processorlerinizle kullandığınız amfiler ve tona etkileri

fretboardmaster demiş ki:
cavo demiş ki:
fx returnlu bir amfide denemeleriniz oldumu.sonuclar nasıldı ?

http://www.youtube.com/watch?v=3r7LgFDO-60

behringer gm110 fx return :arrow: pod 2.0

basit bi lick yeni başlayan gençlere faydamız dokunsun hesabı kaydettiğim bi etüd,ben içine sçmışım çalarken orası ayrı,biraz kirli çalmışım...en sonda etüt bittikten sonra çaldığım kısa bölümde ton daha iyi anlaşılıyo...

amp satılıktır...

burada çaldığının aynısı the psalm of lydia'da var.guitar world dergisinin verdiği gitar dersinde de var.oradan görmemiş olduğuna emin misin?elbette aynı olabilir gam sonuçta ama direk aynısı olması..

Stormcrow demiş ki:
fx returnden girdikten sonra volume'un 60 watt olmasının çok önemi yok.
Uygun dinleme seviyesinde kullanabilirsin merak etme. benim amfide 60 watt 2*12

pe60 almanı tavsiye ederim ben

bende böyle düşünüyorum ama cüzdanım bana destek cıkamıyor malesef :D o yüzden daha ucuz birşeyler arıyorum.varmıdır fikrin ?

daha ucuzu ikinci el PE60 :) aslında birde şu forumda lambalı amfi yapan arkadaştan böyle birşey için fiyat almak lazım sanırım ''tube'' tü nicki

ewet de o arkadas böyle ufak seylerle uğrasımıyo sanırım.daha karlı işler pesinde galiba.onun baslığında 1000$ üstü tüplü amfilerden bahsediliyordu :) ikinci el pe60 da zor sanki biraz.pek kişide yokki satsın.

Norton_Antor demiş ki:
fretboardmaster demiş ki:
cavo demiş ki:
fx returnlu bir amfide denemeleriniz oldumu.sonuclar nasıldı ?

http://www.youtube.com/watch?v=3r7LgFDO-60

behringer gm110 fx return :arrow: pod 2.0

basit bi lick yeni başlayan gençlere faydamız dokunsun hesabı kaydettiğim bi etüd,ben içine sçmışım çalarken orası ayrı,biraz kirli çalmışım...en sonda etüt bittikten sonra çaldığım kısa bölümde ton daha iyi anlaşılıyo...

amp satılıktır...

burada çaldığının aynısı the psalm of lydia'da var.guitar world dergisinin verdiği gitar dersinde de var.oradan görmemiş olduğuna emin misin?elbette aynı olabilir gam sonuçta ama direk aynısı olması..

valla ben bunu kafadan attım,bi link falan varsa gönder bende merak ettim şimdi...sonuçta Bmin pento'da yapılmış basit bi hareket...

Evet haklısın da onda da aynı şekilde tapping'le çalıyordu oradan görmüş olabileceğini düşündüm o yüzden.

youtube'de jeff loomis guitar lesson diye arat bulursun.

cavo demiş ki:
o videodan tonu perdeleyip perdeleyemediğini nasıl anlayabilirim ki dostum :D zaten videodaki ses kalitesi düşük.ben slaytanic e güveiyorum acıkcası.sen hangi modeli kullanmıstın slaytanic.o modeli kafamdan silecem ona göre.

eyvallah ben gx112 kullanmıştım vaktiyle behringerin. cleanler iyi güzel de ...

abi cok gerçekci değil bu dediğin.tamam sıcak tonlar alınıyor pod xt live danda .birlambalı amfi diyemeyiz bence.

bu arada laney in hangi modellerini önerirsiniz max 30 watt olacak sekilde ?

laney de power amp özelliği yok daha doğrusu fx send/return sadece 65 watt ne üzerinde var.hcm 65 güzel bir amfi üstünde celestion seventy speaker var fiyatına göre sağlam bir amfi.
ama evde çalışılacaksa sadece bence gerçek 10 watt çıkışı olan bi power amp.tan yine celestion speakerı olan bi kabine girilir mis gibi de ses alınır ;)
celestion speaker getirtmek lazım usa'dan flan burda vereceğin seventy fiyatına heritage falan alınır ordan :D

Bende Bos GT8 var ve ben MGDFX serilerinden bir amfi almayı istiyorum en yakın zamanda ve buna karar verene kadar elimden JCM2000TSL bile geçti yani.

Boss GT8 -->Ultra-G ---> Marshall MG serisi bir amfinin CD Input girişi / yoksa arkasındaki SEND girişi ---> Yine Marshallın Emulated Out çıkışından mixere.

İlerde daha fazla para kazandığımda amfinin yerini Poweramp+4x12 kabin alıcak ama şu anda heryerde bu şekilde aynı soundu alıyorum gruptaki en kolay soundcheck yapan insan benim.Sistem heryerde aynı zaten
"-Abi ver sen bana ordan herşeyi flat"
Ondan sonra heryerde http://dream.online.tr.tc buaradaki soundu yakalayabilyorum.

ben gt8 i DreamofStyks in dediği gibi cd in e bağlıyorm mg100 de ve çok güzel tonlar alabiliyorm-gerçi henüz ultra-g yok ama o da olunca daha güzel olucak inşalla

uurcan demiş ki:
ben gt8 i DreamofStyks in dediği gibi cd in e bağlıyorm mg100 de ve çok güzel tonlar alabiliyorm-gerçi henüz ultra-g yok ama o da olunca daha güzel olucak inşalla

Sonunda dediğimi yapan biri çıktı ya helal =)

Sen araya bide ultra-g soktun mu varya o zaman tonu gör işte.

en yakın zamanda onu da alıcam insallah-dediin gbi cd in fx returnden daha ii sonuç veriyo sebebini anlamadım ama senden öörenmştim-saol o yüzden :)

Ben ne halt yerim peki.Üzerinde sadece line-in,cd-in, mic-in olan kıytırık üzerinde 40w olduğunu iddia eden bir anfin varsa... :p Ha unutmadan canavar gibi reverbü'de var. :LOL:

ben pod xt live'ımı direk mg100dfx'in input dan giriyorum ve gayet de memnunum gerek evde olsun , gerek konserlerde olsun..
celestion speakerlar gayet tatminkar bence (mg30 da olmayabilir tam bir bilgim yok)

Geri