Peavey 6505 Mini Head

Bu herifi çok severim ilk zamanlarını falan bilirim ama bu kadar down tuning demomu olur allasen...sonda yorum yapmış biraz dialing ile birbirinin tonları alınır diye bide utanmadan...benim için hiç fikir vermiyor hepsi aynı bu kadar gevşetirsen...yandaki prs archon demosunu üstüne koy hatta...
Katılmıyorum. Tüplü amplifikatörlerin gerçek gücü düşük akort ile ve yüksek olmayan seste çalındığında ortaya çıkar aslında. Çünkü tüpler düşük akortlara transistörler kadar iyi cevap verebilen aletler değil. O yüzden, bir ampli düşük akortta iyiyse, tüm akortlarda iyidir.

Katılmıyorum. Tüplü amplifikatörlerin gerçek gücü düşük akort ile ve yüksek olmayan seste çalındığında ortaya çıkar aslında. Çünkü tüpler düşük akortlara transistörler kadar iyi cevap verebilen aletler değil. O yüzden, bir ampli düşük akortta iyiyse, tüm akortlarda iyidir.
Teknik olarak bir itirazım yok ama drop a chaga chaga demo bana fikir vermiyor başarılı mı değil mi anlayamıyorum zaten...

Baya uygun bir fiyat aslında mesa mini ironball falan ile kıyaslandığında...keşke ilk açıklandığında kur uygunken yetiştirebilselerdi...

fiyatı gerçekten çok uygun çok bütçesi olmayanlar için 5150 gibi bir şey. 5150 yerinde saymıyor gerçi kaç senedir. kullananlar karşılaştırırsa fikir sahibi oluruz.

yine de ülkemizde engl fiyatları mesalara göre baya uygun. ironball'un yanına bir ufak amfi daha istiyorum stereo hevesinden, değerlendirilebilir bir amfi gibi bakalım.

Çin malı olmasi hakikaten çok büyük dezavantaj. Geçen 6505 plus'a girişecektim Thomann'dan, bir gördüm ki made in China diye eşşek gibi yazmışlar. Direkten döndüm.
Bir de sorumu ileteyim, bu Çin malı amfilerde jj tüpler mi oluyor ? MH ve 6605+ da jj var sanırım. Doğru mudur ?

Sanırım artık tüm Peaveyler Çin yapım, ben illa Amerikan yapım istiyorum diyorsan elimde var[emoji14]Diğer konu ise hayır, amplilerin çoğunda zaten Çin malı lambalar oluyor, nadir olarak JJ var ve bu çok iyi birşey ;)

Engl'lerdeki de Çin mi yahu :facepalm: Biz has Alman malı diye aldıydık.
Arkadaş Çin'den kaçmak için illa Mesa Boogie mi almak lazım yahu. Kabin alıyoruz ondaki hoparlörler bile Çin. Mesa hariç tabi..
Ben de Mesacı olucam bu gidişle..

Sıkıntı var, şöyleki; üzerinde marka gördüğünüz lambaların hemen hepsi Çin Shuguang fabrikasından çıkma tamam ama hepsi bir değil, Mesa ile Ruby aynı fabrikadan çıkma ama dünya kadar farklı lambalar, seçim çok önemli. Bu arada son zamanlarda gördüğüm Engl lambalar JJ ama karışık alıyor da olabilirler.

Sıkıntı var, şöyleki; üzerinde marka gördüğünüz lambaların hemen hepsi Çin Shuguang fabrikasından çıkma tamam ama hepsi bir değil, Mesa ile Ruby aynı fabrikadan çıkma ama dünya kadar farklı lambalar, seçim çok önemli. Bu arada son zamanlarda gördüğüm Engl lambalar JJ ama karışık alıyor da olabilirler.
Sıkıntı yok espirisine dedim ama sonuçta mesa lambalar öyle bodozlama çıkmıyor, herhangi çin lambalar gibi bunların değerleri test edilip mesada kalite kontrolden geçtiğini tahmin ediyorum,engl amfilerdede üzerlerinde değer grade 26-24 gibi etiketler var.

Şöyle lunchbox ve high-gain bir amfide solo boost olsun istiyorum, çok şey mi istiyorum yahu?
Pedalboard taşımak istemiyorum, taşısam da, clean boost pedalı da olsa amfinin tonu bozuluyor, birisi çıkıp da koymadı şunu.

Şöyle lunchbox ve high-gain bir amfide solo boost olsun istiyorum, çok şey mi istiyorum yahu?
Pedalboard taşımak istemiyorum, taşısam da, clean boost pedalı da olsa amfinin tonu bozuluyor, birisi çıkıp da koymadı şunu.
Ironball da ayni ozellik var mi bilmiyorum ama Screamer 50de mevcut. Master volume boost ve reverb kontrolu icin fs girisi var. Arka panelde master volume ratio kontrolu var. Saat yonunde cevirdikce boostlu halle boostsuz halin ses seviyesi yakinlasiyor, saat yonunun tersine ise uzaklasiyor.
Ama dikkat, sadece lead e değil genel olarak amfinin ses seviyesine bi boost yapiyor. Tam da istedigim ozellik. Eger Ironball'da da ayni özellik varsa bir dusunun derim.
Ben 2 tane 2li fs kullaniyorum. Bir flashback, bir 535q yetiyor.

Ironball da ayni ozellik var mi bilmiyorum ama Screamer 50de mevcut. Master volume boost ve reverb kontrolu icin fs girisi var. Arka panelde master volume ratio kontrolu var. Saat yonunde cevirdikce boostlu halle boostsuz halin ses seviyesi yakinlasiyor, saat yonunun tersine ise uzaklasiyor.
Ama dikkat, sadece lead e değil genel olarak amfinin ses seviyesine bi boost yapiyor. Tam da istedigim ozellik. Eger Ironball'da da ayni özellik varsa bir dusunun derim.
Ben 2 tane 2li fs kullaniyorum. Bir flashback, bir 535q yetiyor.

Öyle de Screamer 50 de büyük ve ağır ben 10-15 watt hatta 5 watt amfide istiyorum :D Çok ağır taşımak istemiyorum doğrusu.
Sahnede hep Blackstar HT5 kullanıyorum her türlü yetiyor fakat solo boost sıkıntı.

Geri