Skydive

Unutulan amatör grupları inatla yazmaya karar verdim hatırladıklarımı elbette. Türk Rock diyorsak onların da iyi kötü işin içinde payları var. Şarkılarını beğenmesek de, çoğu aynı şeyleri cover yapsa da onlar bir dönem isimlerini duyurmayı başarmış veya başaramadan bitmişleri. Bazılarına göre hiç var olmamaları daha iyi gibi şeyler duymuştum hatta demo aldımızı duyanlar bize işiniz mi yok ya falan diyorlardı. Skydive Mersin şehrinden bir gruptu. Heavy Metal türünde besteleri vardı bir zamanlar. Mersin zaten çok aktif bir şehirdir bilen bilir. Fear of the dark özellikle onlardan dinlenince keyif verirdi. Bestelerini demo yapmışlardı hatta yanılmıyorsan Tarsus Amerikan Kolejinde konser de vermişlerdi. Mavi Sakal o dönem sıkça oaraya uğrarmış konser vermeye malum Tarsus kökenli elemanından ötürü sanırım. İşte Skydive belki devam edebilseydi daha da iyi olurdu diye düşünüyorum.

Ankara'ya gitmişliğim yoktur ama Ankaradan Tuşe vardı bir zamanlar. Yaptıkları besteleri oldukça hoşuma gitmişti, çok dinlediğimi hatırlarım o dönem.

Geri