sperzel kilitli burgu ve tonepros kilitli kopru...

kevin bond akort mu kaçırıyor acep:)

bu arada kilitli burgularımdan çok memnunum ama onlarda biyere kadar ben bazen çok hayvansi çalıyorum akort gidiyor..teller baya esniyor çünkü..bence en güzeli setupa bir tuner takıp iki üç şarkıda bir kontrol etmek..kralı gelse bozulabiliyor nasılsa hem kevin bondun orjinalliğinin gitmesi bizleri üzer...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya tabi işte bendede aynı sorun var.bole hayvani bend lerde ozellikle si ve mi teli akord kacıryo.bi ara adam gibi bi grafit nut takıcam da.hani almısken bide sperzel falan mı alsam dedim.tone pros tan vazgectim zaten.gereksiz geldi nedense.

masterofpuppetsasd demiş ki:
ya tabi işte bendede aynı sorun var.bole hayvani bend lerde ozellikle si ve mi teli akord kacıryo.bi ara adam gibi bi grafit nut takıcam da.hani almısken bide sperzel falan mı alsam dedim.tone pros tan vazgectim zaten.gereksiz geldi nedense.

Sabit köprülerden pek anlamıyorum ama tone-pros gereksiz olmamalı. Double locking floyd'larla single locking floydların arasında fark olmazdı o zaman. Single locking olanlar tarih oldu bile diyebiliriz artık :)

Ama aslına bakarsan sadece sperzel'ler senin problemini çözmeli. Jackson inatla daha üst seviye tuner'lar koymuyor Japon gitarlarına, galbia maliyetleri çok düşük :)

TonePros köprülerin özelliği kilitli olması. Köprü kilitlendiği zaman inanılmaz stabil oluyor, akord ve entonasyon çok uzun süre sabit kalıyor.

Sperzel burgular da gerçekten çok iyi. Grover rotomatik (kilitli olmasa da) şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca planet waves in de kilitli burguları mevcut.

Bir de eşik konusu geçmiş bence en iyi eşik, kemik eşikler.

üst eşik malzemesi olarak kemik daha pahalı ve kalitelidir diye bilirim. kilitli akord kulakçığı da işini görer diye düşünüyorum, sperzel, shaller falan bişeyler yaparsın :p

sperzel almayı ben de planlıyorum.ancak yurtdışından almanı tavsiye ederim.ufak bir paket.hem kargosu düşük olur hemd e gümrüğe takılmaz.güzel güzel gelir kapına kadar.

Sperzel ve TonePros almıstım yurtdısından zamanında Gibson Explorer a gercekten bayagı farketti. Aslında sadece James hayranlıgımdan alsamda iyiki almısım dedim böyle siyah siyah :)

Geri