Dip Musichall Amatör Grup Konserleri

Grubumuz Dip Bar programını Onursal'ın düzenlemiş olduğu konserden sonra almıştır. Ne diyelim..

Biz onursal'ın düzenleyeceği herhangi bir konsere ücret talep etmeden çıkmayı kabul edecek gruplardan birisiyiz. Hatta kendisine bile söyledik "bize sormana bile gerek yok"

Önün açık onursal, kolay gelsin sana...

Bence evdeki hesap çarşıya uymaz yani şu şu kadar diye hesaplanıyor ama hiç bi zaman tam tutmaz bi masraf başka masraf toplanır bi bakarsın işin içinden çıkamazsn. ben genel olarak konuşuyorum organizasyonlarla pek bi alakam yok. ama iyi geçen organizasyonlardan sonra onursalın bizi çektiği olmuyo değil :)

Re: öyle olur

buggleyeyes demiş ki:
destek konseri olacaksa, giriş 1 bira parası olur; içerde de 1 bira verilir. organizasyonları yaptık; herkesi dediğine rağmen para kazanıldığını biliyorum; çünkü kazandım; onları da gelen gruplara dağıttım. hatta direk rakam verelim; en son dummy konserinde(cemiyet/dengesizherifler/ömrümparklardageçti vs.) bilet 7 liraydı 112 giriş oldu; bira 3.5 liraydı; mekan girişten bir bira parası alıyor; içerde de buna karşılık bir bira veriyordu. hesabımızı tam yaparsak; bana 392 lira kaldı büyük bir kısmını cemiyete verdim; a3 ve a2(böyle bişey varsa? a3ün iki katı işte) olaraktan deliler gibi 200ün üzerinde afiş bastırmıştım(bu sayı amatör konser için gayet yeterlidir; yılbaşı programında 700 afiş yaptırdık da, hala elimizde duruyor yarısı) bu afişlerin fiyatı 60 lira tuttu. bastırdığım yerde fotokopi ve özalit fiyatları değişmedi. adresi de veriyorum; güvenlik caddesinin üst tarafında, overall'u azbiraz geçince sağ tarafta büyükçe bir kırtasiye-baskı merkezi. a3 yüzbin lira çokça bastırırsanız indirim yaparlar. 90 cm çapında baskının da metresi 1 lira. gayet uygun fiyatlar. organizatör işini yapsın; tamam. ama hayır işi yapıyor kılıfına sokmasın bunu, en azından belli bir yerle anlaşıp, zil ve amfi kiralasın artan parayla da; malzemesi tam olmayan gruplara o zaman destek olsun.
BUNUN HARİCİNDE; SAYIN AMATÖR GRUPLAR; PARA KAZANMA AMACINIZ YOKSA; VE KENDİ MALZEMELERİNİZ VARSA; BU ORGANİZASYONLARI KAPISINDAN GİRDİÐİNİZ HEMEN HER BARDA YAPABİLİRSİNİZ. HATTA BARLARIN MATBAA TARAFINDAN BİRLiKTE İŞ YAPTIKLARI YERLER OLDUÐU İÇİN AFİŞLERİNİZİ DE BASTIRIP, ÜSTELİK KENDİ ÇALIŞANLARINA ASTIRIRLAR ONLARI.

Onursala hiçbir şekilde laf ettirmem ve onursal kadarda başarılı bir organizatör tanımıyorum... Eline aldığı her barda çalışıp çabalıyor ve o bar bir anda konserleriyle göz dolduran barlardan biri oluyor... (bkz: andaç, dip...) Ve dediği gibi kimseyide kapıdan geri çevirmiyor saolsun... Ve yine dediği gibi bir sandalye bir cam kırılsın hemen bu adamdan çıkıyor parası... Ve elinden gelenin en iyisini her zaman amatör gruplar için yapıyor... Ve bu adam o kadar çabaladıktan sonra cebine 100 ytl girmiş 500 ytl girmiş umrumda değil... Çünkü onursal kazandığı biraz para bile olsun sonuna kadar hak ediyor...

