullandığınızda tatmin edici bir verim alamazsınız.

Düzeltmem gereken tek şey Evet air norton Hep Neck hem Bridge manyetiğidir.

Gercekten cok enteresan...

Ayrica;

"Devresiydi bobiniydi sayisal degeriydi uygulamada istenileni vermez"

Seklindeki cikariminiza da bayildim. Gercekten bir manyetigin kac Kohm geldiginin, HB'larda bobinlerinin altalta mi yanyana mi yapildiginin hic onemi yokmus. Cok enteresan.

Ayrica manyetikte icinde devre olmaz.

Gercekten cok enteresan...

Ayrica;

"Devresiydi bobiniydi sayisal degeriydi uygulamada istenileni vermez"

Seklindeki cikariminiza da bayildim. Gercekten bir manyetigin kac Kohm geldiginin, HB'larda bobinlerinin altalta mi yanyana mi yapildiginin hic onemi yokmus. Cok enteresan.

Ayrica manyetikte icinde devre olmaz.

Benim kastettiğim şey duyumsal olarak değerlendirmek çünkü ton dediğimiz şey fena halde kişiseldir. Üretilen modellerin mekanik veya teknik özellikleri çoğu insan tarafından yüzeysel değerlendirilir bu bir gerçek. Kohm la veya bobinler yanyana altalta üstüste diyerek şu manyetiği almalıyım dersin alırsın bir bakarsın ki gitarın gövdesi girer devreye onu halledersin bi bakarsın sapın sıkıntı yapar istediğini alman için. Bu işin en anlaşılabilir yanı ne duyduğunu ve ne hissettiğini bilmektir. Ne uğraşıyorum ki sökün manyetiklerinizi alın elinize oynayın durun.

Benim kastettiğim şey duyumsal olarak değerlendirmek çünkü ton dediğimiz şey fena halde kişiseldir. Üretilen modellerin mekanik veya teknik özellikleri çoğu insan tarafından yüzeysel değerlendirilir bu bir gerçek. Kohm la veya bobinler yanyana altalta üstüste diyerek şu manyetiği almalıyım dersin alırsın bir bakarsın ki gitarın gövdesi girer devreye onu halledersin bi bakarsın sapın sıkıntı yapar istediğini alman için. Bu işin en anlaşılabilir yanı ne duyduğunu ve ne hissettiğini bilmektir. Ne uğraşıyorum ki sökün manyetiklerinizi alın elinize oynayın durun.

Ben bu isin okulunu okudum, bolca da oynadim manyetiklerle siz rahat olun. Dediklerinizden zaten manyetik konusunda pek bilginiz olmadigi anlasiliyor basindan beri.

Duzgun bir teknik bilgi manyetik hakkinda cok sey soyler. Sapti govdeydi karistirarak konunun icinden cikamazsiniz.

Geri