Dark Abyss (Melodik Death Metal) - İzmir

subcomandante yorumların için sağol :) İnşallah dediğin gibi daha özgün bir müzik yaparız bir gün. :p

o kadar sağlam ritim gitarlar, davullar ve vokaller üzerine , düdük gibi sololar kaydetmişsiniz? niye? :D
ben size yazayım bikaç solo hayrına ehe

Galthor: Ehehe solo gitarist yeni bulduk. Bundan sonra daha güzel sololar duyarsınız umarım :)

thmusic: Evet bulduk sağol :D

ElfendeR: Dark Abyss ismine yaraşır bir karanlık var sitede, beğenmedin mi eheh. :deli

Genjuro: Kimsin ki sen? Tanıyamadım :seytan

Vokallere hic kimsenin bok attığını görmedim diyebilirim.Zaten ilk söylenen olay vokal.
Boğazına sağlık gırtlağına nazar değmesin yiğidim. :taptim
Demo dağınık olmuş bence.Belli bir konu belli bir yönü olmalı albümün.Artık önümüzdeki maçlara bakıcaz deyip toparlamani bekliyorum olayı.Başarılar.

Dark Abyss - The BatHory nin The Ravens şarkısından fazlasıyla esinlendigini düşünüyorum.
sözler bire bir anlam olarak aynı olmasada aynı tema üzerinde aynı nesneyle (kuzgun) aynı duygular aktarılmış. Yanlışsam sölesin biri

The Bathory - Raven

Steadily on jagged wings
Feathers black against the burning sky
Spread your wings and ride the wind
Gaze down on me with blackest eyes
Fly my Ravens,fly ahead
Over the mountain and endless sky
Fly my Ravens,over my head
Let the wind carry you up high
Fly my Ravens,it`s time to fly
And for me maybe to die

euatora: Sözleri ben yazdığım için cevap verebilirim sanırım :)

Öncelikle hayatımda hiç The Bathory dinlemedim. Bathory isimli black metal grubundan bahsediyorsan 1-2 parçasını duymuşumdur belki ama Raven diye bir parçaları olduğundan haberim yok.

Sözlere gelecek olursak "Fly my Ravens, over my head - Over the mountain and endless sky" bölümü benim yazdığım nakarattaki "Raven fly over the grey clouds to the dark sun" bölümüne biraz benziyor. Fakat kuzgun temalı çok fazla şarkı var. Hatta Edgar Allan Poe'nun Raven isimli çok ünlü bir şiiri de var. Anlam olarak incelersen benim yazdığım sözlerde ana tema kuzgun değil. Sözler ölmek üzere olan bir savaş esirinin ağzından ve kuzgun hayalinde canlandırdığı bir hayvan. Çok itinalı davrandığım için sözlerde bir çok şey anlatmaya çalıştım ama tabi okuyan herkes o kadar anlam çıkaramayabilir. Mesela kuzgundan uçup ona yardım getirmesini ve kendisini serbest bırakmasını istiyor. Fakat ordan çıksa bile karşılacağı ortam yine savaş olacak. O yüzden orda açlıktan mı ölse daha iyi yoksa çıkıp savaşarak mı, kendisi de karar veremiyor. Özgürlüğü engelleyen şeyin dört duvardan ibaret olmadığını anlatmak istedim. Neyse umarım açıklayıcı olmuştur, biraz fazla uzattım ama :)

Ice ben sana hırsızsın demedim..sadece esinlendigini düşündüm.zaten şarkınıda dinledim.sanırım senınki death adamlar akustikle çalmışlar.ayrıca dedigin gibi Bathory black metal grubu olanından degil :) . The Bathory bende bi o şarkısını dinledim.üstüne senin demoyuda dinleyince biraz çagrışım yaptı.yanlıs anladıysan sorry ;)

Yok hayır sorun değil de esinlenme demişsin, esinlenmem için önce dinlemem lazım :) Hem şarkı sözlerinden konu açmışken de biraz bahsetmek istedim çünkü gerçekten okuyanlar benim kafamdakileri pek anlayamıyorlar nedense...

Geri