SF2 Dosyaları

Kaliteli SF2 dosyalarını nerden bulurum?

Birkaç adresten indirdiklerim berbattı. Bir iki notayı örnekleyip yok fülüt yok gitar diye koymuşlar. Ulan gitar 3 oktavdan fazla iki notayla olacak iş mi bu? :evil: Haklılar bi noktada MB olayı RAM olayı ama iki notalya da olmaz ki.

Ben razıyım 50 100 MB indirmeye yeter ki örneklemesi yeterli olsun.

Anlatabildim galiba. :cry:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Herşeyden önce GM Standart drumkit lazım,

sonra iyi bi Kuyruklu Piyano yanına bass gitar aliim,

üzerine yan flüt ve yaylılar string falan fena olmaz.

Ha bi de....

neyse .okunu çıkarmadan çekiliyim ben.

Fluid adında 120 megabytelık güzel bir gm soundfont bank var her yola geliyo googledan arat bulursun büyük ihtimalle.
Ayriyetten CDXtract adlı programla herhangi bir akai cdsinide sf2 formatına dönüştürmen lazım. Akai cdleride nette görebilirsin kablo fln varsa indiredebilirsin

...

hammarsound.com gayet güzel...ben oradan gerçekten çok güzel sf2 dosyaları indirdim yalnız ram olayı çok önemli bende bir bass sample var şahane ama 240 mb direkt ramine yüklendikleri için windowsunu kastırıyor. 1 gb ram olmasına rağmen.Nette ararsan bulursun giga, sf2 yada vienna sountfont editoruünü kullanarak birazdaha küçülteblirsin sağından solundan düzenleyerek artık işine ne yarayacaksa...cdextract programı ile gigaları çevirebilirsin...

Aşağıda önerdiğim bir adres var. Buradan ister küçük ister standart soundfont bank'ları download edebilirisin. Özellikle keman ve nefesli sesleri fena değil. Nebukenazar dediği gibi Vienna studio lie kesip biçip oynayabilirsin de .

Sevgiler

www.personelcopy.com
[/url]

Aşağıda önerdiğim bir adres var. Buradan ister küçük ister standart soundfont bank'ları download edebilirisin. Özellikle keman ve nefesli sesleri fena değil. Nebukenazar dediği gibi Vienna studio lie kesip biçip oynayabilirsin de .

Sevgiler

www.personelcopy.com
[/url]

Sevgiler

www.personelcopy.com
[/url]

sf2 dosyalarını hangi program açmakta?

Kontakt 2 de denedim açmadı.

Piyasada Kontakt 1 bulamadım, o derece ki, Kontakt 1'in korsanını bulsam ona da atlayacağım artık (gogle'da Kontakt 1'in sf2 dosyalarını açtığından bahseden veriler gördüm)

Onun dışında Halion alayım diyorum ama onun dosyalarının uzantısı başka?

Çöpe mi atayım bu sf2'leri?

Bu sf2 dosyalarını en son kullandığım tarih üzerinden 4 sene geçti.Sf2 lerden sonra vsti teknolojisi öyle gelişti ki pek sf2 lerle ilgilenmez oldum.Kendi yaptığım sf2 leri bile kullanmıyorum.Kişisel sample setleri yapmak istediğimde daha esnek olan kompakt işimi görüyor.

ama hatırladığım kadarı ile vsampler isimli bir program vardı.sf2, gig, akai, halion gibi bir çok sample formatını destekliyordu.Onu kullanabilirsin...

Geri