Solid Custom Guitars

Renklendirme aşamasında yeşilden başlayarak turkuaza kadar gittim ve istediğim tonu buldum. Sonunda nasıl bir gitar çıkacak ben de merak ediyorum.
Abicim ellerine sağlık. Şu renge aşık oldum yahu. Birde bu gitara 22 perde maple tuşe ve govde ile ayni renk sedef inlayler cok tatlı olur. Birde floyd rose olsa çok tatlı gitar olur. Daha fazla gitarlara sulanmadan kolay gelsin deyip gideyim en iyisi. Kolay gelsin :D

Solid #2 Plain Mahogany

Body: Mahogany
Neck: Wenge
Fingerboard: Ebony
Bridge: Hipshot Hardtail
Tuning Pegs: Wilkinson E-Z Lok
Pickups: Seymour Duncan Quarter Pound Bridge
Seymour Duncan P-Rails Neck (P90-Humbucker-Single)
Frets: Dunlop 6100 Jumbo
Electronics: 1 Volume, 1 Tone, 3-way pickup switch, 3 way P-rails mode switch
Finish: Nitrocellulose

Bu gitarın tonunu ortaya çıkaracak güzel bir kafa-kabinle kayıt yapmanız daha sağlıklı olacak diye düşünmekteyim.

enfes olmuş gitarlarınız elinize sağlık.Bir mühendis ve gitar yapım üzerine iş yapmak isteyen (en az 10 sene sonra) biri olarak ilham aldım sizden :) Naçizane olarak bu tarz butik ürünler yapanlarda çok fazla görmek istediğim birşey de hardware i (özellikle köprü, üst eşik vs ) yapabilecek türkiyede yine firmalar var.Bunlardan kullanılsa gitarınıza çok yakışacaktır diye düşünüyorum.Belki isteğinize göre özel boyanan hardware ler olabilir. altın ve krom dışındaki renkler belki bu kadar özenle yapılmış gitarlara, egzotik agaçlara daha güzel yakışır görsel olarak.

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi lambalı amfi kullanarak video çekmeyi düşünüyorum. Şu anda üzerinde çalıştığım 2 gitar da bitince, bu 4 gitarı da lambalı amfilerle birlikte dinleyebileceksiniz. Bu video işini benden daha iyi çalan gitaristlere devretmek istiyorum ayrıca :)

@Clamper ben de yerli üretime destek verilmesi taraftarıyım. Hantuğ'un ürünlerini takip ediyorum, sonraki projelerde kullanmayı istiyorum. Ek olarak Erhan Suludere'nin markası olan ERS manyetiklerinden de kesinlikle yaptıracağım bir sonraki gitarda. Kendisiyle konuşuyoruz sürekli. 3'lü Lipstick set yaptıracağım, malzemelerinin yurtdışından gelmesini bekliyorum. Türkiye'de güzel işler yapan insanlar var. Herkesin bu insanları tanıması, ziyaret etmesi, sosyal medyada paylaşması lazım. Ancak bu şekilde daha kaliteli ürünlere ulaşabiliriz.

Son olarak videolarda nasıl bir amfi kullanılsın istersiniz? Clean- overdrive- distortion gibi bir sıralamayla mı gitsin istersiniz? Bir şarkı seçip, içinde hangi tonlar gerekiyorsa onların kullanılmasını mı istersiniz?

Bugün Tuncer Tunceli'nin instagram hesabında rastladığımda daha önceden bu başlıkta gördüğüm için şaşırıp açtım ve tonun gerçekten telefon kaydına rağmen çok güzel geldiğini gördüm. Ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim. Aslında en büyük sorunlardan biri bu kayıt işleri. İyi mikrofonlarla, stüdyo ortamında kayıt yapmayı düşünüyorum. Şu an üzerinde çalıştığım 2 gitar da bitince, daha kaliteli videolar yayınlayacağım.

Şu anda 2 gitar üzerine çalışıyorum. Bir tanesi turkuaz gitar ve ikincisi de bu renkli olan. Bu modele "Coloroid" ismini uygun gördüm. 80'lerden ilham alarak tasarladım. Bu renkleri sadece selülozik vernikle elde ettim. Herhangi bir yapıştırma kullanmadım. Yakın zamanda bu iki gitarın son halini görebileceksiniz.

Dosyalar

• 1430813948031.jpg
    1430813948031.jpg
    195.2 KB · Gösterim: 326
  • DSC_0280.jpg
    DSC_0280.jpg
    87 KB · Gösterim: 280
  • DSC_0284.jpg
    DSC_0284.jpg
    94.1 KB · Gösterim: 504
  • DSC_0274_20150522234928607.jpg
    DSC_0274_20150522234928607.jpg