Joe Satriani Tonu

selam arkadaşlar.satriani tonu yakalayabilmek için ekipman olarak tavsiyeleriniz nelerdir?
mg50cfx amfim var.
bossun pedalları var. ds1.od3.dd7.cs3.ns2.
jm dunlop 95 q wah pedalı.
rp200a prosesör.
m audio track plus ses kartı.
behringer c3 mikrofon.
behringer x1002 mikser
ibanez js 2400wh gitar.
Bir arkadaş amfi olarak blackstar ht 5 tavsiye etti..
Sizin görüşleriniz nelerdir?Linkini paylaştığım arkadaşın tonuna yakın bir ton alsam harika olacak?

Yanliz arkadas yanlis birsey soylememis. O tonda aman aman spesifik birsey yok. Buyuk olcude tuse ve biraz eq tonlamasi ile yaklasilabilecek bir ton. Elindeki ekipmanlar da buyuk olcude yeterli.

Edit: Arkadas tuseyi biliyormus dagilabiliriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanliz arkadas yanlis birsey soylememis. O tonda aman aman spesifik birsey yok. Buyuk olcude tuse ve biraz eq tonlamasi ile yaklasilabilecek bir ton. Elindeki ekipmanlar da buyuk olcude yeterli.
Yanlış değil ama ben ekipman sordum eğer dikkatli okursa mesajı.Tuşe olayından çok farklı bazı şeyler.Ton gitaristleri yok mu?Tuşen inanılmaz olsun ama ton olmadıktan sonra o sesi alamazsın değil mi?..Tuşe konusunun açılması tuhaf.
O kadar kolay bir ton olsa herkes alabilirdi.. Ekipmanın hiç etkisi yok gibi konuşuluyo şu an..

Hocam bak ben çok uzun zamandır kullanmaktayım satchurator'Ü.. Doğrudur ds1 tabanlı bir pedaldır ama bu pedal ds1'in toplanmış kirli seslerden arındırılmış ve daha da netleştirilmiş halidir. Bu pedalı gerek lambalı gerekse transistörlü bir çok amfide denedim. Kiminde traş makinası gibi ses verdi kiminde ise amfiye çığır atlattı. Ki bu her pedal icin geçerli.. yani pedal amfi uyuşmazlıgı yasanabilir. misal usa yapımı blues jr'da(full lambalı) denedim sonuc mukemmel.. orange thunder(full lambalı) kafa kabinde denedim eh işte hughes and kettner blonde editonda (transistörlü) denetim sonuc yine cok iyi idi. carvin sx 50 denedim sonuç yine fena değil..

yani olay pedal amfiden çok uyum meselesi.. kimi birbiriyle çok iyi anlasırken kimi nefret edıyor. denemek lazım.. sence satriani gibi bir virtiözün adına cıkarılmış ve bizzat kendi sahne setupında kullandığı pedalın kötü olmasına imkan var mı? taban ds1 dogrudur.. ama ds1 i neyle boostlamıs ta o tonu elde etmiş on u bilmıyoruz? steve vaide ds1 tabanlı bir ton kullanmakta .. ama neden satrianiyle alakası yok tonun?

Hocam bak ben çok uzun zamandır kullanmaktayım satchurator'Ü.. Doğrudur ds1 tabanlı bir pedaldır ama bu pedal ds1'in toplanmış kirli seslerden arındırılmış ve daha da netleştirilmiş halidir. Bu pedalı gerek lambalı gerekse transistörlü bir çok amfide denedim. Kiminde traş makinası gibi ses verdi kiminde ise amfiye çığır atlattı. Ki bu her pedal icin geçerli.. yani pedal amfi uyuşmazlıgı yasanabilir. misal usa yapımı blues jr'da(full lambalı) denedim sonuc mukemmel.. orange thunder(full lambalı) kafa kabinde denedim eh işte hughes and kettner blonde editonda (transistörlü) denetim sonuc yine cok iyi idi. carvin sx 50 denedim sonuç yine fena değil..
bende marshall mg50cfx var.yani al ama sonuç tombala gibi bişi diyosun..::))

evet aynen öyle diyorum.. ki stok ds1 keeley mod ds1 ve vox satchuratoru epey bır kıyaslama ımkanı buldum aynı anda ve aynı amfilerle.. kararım sahnede ve kayıtta vox satchurator oldu. ama dedıgın gibi tombala..

ful lambalı bişeye geçmek lazım ama dediğim gibi bu youtubeadaki kişi gibi ton yakalasam süper olacak.guitar rig de kullanıyomuş.araştırdım adam gibi preset de yok.

dedim ya full lambalıda tombala.. mesela 68 deluxe reverb amfide denedim. mükemmel bir amfi şuanda türkiyede pek yok sagolsun sahibi arkadasım benı kırmadı denedim. sonu pek olumlu diyemem. yani pedalın kendisini alıp gidip dukkanlarda en iyi anlastıgı amfiyi deneyeceksin.

Hocam o gitar acayip bişey js1000 çalmıştım satriani tonlarını veriyordu zaten. Elindeki amfi bile yeterli aslında js1200 için.

Geri