Whisky

Bazı Arkadaşlar Whisky grubunun albümlerine ulaşamadıkları için yakınmışlar.Whisky davulcusu Alpay Şalt albümleri "gittigidiyor.com" dan satmaktadır,ilgisi olanlara duyurulur.

dawnfall un yak bizi coverını dinleyeli çok olmuştu...sağlam iş çıkarmışlar...bence cover kendine idol aldığın gruplardan yapılırsa anlamlı olur ve özüne uyar konu rock olunca whıskynin yeri ayrıdır bu alemde :twisted:
dawnfallun bir kaç şarkısını daha dinlemiştim ben...iyi çalıyorlar :)

Babanne albümü Türk Rock tarihinin en taş albümüdür bana göre...
Ateş suyu,Güneşin tahtı ve Dünyanın Kapısı albümleride süperdir ama Kamil Özaydınlı faktörü nedeniyle Babanne albümünün yeri apayrıdır...Ah eski günler...

katılırım şöyle ki yıl 86...o dönemin koşullarında çok iyi albüm...hala daha dinletir kendisini :roll: devil yapmış aynı yıl,örümcek yapmış, aqua yapmış...zaten bir elin parmaklarını geçmeyen grubun içerisinde whıskynin yeri ayrı oldu hep...
babaanne son derece iyi bir albüm...o dönemki rockn roll coşkusunu iyice aktarıyor bize...ateş suyu albümünde çok iyi şarkıların kayıtın kötülüğüyle güme gittiğini düşünürüm hep :roll:
whısky-güneşin tahtı-1996 albümü temiz kayıdıyla aşmış sounduyla çok önemli bir yere sahip...bir de sevgili kamil ağbiciğim yaşasaydı ne güzel olurdu kimbilir...
whıskynin yeri hep ayrı oldu bu alemde...hardn heavy coşkusu whıskyle ayrı güzel :twisted:

bak biz genciz rockn rollu dinleriz :evil: :evil: :evil:

kayıtları bulması zor gerçektende,sene 2001 de aydında karşıma çıkmıştı whisky sever biri onun cdleri vardı kasede çekmişti o zaman bana hediye ederekten.. ama ateş suyu hariç hepsini nette buldum
ama kimseye vermem tabii..

tam 5 gün önce buraya mesaj atmama ragmen kimsenin cevap vermemiş olması pekte şaşırtıcı bie şey deil sanırım okadar çok grup çıktıki piyasaya eskilerin yada babaların unutulması dogaldır ama keşke kaliteli müzik yapsalardı da babaları aratmasalardı falan filan herneyse uzatmanın bi alemi yok elbette biri bu mesajı görür ve cevap verir

dün yazmayı unutmuşum şimdi yazayım
birsürü işe yaramaz grup sabit konu başlıgı altındayken whisky niye sabit deil
been sabit olmasını istiyorum ve bunu isteyen başka arkadaşlarda varsa buraya yazın lütfen

sekkiz demiş ki:
selam ben whisky'nin tüm albümlerini arıyorum ama bulamadım yardımcı olurmusunuz nereden alabilirm yada mp3 formatta varmıdır
öm ye geL..
en sağlam gruplardn biri ve yazılan şeye bak sadece 7 sayfa ama sabun köpüğü gruplar ayy oo tatlıı aa bu böle on aşağı on yukarı şuna bakh ya.. gerçek rock dinleyen adam sayısı çok az.. yazık...dünynn kapısı :!:

Merhaba arkadaşlar,

Dün gece Bursa'daki Uludağ Üniversite'sindeki Şenliklerde Cem Köksalla beraber bass gitarda Çağatay Ateş ve davulda Alpay Şalt çıktı. Konser boyunca gördümki ruhlarından hiçbirşey kaybetmemişler.Hala Whisky , hala Rock'n Roll kokuyorlar..

Konser sonrasında elemanları yaklaşık bir saat bekledim barikat arkasında zor da olsa görüştüm ikisiyle de.. Whisky olarak yeniden birleşseniz dedim pek sıcak bakmadılar yeni projelerimiz var onlarla ilgileniyoruz bu aralar geçmişe bakmayın dediler.. En azından bir konser organizasyonuna fln girseniz dedim yaşım itibariyle Whisky'i bir arada göremediğimi falan anlattım bi tebessümle anlıyorum kaçırmışsınız dediler. Ama pek umutlu değilim yinede.. Albüm falan zaten hikaye sanırım.. Bugün Liselerarası Yarışmada Whisky - Yak Bizi çalıcağımızı söyledim davet ettim ama Kayseri'ye gideceklerinden gelemiyeceklerini sölediler kayıt yaparsanız Whisky Shop'a verirsiniz ordan bize ulaşır dediler..

