E-bay'den Loaded Pickguard Siparişi Yardım!!

Arkadaşlar 230$ değerindeki loaded pickguard (kargosuyla beraber 600 tl) e-bay'den sipariş etmeyi düşünüyorum.Sürekli e-bay yoluyla alışveriş yapıyorum aslında ,100$ ,150$ olan siparişlerim sorunsuz teslim edildi.Fakat bu sefer meblanın yüksek oluşu beni biraz tedirgin etti.Sizce 265$ kargo dahil bir ürün amerikadan ,gümrüğe takılmadan sağ sağlim bana ulaşırmı ? Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için..

Bunun garantisini kimse veremez :) 75 euronun üzerindeki her ürün takılabilir. takılırsa vergisini ödersiniz alırsınız.En ucuz kargoyla isteyin ve fedex gibi özel firmalar kullanmayın.amerikadansa USPS ile gelsin.USPS de takılma ihtimali daha düşüktür, zira fedexde %100 takılır.Bir keresinde para ödemediğim (sample) bir elektronik komponent için 250TL gümrük ücreti istemişlerdi :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunun garantisini kimse veremez :) 75 euronun üzerindeki her ürün takılabilir. takılırsa vergisini ödersiniz alırsınız.En ucuz kargoyla isteyin ve fedex gibi özel firmalar kullanmayın.amerikadansa USPS ile gelsin.USPS de takılma ihtimali daha düşüktür, zira fedexde %100 takılır.Bir keresinde para ödemediğim (sample) bir elektronik komponent için 250TL gümrük ücreti istemişlerdi :D
Teşekkür ederim bilgilendirmen için :)

Büyük ihtmalle gümrüğe takılır, ama artık gümrüğe takılmış olsa bile taşınabilir gönderiler kapınıza kadar gelebiliyor. Kapınıza gelirse yaklaşık %20 si kadar tutan vergiyi ödeyip alırsınız.
Kapıya kağıt gelirse gümrüğe gidip %20 ödeyip veya görevlinin insafına bağlı 3-4 lira gümrük vergisi ödeyip de alabilirsiniz.
Şans biraz.

Geri