Her neyse... Onursal başarılar baba konserde... En yakın zamanda tekrar bir organizasyonunda yer almak ve kafaları kopartmak hayaliyle ;) sağlam kal dostum...

Bu güne kadar gerçekleşen organizasyonlar çok güzeldi..Herkes ortaya emek koydu ve bi şekilde paylaşımla ortam yakalandı..Şuanda iyi bir çizgi yakaladığımızı da düşünüyorum zaman geçtikçe daha da az aksaklıklar daha kusursuz organizasyonlar olacaktır..
Ama unutmayın ki Sniff'te çalışan insanların hepsi bir şekilde ya çalışıyor ya okuyor ve diğer işlerinden fedakarlık ederek organizasyonlara daha fazla zaman harcıyor..
Tuvalette kırılan pisuvarlar ayağı kırık masalar ya bizler tarafından tamir ediliyor ya paraları bizden alınıyor..Ticari amaç ön planda olsaydı konser tarzları da farklı olurdu..Bir punk konseri düzenlenirken konser bitişi mekanın dağılmış olacağı bilinerek düzenleniyor..Zaten 70 kişinin pogo yaptığı yerin pek sağlam kalamayacağını biliyoruz..Gönüllü olarak arızalar gideriliyor..Diğer organizasyonlar için koşuşturma devam ediyor..Bilet konusunda herkese ille de 10 kişiden 10 bilet diye diretilmiyor..Parası tam çıkmayanlara da bi şekilde yardımcı olunuyor..çok aşırıya kaçmadıkça kimsenin eğlencesine karışılmıyor.
Herkes birşeyler paylaşıyor..
Konserden kazanılan para genelde konser çıkışı gruplarla yemek yendiğinde bitiyor..Kimse aa para bitti keşke yemeseydik demiyor..Gruplara direk maddi bir katkı genelde yapılamıyor belki ama herkes elinden geldiğince yardımcı oluyor dediğimiz gibi konser çıkışı yemekler vb. oluyor..
Sniff Organizasyon bu işi para için değil sevdiği için yapan insanlarla büyüyor, profesyonelleşiyor..

Ha unutmadan :!:
Genelde her konserde bayılan ya da biryerlerini inciten birileri kesin olduğu için ;) artık profesyonel düzeyde sağlık müdahelesi yapılıyor :LOL:
Çağ hastanesinde organizasyonlar için görüşmeler sürüyor aynı zamanda sponsorluk için de başvurmayı düşünüyoruz :LOL:

Re: Dip Barda Amatör Grup Konserleri

barker demiş ki:
Kaybedicek bir şey yok, ki grubunuzla bir sahnede daha çalmış o tecrübeyide yaşamış olucaksınız..Tek gereken şey ekipmanınız(pedal,zil vs.)

ne güzel tek gereken şeymiş o öyle..gelin bedava çalın ama gelirken bir de bir sürü para verin alet kiralayın..ne zaman değişir bu düzen acaba...

neyse görünen o ki alan memnun satan memnun ben karışmayayım... :)

ben onursali yaptigi her iste takdir etmisimdir..Onursal merakla bekliyorum acaba hangi organizasyonda sicicak die :twisted: ama adam cok basarili bu arada onursal bi ara goruselim Arch enemy ile tanisitiricam seni baby 8)
bi hafta sonuda gelicem su dip'e eminim dahada guzel olmustur

sevgiler hepinize hörmetler

Rousseau demiş ki:
barker demiş ki:
Kaybedicek bir şey yok, ki grubunuzla bir sahnede daha çalmış o tecrübeyide yaşamış olucaksınız..Tek gereken şey ekipmanınız(pedal,zil vs.)

ne güzel tek gereken şeymiş o öyle..gelin bedava çalın ama gelirken bir de bir sürü para verin alet kiralayın..ne zaman değişir bu düzen acaba...

haklısın aslında stüdyo paralarınıda bizim vermemiz gere....hemen stüdyolarla görüşme açıcam...

istersen sahnede biz çalıp söyleyelim... gruplar yerine???

dengesizpunk demiş ki:
Rousseau demiş ki:
barker demiş ki:

haklısın aslında stüdyo paralarınıda bizim vermemiz gere....hemen stüdyolarla görüşme açıcam...

istersen sahnede biz çalıp söyleyelim... gruplar yerine???

ne saçma sapan bir argüman olmuş ya...neyse kolay gelsin size..