Serdar Abiyi sordum ne işle uğraşıyo bıraktı mı müziği diye.. Serdar bi ara tek başına albüm çıkarıyordu sonra kayıt yaptığı stüdyonun bilgisayarı çalındı bu gibi olaylar oldu şimdi Whisky Shop'un karşısındaki dukkanda oluyo ara sıra falan dedi. (piyano satan bi yermiş sanırım)

Bursa'yı Whisky'le inleteceğimizi söyledik. Topluca bi kaç resim cekildik.. Pena , imza vs derken kolumda bi Çağatey Ateş imzası ve üzerinde Whisky Rocks! yazısı ile oradan ayrıldım gerçekten müthişti.. Sanırım artık sadece Cem Köksal konserlerinde beraber olucaz.. Ama yine de kim bilebilir ki..

bugün kadıköy shaftta whisky grubunun kurucusu kamil özaydını anma gecesi var bütün whisky sevenleri bekliyorlar.

selamlar arkaslar bende whisky ateş suyu albumu var album 8 parca bende 7 sarkısı var 1 sarkı eksik sadece oda cadı adlı parcası bu parca dunyanın kapısı adlı albumdede var isteyenlere ATEŞ SUYU ALBUMUNU temin edebilirim irtibat için : [email protected] adresine mail atabilirsiniz iyi aksamlar by

Arkadaşlar yazımı yeniliyorum Whisky'nin Ateş suyu albumunun tum parçalarını buldum ve FULL ALbum olarak isteyen arkadaşlara temi edebilirim bana ulaşabileceginiz mail adresi [email protected] ...

Khalnor demiş ki:
Merhaba arkadaşlar,

Dün gece Bursa'daki Uludağ Üniversite'sindeki Şenliklerde Cem Köksalla beraber bass gitarda Çağatay Ateş ve davulda Alpay Şalt çıktı. Konser boyunca gördümkü ruhlarından hiçbirşey kaybetmemişler.Hala Whisky , hala rock'n roll kokuyorlar..

Konser sonrasında elemanları yaklaşık bir saat bekledim barikat arkasında zor da olsa görüştüm ikisiyle de.. Whisky olarak yeniden birleşseniz dedim pek sıcak bakmadılar yeni projelerimiz var onlarla ilgileniyoruz bu aralar geçmişe bakmayın dediler.. En azından bir konser organizasyonuna fln girseniz dedim yaşım itibariyle Whisky'i bir arada göremediğimi falan anlattım bi tebessümle anlıyorum kaçırmışsınız dediler. Ama pek umutlu değilim yinede.. Albüm falan zaten hikaye sanırım.. Bugün Liselerarası Yarışmada Whisky - Yak Bizi çalıcağımızı söyledim davet ettim ama Kayseri'ye gideceklerinden gelemiyeceklerini sölediler kayıt yaparsanız Whisky Shop'a verirsiniz ordan bize ulaşır dediler..

Serdar Abiyi sordum ne işle uğraşıyo bıraktı mı müziği diye.. Serdar bi ara tek başına albüm çıkarıyordu sonra kayıt yaptığı stüdyonun bilgisayarı çalındı bu gibi olaylar oldu şimdi Whisky Shop'un karşısındaki dukkanda oluyo ara sıra falan dedi. (piyano satan bi yermiş sanırım)

Bursa'yı Whisky'le inleteceğimizi söyledik. Topluca bi kaç resim cekildik.. Pena , imza vs derken kolumda bi Çağatey Ateş imzası ve üzerinde Whisky Rocks! yazısı ile oradan ayrıldım gerçekten müthişti.. Sanırım artık sadece Cem Köksal konserlerinde beraber olucaz.. Ama yine de kim bilebilir ki..

Umutlar,Hayaller,Düşler...hiç bitmesin..

Dünyanın Kapısı.

90'lı yılların yarısını çocuk olarak geçirmeme rağmen Türkçe sözlü rock müziğin ayaklar altına düştüğü şu günlerde insan 90'lı yıllardaki o ruhu ve bedenleşmiş hali whisky'i arıyor...

hatırlarım bolu'daki tek kasetçiye hergün uğruyorduk'abi ateşsuyu albümünü bulabildiniz mi?'diye...

evet kayıt olarak çok kötü bir albümdü ama maddi ve manevi olanaksızlıklar altında o mükemmel besteler sadece bir ruh ile yapılabilirdi...rock'n roll ruhu...

bugün bu müziğin ayaklar altında olduğunu düşündükçe tek bir yol geliyor aklıma,o da o ruhu tekrar kazanabilmek,bu müziği bir para kazanma aracı olarak görmeden sadece müzik adına birşeyler yapabilmek..

Alpay Şalt ve Çağatay Ateş Cem Köksalla çalışıyorlar bu çok güzel bir haber, bu grubun ritmik altyapısında onları görmek ama insan Serdar Çokuslu ve Arif Deniz Toker'i arıyor ve Whisky'i arıyor.
babanne, ateşsuyu ,güneşin tahtı ve dünyanın kapısı bunları ve daha fazlasını tekrar Whisky'den dinleyebilmek dileğiyle...
(bu arada bunları yazarken duygulandığımı belirtmeden geçemiyeceğim umarım whisky elemanlarından birkaç kişi bunları okur aynı duyguları hisseder ve belki de bizleri tekrar müzikleriyle onurlandırırlar)

LONG LİVE ROCK'N ROLL LONG LİVE HEAVY METAL

Geri