Peavey 6505 Mini Head

Öyle de Screamer 50 de büyük ve ağır ben 10-15 watt hatta 5 watt amfide istiyorum :D Çok ağır taşımak istemiyorum doğrusu.
Sahnede hep Blackstar HT5 kullanıyorum her türlü yetiyor fakat solo boost sıkıntı.

Aaa Deniz ama. Seni severiz, kanalını takip ederiz ama burada bozdun. Hem amfi hafif olsun, hem pedal taşıma. Oooh ne ala! Rodiler işsiz mi kalsın? Sendikaya şikayet edilecek adamsın vesselam :D

Lambalı amfinin tonu, şanı, çığlığı fil kafası gibi trafolarından gelir. İstanbul'da olsan da benim klon Trainwreck'in trafolarını bir görsen keşke. Bir de nerelerden nerelere taşıdığımı duysan isyanı basarsın sanırım :)

Aaa Deniz ama. Seni severiz, kanalını takip ederiz ama burada bozdun. Hem amfi hafif olsun, hem pedal taşıma. Oooh ne ala! Rodiler işsiz mi kalsın? Sendikaya şikayet edilecek adamsın vesselam :D

Lambalı amfinin tonu, şanı, çığlığı fil kafası gibi trafolarından gelir. İstanbul'da olsan da benim klon Trainwreck'in trafolarını bir görsen keşke. Bir de nerelerden nerelere taşıdığımı duysan isyanı basarsın sanırım :)

Eheh abicim niyeyse başkasının gitarımı ve amfimi taşımasını sevmiyorum, içim rahat etmiyor bir türlü.

Bir ara 100w kafa 4x12 kabin taşıyodum manyak gibi. 2-3 konser taşıdıktan sonra bu işin böyle yürümeyeceğini anladım. Sonra kurduğum sistemi de küçülttüm, küçülttüm derken 5W Blackstar'a kadar indirebildim heheh. Ama işte bir solo boost çok mu zor şu güzel amfilerin içine :D

Bu 6505 Mini de çok ilgimi çekiyor ama ben sürekli 3. kanalını kullanmak isterdim mesela onu boost olarak kullanmak yerine onun volume'ünü yükseltmek isterdim.

Eheh abicim niyeyse başkasının gitarımı ve amfimi taşımasını sevmiyorum, içim rahat etmiyor bir türlü.

Bir ara 100w kafa 4x12 kabin taşıyodum manyak gibi. 2-3 konser taşıdıktan sonra bu işin böyle yürümeyeceğini anladım. Sonra kurduğum sistemi de küçülttüm, küçülttüm derken 5W Blackstar'a kadar indirebildim heheh. Ama işte bir solo boost çok mu zor şu güzel amfilerin içine :D

Bu 6505 Mini de çok ilgimi çekiyor ama ben sürekli 3. kanalını kullanmak isterdim mesela onu boost olarak kullanmak yerine onun volume'ünü yükseltmek isterdim.

Fazla hümanistsin, bırak rodiler de para kazansın :)
Tabii sahnem falan olmadığı için bana konuşmak, sallamak bedava :D

Abi 100w kafa ve 4x12'yi nasıl taşıyordun? Özel araç vs mi var? Ben toplu taşımada 15watt combo taşımaktan bıkıyorum :D

Thomann sağlam indirim yapmış. 600 Euroya yakındı, şuan 455 Euroya düşmüş. Yaklaşık 1500 TL'ye geliyor herşey dahil...

Benim de gözüme ilişti ama yabancı bir forumda iki defa geri gönderdim yazmış elemanın biri. Adam mı ultra bahtsız yoksa bir seride mi sıkıntı var, alayı mı böyle bilmek lazım. Aşırı ısınma oluyor yazılmış ayrıca, yine elemanın biri ön panelde ızgaranın arkasında kalan tahta plağı çıkardım hem lambalar hoş görünüyor hem daha az ısınıyor yazmış...

Ben de şu ara EVH 5150 III LBX ile Hughes & Kettner Deluxe 20 arasında gidip geliyorum. Ya da ENGL belki...

Hortlatıyorum.
4 yıldır kullandığım Blackstar'lardan bir seviye daha yükselmek istiyorum. Birkaç yıldır bu amfiye aşırı yükseliyorum, yeni taşınacağım evde ses sorunu da olmayacak apartman seviyelerine mahkum olmayacağım. Sizce modern metal tonlarında bu amfinin aynı bütçede rakibi var mı ?
Mikrofon simülasyonlu USB çıkışının olması kayıt için bana büyük avantaj.

Hortlatıyorum.
4 yıldır kullandığım Blackstar'lardan bir seviye daha yükselmek istiyorum. Birkaç yıldır bu amfiye aşırı yükseliyorum, yeni taşınacağım evde ses sorunu da olmayacak apartman seviyelerine mahkum olmayacağım. Sizce modern metal tonlarında bu amfinin aynı bütçede rakibi var mı ?

Herhalde bu fikir verir. Onun dışında ben imkan varsa EVH 5150 III'ü biraz daha tercih ederdim. USB üzerinden kayıt vb biraz tırto bence.

Benim tercihim evh lbx 1 olurdu...tek dezavantajı clean kanalı yoktur, mavi kanalda gaini kısınca cleane yakın bir ton oluyor beni idare eder sizi bilemem...satmadan çektiğim videosu aşağıda, ilk fırsatta tekrar alacağım...

Benim tercihim evh lbx 1 olurdu...tek dezavantajı clean kanalı yoktur, mavi kanalda gaini kısınca cleane yakın bir ton oluyor beni idare eder sizi bilemem...satmadan çektiğim videosu aşağıda, ilk fırsatta tekrar alacağım...

hocam telefon mikrofonuyla bile bu şekilde duyulan duyulan amfi evde canavar gibidir o belli oluyor. Booster var mıydı önünde bu videoyu çekerken abi ?

Son düzenleme:
Hortlatıyorum.
Sweetwater’da PRS MT15 ile 129 dolar fark var aralarinda, PRS net alir bana gore. bunun EVH olani da daha guzel bence bundan.

hocam telefon mikrofonuyla bile bu şekilde duyulan duyulan amfi evde canavar gibidir o belli oluyor. Booster var mıydı önünde bu videoyu çekerken abi ?
booster gereken bir amfi değil, videoda da booster kullanmadım :) kendinden gaini yüksek, palm mute ları yeterince tight bir amfi, dediğim gibi tek sıkıntısı clean kanalı olmaması, mavi yani crunch kanalında bile thrash ritimleri için yeterli gain mevcut...

booster gereken bir amfi değil, videoda da booster kullanmadım :) kendinden gaini yüksek, palm mute ları yeterince tight bir amfi, dediğim gibi tek sıkıntısı clean kanalı olmaması, mavi yani crunch kanalında bile thrash ritimleri için yeterli gain mevcut...
Sıfırı zuhalde 6k gözüküyor, thomannla uğraşmak yerine gidip direk almak da mantıklı aslında. Clean tonu single coil switch varyasyonlarıyla ne yapay ne eder beni kesecek kadar alırım diye düşünüyorum yani o pek sıkıntı olmaz benim için. lbx 2 ve lbx 1 arasında 1 tane preamp tüpü farklılığı var gözüküyor, iç devrede de farklar vardır mutlaka. Ucuz olanda 5, pahalı olanda 4 tane ecc83s olmasını anlayamadım pek, nasıl bir fark yaratıyor hocam bu farklılık biliyor musunuz ?

Geri