Medyanı Göstersene Ey Türkrock'çı.

Arkadaşlar bir süredir forumda şu aralar fırsat bulabildiğim için aktif olarak bulunuyorum. Ne yazık ki turkrock ile ilgili dikkatimi çeken eleştirmek istediğim bir konuyu gündeme getirmek istiyorum.bir iki koyduğum medyaları artık siteye koymuyorum çünkü; maşallah herkes forumlarda başlıklarda herşeyi yazıyor aklına ne gelirse şöyle olmalı böyle olmalı yok o öyle değil eyvallah beyin fırtınası, kabul. Ama arkadaşım gencecik çocuklar kayıtlar , sololar atmışlar medyaya eklemişler, 100 kişi izlemiş 1 kişi çok güzel yazmış, 3 kişi de beğenmiş , ama yorumlara yazılara bol bol beğeni geliyor.Bunu anlamak mümkün değil. Böylemi amatörlerin, müzik yapmak isteyenlerin önünü açıp cesaretlendireceğiz? Bu medyayı arka arkaya koyan genç arkadaşlara bakıyorum da nerdeyse hiç konuşması tartışması yok. Adam yapmış müziğini kaydetmiş. Bilmemne manyetiğinini üretim fabrikasını , carbon atomunu , değerliğini bilenden öte söz konusu müzik ise ,çalan dinleten kardeşlerin görüşleri önemlidir benim için. Gerisi fasa fiso . Yani bu portalın parolası bence üzülerek söylüyorum ki ; AZ LAF , ÇOK İŞ.

Forum: Bir başkanın yönetiminde, toplumu ilgilendiren bir konuda, farklı gruplardan oluşan dinleyicilerin söz sırası alarak konuşma kuralları içerisinde yaptıkları tartışmalara forum denir.
Sorular kısa, açık ve net olmalı, tartışma saygı kuralları içerisinde, kırıcılıktan uzak, samimi bir hava içerisinde yapılmalı, tartışmadan beklenen amaca yardımcı olunmalıdır.

Ben şahsen bu düşüncelerle buradayım . Buranın ne forumu olduğu da belli zaten yeterince.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Forum: Bir başkanın yönetiminde, toplumu ilgilendiren bir konuda, farklı gruplardan oluşan dinleyicilerin söz sırası alarak konuşma kuralları içerisinde yaptıkları tartışmalara forum denir.
Sorular kısa, açık ve net olmalı, tartışma saygı kuralları içerisinde, kırıcılıktan uzak, samimi bir hava içerisinde yapılmalı, tartışmadan beklenen amaca yardımcı olunmalıdır.

Ben şahsen bu düşüncelerle buradayım . Buranın ne forumu olduğu da belli zaten yeterince.
Otomobil modifiye forumu değil burası, yada hagi ütüyü öneriyorsunuz değil. Müzikten, gitardan, tecrübelerimizden , amfilerden, tonlardan bahsediyoruz ama çalan dinleten '' bak ben böyle yaptım'' diyen eden Yapanıda yorumlayan yok. Çok zor değil bence bu. evet o yüzden çok laf yapıp az iş yapanların, üretmeyenlerin yeri mi diye sorguluyorum artık ?

Üretimden kastın Tornado of souls solosunu birebir çalıyom abi videosu veya başka cover videolarsa ona üretim gözüyle bakmayan bir çok insan vardır benim gibi.

Hocam ben forumu teknik bilgi almak ,alım satım yapmak ve yer yer geyik aracı olarak kullanıyorum. Video izlemek istediğim zaman girip youtube dan izliyorum. Senin demek istediklerini de anlıyorum ancak, cover videoları - ses kayıtları bulabilecek sınırsız kaynak varken müzik hakkında tartışabilecek - fikir alabilecek kaynak az.

Arkadaşlar bir süredir forumda şu aralar fırsat bulabildiğim için aktif olarak bulunuyorum. Ne yazık ki turkrock ile ilgili dikkatimi çeken eleştirmek istediğim bir konuyu gündeme getirmek istiyorum.bir iki koyduğum medyaları artık siteye koymuyorum çünkü; maşallah herkes forumlarda başlıklarda herşeyi yazıyor aklına ne gelirse şöyle olmalı böyle olmalı yok o öyle değil eyvallah beyin fırtınası, kabul. Ama arkadaşım gencecik çocuklar kayıtlar , sololar atmışlar medyaya eklemişler, 100 kişi izlemiş 1 kişi çok güzel yazmış, 3 kişi de beğenmiş , ama yorumlara yazılara bol bol beğeni geliyor.Bunu anlamak mümkün değil. Böylemi amatörlerin, müzik yapmak isteyenlerin önünü açıp cesaretlendireceğiz? Bu medyayı arka arkaya koyan genç arkadaşlara bakıyorum da nerdeyse hiç konuşması tartışması yok. Adam yapmış müziğini kaydetmiş. Bilmemne manyetiğinini üretim fabrikasını , carbon atomunu , değerliğini bilenden öte söz konusu müzik ise ,çalan dinleten kardeşlerin görüşleri önemlidir benim için. Gerisi fasa fiso . Yani bu portalın parolası bence üzülerek söylüyorum ki ; AZ LAF , ÇOK İŞ.
Forumun güdülmüş ulvi bir amacı yok ki bunun dışına çıkılmış olsun, ben rahatsızlığın ne olduğunu anlamadım. Bu forumda en çok mesaj atan adamlar enstrüman veya icrası ile ilgili konulara mesaj bile yazmıyorlar, bu da onların keyfine kalmış. Kaldı ki forumu dibine kadar kişiselleştirme imkanın var. İstediğin konuları takip edebilir istediğin adamı da engelleyebilirsin. Bundan daha geniş çaplı bir müdahale veya bir değişiklik talebi zaten olamaz. İnsanların ekseriyeti boş zaman geçirmek için burada onu da canı ne isterse onu yaparak geçiriyor. Kaldı ki teknik konularda en çok atıp tutan insanlardan biri olarak üstüme alınarak söyleyeyim ben kendim icra videolarını da izliyorum. Burada hemen herkesten daha sık canlı müzik dinlemek için dışarı çıktığım gibi bu programım aksamasın diye her haftasonu uçakla Ankara'ya geliyorum. Buna düzenli olarak arkadaşlarımla çalmak da vakti zamanında topladığım gitar metodlarına gömülmek de dahil.

