Uçakta Enstrüman Taşıma-- Yardım

Ben de denk geldim uçakta gitar, bağlama vs. taşıyanlara ama bu enstrumanların hepsi de gigbag diye tarif ettiğimiz kılıfların içerisindeydiler hardcase ile uçağa alınanı görmedim. Benim aklımı kurcalayan mevzu 2 tane gigbagli gitarla(tele, strat) kabine girip giremeyeceğim. :D

Pegasus'la Italya'dan gitar getirdim , gitar icin bir tane daha koltuk aldim (90 lira odedim yanlis hatirlamiyorum , yolcu icin bilet alirken ki vergiler odenmiyor) , gitari da case icinde kabine soktum haliyle , ust raflara da sigdi , komple kapatti ust raflardan birini , iki koltukta da yayiya yayila geldim.

Geçen hafta Pegasusun İstanbul-Amsterdam uçağında elemanın biri softcase ile getirdi gitarını. Sordum, bir sorun çıkarmadılar dedi. Pegasus'ta çok keyfi şeyler oluyor gerçi. Hakkınız olan kabin bagaj ölçü ve ağırlığını aşmadığınız sürece bir sıkıntı olmaz diyeceğim ama muhtemelen aşıyorsunuz. :)

Kendim olsa neyse ama arkadaşa daha fazla zahmet vermek istemiyorum. Mng 30tl ye getiriyor.
Yurtiçi kargoyu da tavsiye ederim, enstruman olduğunu belirtirseniz çok titiz davranıyorlar, birkaç defa enstruman getirttim sağolsunlar sorunsuz ulaştırdılar. Bir de şu an zaten %50 sevgililer günü indirimi var, gönderen cep telefonuna gelen kodla gidip şubeye verirse %50 indirim alırsınız.
Sevgililer Günü Kampanyası > Kampanyalar > Bilgi Servisleri > Yurtiçi Kargo

Yurtiçi kargoyu da tavsiye ederim, enstruman olduğunu belirtirseniz çok titiz davranıyorlar, birkaç defa enstruman getirttim sağolsunlar sorunsuz ulaştırdılar. Bir de şu an zaten %50 sevgililer günü indirimi var, gönderen cep telefonuna gelen kodla gidip şubeye verirse %50 indirim alırsınız.
Sevgililer Günü Kampanyası > Kampanyalar > Bilgi Servisleri > Yurtiçi Kargo
arkadas benden habersız gondermış bişey diyemedım artık

Kurallara göre, kabin bagajı 55 cm den uzun ise, bagajı kabine alabilmek için koltuk alınması gerekiyor fakat 75 cm yi de aşıyorsa kargo bagajına verilmek zorunda. Yani hardcase var ise kargo bagajına vermek zorundasın ki verin de zaten hiçbirşey olmaz. Hardcase yok ise rica ederek kabine alabilirsiniz genelde.

Geri