En Kral Otomobil Markalari (guvenilirlik/reliability Ve Kalite Problemleri Cikartma Anlaminda)

86 model Suzuki Alto kullanıyorum, babamın ilk arabası :shame: 800cc, 3 silindir , 30 beygir. Yakmıyor , ufacık her yere park edebiliyorum, iddası yok, tın tın gidip geliyorum, mutluyum (y) (Arabanın 4 ileri vites ve kadranın en son 140 km/h gösterdiğini de belirteyim :D )

86 model Suzuki Alto kullanıyorum, babamın ilk arabası :shame: 800cc, 3 silindir , 30 beygir. Yakmıyor , ufacık her yere park edebiliyorum, iddası yok, tın tın gidip geliyorum, mutluyum (y) (Arabanın 4 ileri vites ve kadranın en son 140 km/h gösterdiğini de belirteyim :D )
Benim teyzedede bi marutti var 94 model . oda 800 cc tüplü istanbula 55 liraya filan gidiyor galiba ankaradan :D 12 kuruş yakıyor :D Ama gel gelelim araç yan yatıp sürüklenmedimi içinde golden cinsi köpekmi taşımadılar :D Yeri geldi yağını suyunu unuttular araç hala sapasağlam yürüyor çok garip araçlar :D

otomotivde teknolojik donanımlar günümüzde her marka için ulaşılır hale gelmiş durumda... artık her marka ürettiği arabalarda zengin donanım sunabiliyor özellikle de turbo ve yazılım geliştirmeleriyle düşük sarfiyat ve yüksek performans sunabilen motorlar üretiliyor dolayısıyla şu iyi bu iyi laflarının artık göreceliliği yüksek.. fakat dayanıklılık ve minimum arıza durumları kesinlikle markadan markaya hatta ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor.. kendi çapımda arabalar ve tamirci ustalarla içli dışlı biri olarak ta bu farklılıkları ziyadesiyle tecrübe etmekteyim :) .. ve yazdığınız listeye tamamen katılıyorum.. japon otomotivi her ne kadar avrupalılar kadar vergi ve yakıt ekonomisi mücadelesi vermesede, ürettiği arabaların gerek karoser gerekse motor dayanıklılığı hat safha da.. şahsen renault lardan çok çekmiş biri olarak bu bariz kalite farkını külüstür japon nissanım da hayretler içerisinde tecrübe etmeye devam ediyorum :)

Geri