Tremolo bloğu için malzeme önerirken ki bu benim işim, seninle benzer görüşleri paylaştığını söyleyen @forbidden_city'nin Mr Scary videosunu da izliyorum. Yani işin özü şu ki burada profilden ibaret olan adamları sınırlı paylaşımları üstünden tanıman imkansız o yüzden hakkaniyetle yorumlaman da çok zor. Sen daha çok icra tarafında enerjini harcamak istersen buyur harca. Ama bunlar bir kenara, "Çok düşünme çalmana bak" demek hiç kabul edilecek bir yaklaşım değil, hele ki bunu tremolo bloğu yapmak için heves eden adamın etkinlik gösterdiği başlıkta paylaşmak olacak iş değil. Müzik din değil kendini tatmin etmek adına akıl ile nakil arasında herkesin kendince çizdiği bir yol var. Orada başlığın ne olduğu belli içeriği de öyle, bundan rahatsız olan adam varsa girmez olur biter. Lakin ben forumun hepsi karşımda olsa da bu muhabbete devam edeceğim insanların ne dediğini 30 seneyi geçti bir kere bile umursamadım ve bu böyle devam edecek.

ben üretenlerin takip edilmesi içten geliyorsa değerlendirilmesi taraftarıyım. benim cover solo'lar ilgimi çekmiyor açıkçası. açıp izlemiyorum. ben bestelerle ilgileniyorum. forumda beste yaptığını bizim beğenimize sunduğunu söyleyen biri varsa elimden geldiğince dinlemeye çalışıyorum. bir yorumum varsa yazıyorum.

burada üretime, üretenlere biraz daha destek verilmeli bence de ama bunu insanlara bir misyon olarak yükleyemeyiz. bu bilinç zamanla oluşacak bir durum bence. burası daha çok ekipman üzerine sohbetlerin döndüğü bir mecra şu an için. biraz daha üreticileri destekleyebiliriz belki de.

Daha çok kendim üretip paylaşıyorum sizlerle -soundcloud hesabım bunlarla dolu- kendi adıma esasen ama her yaptığım cover'ı da ciddi anlamda cover gibi yani yorumla yaptığımı düşünüyorum. Ben de bir dinleyici olarak birebir solo ya da tümden parça dinlemeyi sevmiyorum. Yalnızca emek yeterli değil o yüzden.

Bunların haricinde yanlış anlaşılmak istemem, buraya herkes bir katkıda bulunuyor, ben kendi adıma çok faydalandım burada bulunduğum sürede; ancak isterim ki üretenlere biraz daha ilgi gösterilsin. Benim pek kimseye bir lafım yok açıkçası, zaten alıştım bu duruma. Ben ne kadar dinleyici edinirsem o kadar mutlu oluyorum zaten, yeni bir dinleyici bile beni epey mutlu ediyor.

Dedim ya işte yine de en azından üretene daha fazla ilgi gösterilsin isterdim. Bir eleştiri değil sanırım benimkisi sadece bir hayal. Alışveriş ve mükemmel bilgi paylaşımlarına verilen ağırlığın, performanslara da verilmesini isterdim özetle.

Bazı forumların belli misyonları vardır, bazı forumlar da bazı misyonlar zamanla edinir. Bu forum bir yıl öncesine dek alım satım forumu idi. Alış veriş, forumun amiral gemisi idi. Kime sorsanız, "bu forumun olayı Alım Satım" derlerdi. Özellikle son yedi sekiz aydır bir kaç üye kendimizi yırta yırta forumu bilgi paylaşımı ve yardımlaşma çizgisine elimizden geldiğince yaklaştırdık.

Medya kısmı da zamanla oturur, hakettiği ilgiyi görür diye düşünüyorum.

Arkadaşlar kişiler bestelerini koysun buraya demiyoruz olmamalıda zaten, esinti Alıntı olmaması açısından . Ancak yaptıkları tonu çalışlarını , ekipmanlara yanıtlarını paylaşmamaları benim eleştirdiğim ana nokta. Medya'lar ve onlara ilgi eleştiri tebrik bu kadar arka planda kalırsa insanların Şevki de o derece kırılacak diye düşünüyorum.Herkes sanki Satriani ,vai, vb. Ustalar gibi incik cinlik kılı kırk yaran Uç ötesi bilgileri yarıştırıyor adeta. Hele bir Başlıkta bir köprü muhabbeti Dönüyor Akıllara zarar o ne Ayrıntı o öyle Ben açıkçası çalışını, stilini ,tonunu duyduğum kişinin fikirlerine yorumlarına daha çok ihtiyacımız olduğu kanısındayım.

Geri