Gitar'i direk pc ya da laptopa girmek

Gitarın hoparlörü veya bilgisayarı bozması bana çok saçma geliyor. Bence bişey olmaz, zaten gitarı önceleri bilgisayara takıp kullandım, şimdi de hoparlöre takıp kulanıyorum.

gitar + processor (mümkünse kabin simulasyonu) + stereo jack ----> bilgisayarın line-in girişi (yada mikrofon notebooklarda genellikle) ses alış miktarını da kısarsanız güzel olur

kabin simulasyonu yapmazsanız dijital cazır cuzur bir ses alırsınız distortiondan

ben gitarla beraber amfi sahibi olduğum için bilgisayara girip kayıt almadım hiç arkadaşlar roland,marshall,behringer vs vs şeklinde amfilerin alayını kullandım şimdi bi kayıt yapmak istesem amfiden line out çıkışından bilgisayarın ses kartına girdim diyelim hangi programla nasıl ses kaydı yapıcam?hangi programı kullancam?kartın mikrofon soketinden mi gircem bilmiyorum bugüne kadar pek gerekli olmadığı için bakmadım ne nedir diye sanıyorum basit ve çok kullanılan bi yöntem bu yüzden yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm hani bak bak burak bunu bile bilmiyomuş demesinler diye...:) herneyse şimdiden teşekkür ederim

Geri