Sadece birkaç studio parası çıksaydı güzel olurdu.
Her çıkışta alet kiralama yada studio paraları baya içeri alabiliyor gurupları.

Artık belli meblaların konuşması lazım RockBarlarda...

Yoksa bu iş böyle gitmez gibi geliyor bana.Organizasyonu yapanda suç bulmuyorum sadece organizasyon sahibinde buluyorum.

Satışlardan belli bi yüzde almak herkesin işine gelir.

Saygılar...

_Sniff_ demiş ki:
Ama unutmayın ki Sniff'te çalışan insanların hepsi bir şekilde ya çalışıyor ya okuyor ve diğer işlerinden fedakarlık ederek organizasyonlara daha fazla zaman harcıyor..

kendi grubumla olacak stüdyo paramla gidip konsere çıkcak arkadaşlara iyilik olsun diye bütün paramla a0 afiş bastırıyorum...herkes farklı şeylerde fedakarlık yapıyor bunlarda göze alınsın

arkadaşlar gırgır mı geçiyorsunuz...
benimde grubum var hernekadar gitaristim bulgaristan sınırnda olsa da...

kimse size konsere çıkacaksınız demiyor...müreacat eden gelip konuşulup çıksın deniyor...
yani şu zamana kadar metallica dan nofx ws yada en amatör grubun gelin bize stüdyo parası verin dediğini sanmıyorum...

sen zaten bir grupsun çalışmanıda çalışma paranıda kendin vereceksin bu başlıkte isteyen arkadaşlara konser ayarlanıyor...amatörler kendini tanıtsın diye...

farklı bir organizasyon olur...içerisi dolar güzel performans verilir...zaten bunun karşılığı bir şekilde verilir...ama stüdyo parası saçma...

Oda stüdyo parası versin dememiş,stüdyoya verilen paraların ucundan kıyısından kurtaracak kadar bazı bazı meblâlar kazansa gruplar iyi olur demiş...
Sniff'le çalışmakta gerçekten çok güzeldir...

Aynen öyle!Genelde organizasyonlarda bi grup beyeni toplarsa üçbeş bişi alır amatörde olsa...

Oda studio paralarını veya kira paralarını karşılar...Anladın mı dengesizpunk arkadaşım

Ben sana demiyorumki 300 ytl den aşağı çıkmam!Dimi öle bişi demedim.

Mantıklısı budur.Bilmeyen Organizasyon yeri sahipleride bilinçlensin.Dikkat!Organizatörler demedim...

Neyse anlarsınız sonra...

=),Onursal sakın alınma gözüm,sana en ufak birşey yok emin ol,sadece insanlar bilinçlensin diye 1 çaba var burda,bar sahiplerine karşı,amatör gruplar bilinçlensin...

Arkadaşlar herkes kendince bazı deneyimler yaşamış badireler atlatmış fakat bizle çalışan grupların emeklerinin karşılığını elimizden geldiği kadarıyla veriyoruz...Ben farklı çalıştığımızı iddia ediyorum...

Saygılar...

kaptanjack demiş ki:
Şansal'a bak Şansal'a...neler yapıyosun çekirge.tebrikler ve takdirler bir arada.seninle gurur duyuyoruz...:)
Teşekkürler abicim sizinde emekleriniz destekleriniz sayesinde bişeyler yapabildik...

Arkadaşlar 22 ekim yani bu pazar doğum günüm herkes davetlidir :) Beklerim...

Geri