Artec manyetik hakkında fikir sahibi olan var mı?

vilekrueger demiş ki:
güzel renk seçenekleri varmış bulunsa kesin alırdım ama buraya sadece krem ve siyah gelir, niye çünkü sorsan satılmaz burda ondan getirmiyoruz derler, harbidende satılmayabilir inanırım.. bu bizim milletin odunluğu öldürecek beni, odun olup yakıcam kendimi..

Beni de haberdar et abi... Geçen gitarın manyetiklerini değiştirmeye karar verdim, DiMarzio'nun sitesinden baktım, beğendim vs. Renkler de şeker gibi maşallah, dedim kendi kendime "Şöyle mor mor manyetikleri taksam gitarıma, cillop gibi olur ama..." Kıvılcım'a bir sordum, "Biz onları sipariş üzerine getirtiyoruz, mal istediğimiz dönemde paketin içine koyduruyoruz. Şimdi söylesen bile en erken yazın eline geçer manyetik." Ben mecbur muyum peki siyah manyetik kullanmaya? Keseri alıp girişicem abi bu millete ben bi gün ama...

nadiras demiş ki:
seymour duncan ile aynı kablo diziliminde olduğu söylenmiş benim aldığım single boyutundaki humbucker da 4 tane kablo var
http://www.seymourduncan.com/support/schematics/schematicspdf/1h_2s_1v_2t_5w_as.pdf
üstteki pdf de ise benzer modelinin strata uygun kurulumu var bnm karşılaştığım sorun bu diyagramda 5 tane kablo var gri ile gösterilen kablo beyaz olmalı ama 1 beyaz kablo var
ve bu yüzden ses standart squier strat manyetiklerinden bile çok çok daha kötü çıkıyor ve normalde humbucker gibi bir single olduğu için dipsesinin neredeyse hiç olmaması gerekiyor sanırım
*tek gitarımı kullanamıyorum durum ciddi baya

(mydukkandaki vintage custom yazan manyetik kendileri ser
amik ve alnico diye iki modeli var)

sorun kırmızı ve beyaz ucu bağlamayıp kapatınca ve yeşille şaseyi toprakladığında ve siyah ucu da manyetik selektörüne taktığınızda halloluyor bundan sonraki arkadaşlara yardımcı olabilirim umarım

farkı fiyatımı?

merhabalar. mydukkanda satılan artec manyetikler ;Artec Super Power HO Serisi ve Artec HXVN - HXBB arasında 2 kata yakın fiyat farkı var. bunların ses ve kaliteleri arasındaki fark nedir tam olarak? :?:

Ben kullanıyorum gitarımda. Modelini bilemiyorum şu anda. Harmonikleri çok güzel alıyor. Oldukça dolgun ve parlak tonlar veriyor. Fiyatına göre çok çok iyiler gerçekten. Ama diğer manyetiklerle yarışabilir mi? Bilmiyorum çünkü daha önce ne SD nede EMG kullandım. Ama eski JS30'umdaki stock manyetiklerinden kat be kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Merhaba arkadaşlar,ben geçen hafta aldığm squier startocaster'ımn köprüsüne power serisinden taktım ,manyetiğin ses çıkışı inanılmaz şekilde yüksek,okadarki zoom 505IIde kayıtlı olan eski distortion effectlerin sesini kıstım,ayrıca clean tonlarda diğer manyetiklerdende daha yüksek bir volume verior(tyek sorun bu oldu) çok iyi harmonicleri yakalıor ,ben yeni gitar almayı düşünüyordum,şimdilik askıda :)

bu arada bağlamakta bazi arkadaşlar sorun yaşamış,onlarada şunu söylyimki,5 tane tel var ama siz sadece yeşilolan switchera,siyah ve gümüş renkliyi toprak bağlantısı yaapın,kırmızı ve beyazda birbirine bağlı kalacak,biyerlere bağlamayın
http://www.stewmac.com/freeinfo/I-3192.html
herkese iyi çaloşmalar :))

rica ediyorum , kullanmayan arkadaşlar yorum yapmasın. 1.5 yıl boyunca artec kullandım. H-S-S şeklinde. o fiyata o güzel sesin yanına bile yaklaşabilecek başka bi marka tanımıyorum. fiyat/performans olarak değerlendirildiğinde övgüyü hakeden bi manyetik bence.

avenger demiş ki:
Ben kullanıyorum gitarımda. Modelini bilemiyorum şu anda. Harmonikleri çok güzel alıyor. Oldukça dolgun ve parlak tonlar veriyor. Fiyatına göre çok çok iyiler gerçekten. Ama diğer manyetiklerle yarışabilir mi? Bilmiyorum çünkü daha önce ne SD nede EMG kullandım. Ama eski JS30'umdaki stock manyetiklerinden kat be kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

hocam hangi artec modeli nedir

ve bende bu cumleyi arıyordum d:

2 3 saaattir artec single görünümlü humbucker manyetikle takla üstüne takla atmaktayım:Dbağlantı şeması seymour duncan la aynı yazıyor ama olmuyor manyetiğe dokununca caz cuz ses geliyor şase sorunu sanırım ama aynen plana uygun yaptım yaşasın sıyırcam:D fikri olan yardımcı olabilirmi?

ya tabi ki de seymour duncan la falan aynı olamaz da yinde de gitarın üstündeki stock manyetiklerden (çoğu gitar için) iyidir bende bi hane hum. aldım yanlız ufak bi sorunum var bilen arkadaşlar yardımcı olsunlar

şimdi efenim;

benim gitarım artec almazdan önce s-s-s manyetikli 5 yollu switch li 2 tone 1 volume lü bi strat kopyasıydı ama ben köprüdeki single yerine artec hum. takıtm yanlız bu manyetikten bi srü kablo çıktı eski manyetikte 2 tane kablo vardı bundan bayağı bi kablo çıktı ben lise fizik bilgilerimi kullanarak ve deneyerek bulabildiğim en güçlü seste manyetiği kurdum ama yinede içim rahat değil bilenler yardım etse de bende rahatlasam. model : Artec Super Power HO Serisi köprü için olan.

yorumuma gelince kötü bi gitarınızı alt-orta düzey bir gitara çevirebilir bir manyetik.verdiğiniz paraya değer.benim aldığım model armonikleri iyi yakalıyo :D önceden armonic yaparken iki büklüm olurdum şimdi daha rahatım.

şimdiden teşekkürler.

arkadaşım dediğim gibi bende monteledim ama metal kısma dokununca single görünümlü humbuckerde cızırtı oluyor ne yaptıysam kesemedim ama artec manyetik alınır tonları fena değil bu fiyata ...

abi kafam accayip karıştı yarım saattir bir şeyi lehimleyemedim tam olarak bilen varsa lutfen bizlere , topraklamayı nereye yapıcagımızdan tutupta tum ayrıntıları anlatabilir mi ?

hocam şimdi lehimledim ses falan geliyor herşey süper de toprak olayını yanlış yaptım sanırsam gitarın metal bir noktasına dokununca dip gurultusu kesiliyor da mazallah carpılcam diye korkuyorum

merhaba canlar 1-2 sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim..cort viva gold 2 gitarım var stock manyetikleri zayıf bende birazda olsa iyileştirmek istiyorum ton olarakta metal yapabileceğim iron maiden megadeth falan çalabileceğim aynı zamanda blues rock falanda yapabileceğim bir şey istiyorum yani aklımdan geçen şu köprüye artec hxbb , sap a ise super power lardan takmak istiyorum sizce nasıl olur böyle?

Geri