Kredi Kartı Almak Istiyorum, Hangisini Almalıyım?

Ben devlet memuru olmamın avantajını kullandım. Bana kapatma konusunda toplam borcumu ödemem gerektiği söylendi. Ben de hemen ertesi gün kredi çekip kapattım. Kredi borcumu da kısa vadede kapattım. 4 yıldır kredi kartı kullanmıyorum. Kafam çok rahat. Hatta nakitle alışveriş yaptığımdan beri daha az para harcıyorum.
Evet hocam aslında kartın taksitle alma gücüne güvenip habire harcama yapıyoruz :) yalnız şöyle bi durum da var, diyelimki 2bin liralık bi ekipman alacaksınız, bunu almak için birkaç ay biriktirmeniz gerekiyo,kartla alınca da hemen alıp bikaç ay beklemeden kullanmaya başlıyosunuz, tabi işin başka boyutu da bu taksitlerin çeşitlenmesi ve totalde yine her ay bi ekipman parasına ulaşması :)

Evet hocam aslında kartın taksitle alma gücüne güvenip habire harcama yapıyoruz :) yalnız şöyle bi durum da var, diyelimki 2bin liralık bi ekipman alacaksınız, bunu almak için birkaç ay biriktirmeniz gerekiyo,kartla alınca da hemen alıp bikaç ay beklemeden kullanmaya başlıyosunuz, tabi işin başka boyutu da bu taksitlerin çeşitlenmesi ve totalde yine her ay bi ekipman parasına ulaşması :)
çoğu zaman elimizde kart var diye nakit olsa almayacağımız şeyi alıyoruz.

Daha önce aldığım ENGL amfiyi ve daha geçen günlerde Thomann'dan aldıklarımı kredi çekip aldım. Her seferinde bütçemi hiç etkilemeyecek en kısa vadeli ödeme planımı çıkartıp alacağımı alıyorum. Sonra da başka birşey lazım olursa da borcumu bitirince alıyorum. Bu şekilde alabileceğim en iyi ekipmanı edindim zaten. Çok şükür şu anda da pek birşeye ihtiyacım yok. Maymun iştahlılık yapmamayı da bilmek lazım tabi.

Geri