Aylar Sonra Les Paul'ümü Aldım! :d (cort Cr-custom)

Geçtiğimiz yazdan beri gerekli gereksiz konularla forumu işgal ederek verdiğim uğraşlar sonucu Cort CR-Custom gitarımı az önce aldım. Ibanez GRG270'imin üstüne 500 tl verdim, yanında bir de Warwick marka hardcase aldım. Gitarda şimdilik bir sorun yok gayet güzel, temiz. Her türlü saçma soruma sıkılmadan cevap veren Hakan Abi'ye ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim :) Bilmiyorum belki bu konu da gereksiz oldu ama sevincimi paylaşmak istedim sadece :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlı olsun :)
Cort CR Custom güzel gitardır.
Birçok epiphone'a taş çıkartır.
Güle güle kullan :)
Çok teşekkür ederim :) Aslında Epiphone istiyodum ama Hakan abi'nin yorumlarıyla bunun daha mantıklı olacağına karar verdim :D
Sıra geldi Marshall tarzı bir lambalı amfiye ve onu çalabileceğin ıssız yerde bir müstakil eve. Kolay kurtuluş yok bu işlerden ve masraflardan :D
Şu üniversite sınavı bi geçsin istediğim yere yerleşeyim de amfi falan o zaman artık :D
Aynen hocam bu gitar, teşekkürler :)

1424813103070-1549640013.jpg
@erenkavukcu @Glacial Pace Buyrun :)
@hackeiommi :D:D Eyvallah:cool:

Son düzenleme:
Cort'un eski namını sildiği gitarlardan. Eskiden herkes "alırsın cort , olursun zort" derdi. Cidden çok iyi gitarlar üretmeye başladı cort.
Artık "alırsın cort, olursun lord" valla. Epiphone LP alacağıma, Cort cr custom almak daha mantıklı. Bir de senin gitarın üzerindeki maple kaplamanın bir aşırılığı yok. Bazı modellerde çok aşırı bir flame var. Ama sendeki çok şık. Güzel günlerde kullan :)

Bu arada kasanın ağırlıgı nasıl? Merak ettiğim bir şey de, solid body mi yoksa chambered mi? Bir zamanlar Ultra III Epiphone alacaktım, sırf chambered diye vazgeçmiştim.

Son düzenleme:
alırsın cort olursun lord kardeşim elinde paralansın :) .
:D:D Sağolasın hocam :)
Cort'un eski namını sildiği gitarlardan. Eskiden herkes "alırsın cort , olursun zort" derdi. Cidden çok iyi gitarlar üretmeye başladı cort.
Artık "alırsın cort, olursun lord" valla. Epiphone LP alacağıma, Cort cr custom almak daha mantıklı. Bir de senin gitarın üzerindeki maple kaplamanın bir aşırılığı yok. Bazı modellerde çok aşırı bir flame var. Ama sendeki çok şık. Güzel günlerde kullan :)

Bu arada kasanın ağırlıgı nasıl? Merak ettiğim bir şey de, solid body mi yoksa chambered mi? Bir zamanlar Ultra III Epiphone alacaktım, sırf chambered diye vazgeçmiştim.
Çok teşekkürler:) Solid Body ve Chambered nedir tam olarak:oops: Ama şunu söyleyebilirim, benim Ibanez'e göre daha ağır.

Cort'un CR Customları Gibsonlara göre daha hafif. Ama chambered (oyuk) olduklarını sanmıyorum. Zira gövde olarak Gibsonlardan biraz daha ufak tefekler. Ama malzeme kalitesi çook iyi. Manyetikler kafadan Seymour Duncan zaten.

Solid Body ve Chambered nedir tam olarak:oops:

Solid body, gövdede hafifletme adına oyuk yok. Chambered body'de ise hafifletmek için özel bir şekilde içerisine oyuklar açılıyor.
(bknz : Chambered > http://www.warmoth.com/Guitar/Bodies/images/strat_hollow_top.jpg )

Ama malzeme kalitesi çook iyi. Manyetikler kafadan Seymour Duncan zaten.

Abi beni de fiyatına göre etkileyen şeylerden birisi. Manyetiklerinin Seymour Duncan olması ve şu tunerların kluson olması. Çok hoşuma gidiyor :) Bendeki gitara bir Cort CR Custom teklifi gelse düşünürüm yeminle, bir şekilde orta yol da bulunur :D

Geri