Audiophile 2496 PCI ve Audio Buddy - Lütfen Yardım...

B

bileksimit

Arkadaşlar merhaba,
Audiophile 2496 PCI ses kartım var ve kayıt yapmak için bir pre amp almayı düşünüyordum. İlk evvel mikrorfon için alıcaktım ama daha sonra enstrumana da lazım olacağını düşündüm. Ve Audio Buddy yi tavsiye ettiler. Sizce nasıl bu ikili? Çünkü fiyatı ve performansı bakımından iyiymiş diye duydum.
Size sormamın bir nedeni de amacım dışında bir alet almamak. Yani cihazın çok iyi ses özellikleri olabilir ama benim ihtiyacımı karşılamaz. Bu bakımdan Audio Budyy bunları karşılar mı?
Açıkça yazayım; amacım mikrofon ve enstruman -genellikle electric ve acoustic guitar-kayıt yapmak...
Ne kdara detay verebilirseniz o kadar ikna edici olur. Çünkü kısıtlı imkanlarım var ve hata yapmak istemiyorum.
Şimdiden teşekkürler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
BlueTube Dp iyi ama bayağı pahalı benim için; 255$ diyor Compel sayfasında. Diğeri olan TubePre de 160$. Audio Buddy ise 133$...
Hangisini tavsiye edersin tam olarak? Sanırım Audio Buddy enstruman kayıdında pek de iyi değil ki Tubepre özelliklerinde "klavye gitar kaydedebilirsiniz" gibi şeyler yazmış.
Malum Tubepre daha pahalı ama eğer iyisi oysa ona yönelicem.
Teşekkürler

akustik gitar kaydedilirken iki mikrofon kullanılır, biri gövde biri de sap için, eğer bu kayıt için iyi bir sonuç almak istiyorsan iki kanallı bir preamp seçmen gerekir. tubepre tek kanallı bu yüzden senin işini tam olarak görmez. presonuslardaki tüp seçeneği bence önemli bir artı. eğer acelen yoksa biraz bekleyip bluetube almanı tavsiye ederim hatta forumda satılıyor olması lazım ordan da bişeyler çıkabilir, bence acele etme. ayrıca presonus'un ürünleri m-audio'ya göre daha başarılıdır. aklına takılan başka şeyler olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Off, biraz geç kaldım. Daha bugün M-Audio Audio Buddy aldım...:) Neyse, yapıcak birşey yok artık. Madem almış bulundum başlangıç olarak birşeyler sorayım.
İlkin aletin kutusundan dönüştürücü gibi bir şey çıkmadı, yani kablo. Bunu Audiophile ses kartıma bağlamak için sanırım bir takım dönüştürücü lazım olcak. Nerden bulucaz bunları? Mecidiyeköy'de oturuyorum, elektrikçilerde olur diye düşünüyorum...
Ayrıca Line in-out durumları nasıl oluyor? İng. yardım kitapçığını okudum ve XLR kullanılırken Line-In olmuyor gibi birşeyler yazıyordu. Kısacası işin adab-ı muaşereti nedir? Her türlü ek bilgiyi seve seve sömürmek istemekteyim:)
Ayrıca artık 2. el bir elektrik gitar da almak istiyorum ama bütçem birikene kadar sadece araştırabilirim... Ne tavsiye edersin? Veya nerelere bakmalıyım?
Bildiklerinizi paylaşınız efenim:)
Şimdiden teşekkürler...

Teşekkürler...
Peki Audio Buddy cihazının önünde ve arkasında bulunan Phantom Power'ın işlevi nedir?
Ayrıca mikrofon kaydı yapmak için iyi bir program var mı? Windows'un kendi ses kaydedicisi var ama bundan daha iyi bir seçenek vardır mutlaka...

phantom power mikrofonların voltajını yükseltmek için kullanılan bir teknoloji ve yanlış hatırlamıyorsam genelde condenser mikrofonlar için kullanılıyor ama tam emin değilim. kayıt için qubase'i denesen iyi olur bence...

Evet, Cubase güzel bir çözüm ama orjinal sürüm alıcak durumum olmadığından (bkz:öğrencilik), ayrıca orjinal olmayanlar da dongle sız çalışmadığından başka bir alternatif bulmak zorundayım. Freeware bir program veya bilmiyorum onun gibi bir şey. Özellikle punch in/out özelliği taşıyabilecek bir program..
Teşekkürler

Geri